Skocz do zawartości

Grub I Brak Wpisu Other?


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

KOledzy, przeczytałem Wasze topiki dotyczące nieuruchamiania się windy po instalacji, ale akurat takiego przypadku jak moj nie znalazłem.

Do tej pory uzywałem FEDORy i było wszystko ok, po powtornej instalacji w grubie nie ma wpisu OTHER na liście. Jest tylko Fedora. Może ktoś zapodać linijki dotyczące wpisu OTHER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. U mnie OTHER to Windows
title Windows
    rootnoverify (hd0,0)
    chainloader +1

Taki jest wpis jesli Win jest na pierwszej partycji(dyski i partrycje liczy się od zera)

heh, a moge prosić abys wkleił całość? Musze to przerobić pod siebie, XP mam na hda a fedorcie na hdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

title WinXP
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1

to nie ma znaczenia jakiego masz windowsa, ten wpis bedzie identyczny

 

ale jak chesz:

jeden dysk twardy z winxp i fedorka: (widaz z wpisow ze oba na jednym dysku i winxp na partycji 1 a fedorka na 5)

(w najblizszym czasie bede robil mala zamiane i chce wywalic windowsa na koniec a fedorka bedzie na samym poczatku dysku (gdzies czytalem ze na samym poczatku dysku powinno sie umieszczac system bo wtedy szybiciej dziala, dlatego chce tam wrzucic fedorke i bedzie jeszcze szybsza od windy :) )

# grub.conf generated by anaconda
#

default=1
timeout=5
splashimage=(hd0,5)/grub/splash.xpm.gz


title Windows
       rootnoverify (hd0,0)
       chainloader +1

title Fedorka
       root (hd0,5)
       kernel /vmlinuz-2.6.8.1        ro root=/dev/hda8 rhgb quiet

 

a ta linijka:

rootnoverify (x,y)

,gdzie:

x - dysk twardy: hd0, hd1, hd2

y - partycja 0,1,2,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko OK bo wreszcie wszystko poszło OK. Jest Fedora i jest OTHER, podczas instalacji FEdorka sama idealnie zainstalowała boota. ale po odpaleniu OTHER zawsze uruchamiał sie gejts xp a teraz wyskakuje

 

rootnoverify (hd0,0)

chainloader +1

 

chwilowo jestem głupszy niż przed godziną :lammer:

 

odydwa dyski zawsze były na AUTO i wszystko było ok, teraz popróbowałem z LBA, AUTO i nic FEdora jest, odpala się. XP jest ale sie nie odpala lecz wyświetla zawartość wpisu skierowanego dla niego z gruba <_< za pierwszym instalowaniem Fedory poszło wszystko bez najmniejszego problemu, teraz takie kanały sie wydarzyły. Co ciekawe wczoraj dla testu instalnąłem MDK z LILO i było OK. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? nie odświeżałem MBR'a ani nic, po prostu najzwyczajniej zainstalowałem fedorę jako drugą....... poszukam jeszcze, ale jak ktos może rozwiac moje problemy w sekunde to proszę o info. będę dźwięczny, nawet bardzo ;)

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PROBLEM ROZWIĄZANY:

 

nie wiem co było powodem, że durna winda nie chciała zaskoczyć, ale pomogło odpalenie BIOSu i dysk z linuxem na AUTO a dysk z windą na LARGE.

 

miałem dość billa zainstalowałem linuxy, mam dość klonów pecetów i przy najbliższej okazji posiadania grosza zakupię Mac'a G4. ech marzenia fajna rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupie sobie tez, ale nie bochenek tylko tego co wyglądał jak amiga już, gdzies nawet mam cartridge'a FINAL'a 3 - miał juz okienka :P

 

i podstawa to mój ukochany BASIC i jego kursy w Świecie Młodych, ech...sorry Moderatorzy ale sie rozmarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupie sobie tez, ale nie bochenek tylko tego co wyglądał jak amiga

ZTCP to nazywało się C128D. Była jeszcze wersja C128, która wyglądała jak pecet :D

 

i podstawa to mój ukochany BASIC i jego kursy w Świecie Młodych

Pamiętam, pamiętam.... Ale Commodore&Amiga, to dopiero był wypas. Kursy Basica, Assemblera, nawet chyba Pascal kiedyś był. Nawet mam w domu 1 (pierwszy) nr tego czasopisma (prawdziwy biały kruk ;))

 

ej jak zianstalowac Contiki, skoro o ile dobrze pamietam moje C64 to gierki odpalalo sie z kaset :/ ....

Ja miałem wersję wypasioną, ze stacją dysków C1541-II :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...