Skocz do zawartości

Mount: Error Mounting /dev/root On /sysroot As Ext3


marcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na forum - pozdrowienia dla wszystkich.

Po kilku latach przerwy postanowiłem spróbować znowu powalczyć z fedorą. No i mam problem jak w temacie - po instalcji wersji z iso dvd-i386 na athlonie 3500+, chipset: nvidia nForce n570 wyskakuje mi przy próbie pierwszego uruchomienia komunikat: mount: error mounting /dev/root on /sysroot as ext3: No such files or directory. Odpalając z rescue zaktualizowalem system ale dalej jest to samo. Mój angielski nie jest najlepszy ale z tego: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=471093 wynika chyba ze powinno po prostu pomoc upgrade plymouth. Niestety nic z tego. Dalej jest to samo. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem nie dotyczy plymoutha :) Przeglądnąłem tak na szybko ten link z bugiem, który podałeś i możesz spróbować dopisać w grubie do opcji kernela scsi_mod.scan=sync , raczej nie pomoże. Inny sposób to stworzenie nowego ramdisku, koniecznie na najnowszym jądrze i mkinitrd w wersji 6.0.71-3.fc10 (sprawdź zanim zaczniesz, jeśli aktualizowałeś system to powinna być ok) wg opisu https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=466607#c57 . Ewentualnie jeśli nie będzie działać spróbuj wywołać mkinitrd z opcją --with=scsi_wait_scan . Sprawdź jeszcze czy w fstabie nie masz nigdzie noatime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż za długo to się fedorą nie pobawiłem ;). Ostatnia wersja (produktu red hata i pochodnych), która jak dla mnie była bezbłędna to red hat 7.2. Ale to dawno było. Teraz brak mi umiejętności i czasu coby się bawić żeby (_wogóle_ → w ogóle) ORT system wstał - a co jak po każdej aktualizacji jądra będzię tak samo... W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech pesymisci :D ja 2 dni sie meczylem zeby odpalic zaszyfrowana partycje po update kernela :)

 

man mkinitrd to tyle co trzeba :)

 

[maciek @ amd64 os_iso] $ su -c'mkinitrd --preload=sata_nv /boot/numer_twojego_kernela.img numer_twojego_kernela'

 

powinno pomoc. oczywiscie wczesniej zbootowac system z rescue

 

potem zamontowac katalogi

 

mount /dev/sd[XX] /mnt/fedora
mount /dev/sd[XX] /mnt/fedora/boot
mount /sys -t sysfs /mnt/fedora/sys
mount /proc -t proc /mnt/fedora/proc
mount --bind /dev /mnt/fedora/dev
chroot /mnt/fedora /bin/bash

 

sadze ze to powinno pomoc, jak masz wolumin szyfrowany to jeszcze raz --preload=dm_crypt

 

postudiuj manual do mkinitrd. mam nadzieje ze dobrze zrozumialem post ;d

 

 

pozdr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku sprawdziłem - ale niestety nie pomogło. Co do pesymizu - to fakt tak chyba mam :). Ale nie o to chodzi - wiem już że w firmie szkoda się nawet brać za instalacje skoro takie niespodzianki wychodzą. Teraz jest taki wybór dystrybucji, że jak coś nawet nie potrafie uruchomić to odpada - szkoda czasu. A swoją drogą niezłą miałeś zabawę z tą partycją - jakbym mial taka niespodzianke w pracy na nie swoim kompie to by mnie kobiety "zabiły"...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku sprawdziłem - ale niestety nie pomogło. Co do pesymizu - to fakt tak chyba mam :). Ale nie o to chodzi - wiem już że w firmie szkoda się nawet brać za instalacje skoro takie niespodzianki wychodzą. Teraz jest taki wybór dystrybucji, że jak coś nawet nie potrafie uruchomić to odpada - szkoda czasu. A swoją drogą niezłą miałeś zabawę z tą partycją - jakbym mial taka niespodzianke w pracy na nie swoim kompie to by mnie kobiety "zabiły"...

Pozdrawiam

 

 

a czekaj czekaj, przypomnialo mi sie cos. pomogla instalacja nowszego plymoutha z f10 repo testing (rawhide). sorki za zamieszanie :D moze to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...