Skocz do zawartości

“blokada Bkl To Czyste Zło”


sugar3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czytaliście to? http://linuxnews.pl/zabic-big-kernel-lock/

 

Coś w tej sprawie się zmieniło? Użytkownicy FreeBSD czy NetBSD mają ten problem rozwiązany już dawno ze względu na dużo większy porządek w jądrze, co wynika z lepszej organizacji zadań powierzonych konkretnym osobom. Pomijając kwestię szybkiego rozwoju Linuksa w pewnych obszarach mam wrażenie, że zaniedbywane są często sprawy najważniejsze, które później nawarstwiają się lub są przyczyną problemów.

 

(Nie chcę tutaj oceniać czy porównywać systemów, wspominam o tym tylko dla porównania szybkości rozwiązania problemu)

 

Ale dyskusja na temat BKL jest mile widziana:) Ten tekst pochodzi z 14 maja 2008, więc jestem ciekaw czy są jakieś postępy w tej dziedzinie. Autor tekstu przewiduje rozwiązanie problemu przy takim tempie za 10 lat (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytaliście to? http://linuxnews.pl/zabic-big-kernel-lock/

 

Coś w tej sprawie się zmieniło? Użytkownicy FreeBSD czy NetBSD mają ten problem rozwiązany już dawno ze względu na dużo większy porządek w jądrze, co wynika z lepszej organizacji zadań powierzonych konkretnym osobom. Pomijając kwestię szybkiego rozwoju Linuksa w pewnych obszarach mam wrażenie, że zaniedbywane są często sprawy najważniejsze, które później nawarstwiają się lub są przyczyną problemów.

 

(Nie chcę tutaj oceniać czy porównywać systemów, wspominam o tym tylko dla porównania szybkości rozwiązania problemu)

 

Ale dyskusja na temat BKL jest mile widziana:) Ten tekst pochodzi z 14 maja 2008, więc jestem ciekaw czy są jakieś postępy w tej dziedzinie. Autor tekstu przewiduje rozwiązanie problemu przy takim tempie za 10 lat (!)

 

Dyskutować można ale po co ? :) Blokada była i jest i będzie jeszcze przez długi czas, jak się to komuś nie podoba to może się wziąć za poprawianie jądra, albo siąść i płakać, i właściwie nie ma innych możliwości, jakakolwiek debata jest tu zbędna i jak widać w komentarzach tego artykułu bardzo łatwo przeradza się w flejm. Znajdź sobie dziewczynę to nie będziesz sobie głowy takimi durnotami zawracał :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować można ale po co ? :) Blokada była i jest i będzie jeszcze przez długi czas, jak się to komuś nie podoba to może się wziąć za poprawianie jądra, albo siąść i płakać, i właściwie nie ma innych możliwości, jakakolwiek debata jest tu zbędna i jak widać w komentarzach tego artykułu bardzo łatwo przeradza się w flejm. Znajdź sobie dziewczynę to nie będziesz sobie głowy takimi durnotami zawracał :D

 

Mam dziewczynę, a takie komentarze sobie daruj. Oceniasz wiek po ilości postów? Chcesz, żeby ktoś ciebie oceniał po awatarze? :)

 

A wątek założyłem, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, bo niewiele słychać o postępach w tej sprawie, w google też niewiele więcej znalazłem. Minęło już kilka miesięcy od czasu gdy temat był głośny, więc może macie jakieś nowe wieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę bez "flejmów". Zakładam, że jest remis.Dalsze podsycanie ognia skończy się ostrzeżeniem.

Jeśli temat tak się będzie rozwijał, to go najzywczajniej w świecie skasuję.

 

Luzik. Miłego weekendu życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku źródła kernela kernel_lock.c znajdziesz potrzebne informacje, a status BKL sprawdzisz wyszukując jak często wywołane są z zewnątrz funkcje takie jak: release_kernel_lock, albo lock_kernel.

W wersji 2.6.28 sytuacja wygląda np. tak:

http://tomoyo.sourceforge.jp/cgi-bin/lxr/ident?i=lock_kernel

Jak przeanalizujesz kilka wcześniejszych wersji źródeł, zauważysz zmiany to będziesz mógł napisać kontynuację tego artykułu , albo go zaktualizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...