Skocz do zawartości

Problem Z Partycjonowaniem Podczas Instalacji Fedory 10


Resso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam pewien problem z instalacją Fedory 10. Podczas partycjonowania po utworzeniu pierwszej partycji (obojętnie czy stworzę partycję /home czy /) gdy chcę zrobić drugą wyskakuje mi taki komunikat:

 

Could not allocatte requested partitions: Partitioning failed:

Not enough space left to create partiotion for /home lub for none

 

Z tego co rozumiem to system ma za mało miejsca do utworzenia drugiej partycji. Do instalacji Fedory zostawilem 34 GB wolnego miejsca na końcu dysku, więc chyba to jest wystarczająca ilość. Na dysku mam jeszcze Viste na partycji ntfs podstawowej. Oprócz tego jeszcze jedną partycję podstawową Recovery i partycję rozszerzaną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można tylko 4 partycje podstawowe/rozszerzone (dodatkowe tylko w rozszerzonej jeżeli jeszcze ma trochę miejsca wolnego).

 

Jestem tylko ciekaw dlaczego instalator nie podpowiedział co z tym zrobić,bo mi sam pozamieniał odpowiednio.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 34GB wolnego miejsca znajduje się wewnątrz partycji rozszerzonej? Jeśli nie to musisz ją rozszerzyć, aby móc wykorzystać to miejsce, bo tak jak napisał bugaz1978 możesz mieć tylko 3 podst + 1 rozsz (a w rozszerzonej dowolną ilość partycji logicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wolne miejsce mam poza partycją rozszerzoną. Spróbuję zamienić ją na partycję logiczną i zobaczę co dalej.

 

Dzięki za pomoc

 

-------------------------------------------

Już wszystko wporządku. Zostawiłem sobie wolne miejsce na partycji rozszerzonej, utworzyłem sobie partycje i instalacja poszła bez żadnych problemów :).

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...