Skocz do zawartości

Statyczne Dopisanie Bramy


swiezy87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem skonfigurowałem sobie siec edytując plik /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

oraz ..../resolv.conf wpisałem adres ip maskę oraz adresy serwerów dns natomiast nie wiem gdzie wpisać adres bramy sieciowej. dopisanie do ifcfg-eth0 GATEWAY=10.1.1.240 (adres bramy) nie daje żadnego rezultatu. Po restarcie muszę ustawić bramę poleceniem route add default gw 10.1.1.240 dev eth0 jak dopisać adres bramy na stałe??

Edytowane przez WalDo
literówki w ścieżkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Network Managera?

Jak tak to zmień w nim, jak nie to sprawdź czy na pewno masz następujące zmienne w tym pliku:

DEVICE=eth0

BROADCAST=

HWADDR=

IPADDR=

NETMASK=

NETWORK=

ONBOOT=

GATEWAY=

TYPE=Ethernet

 

Dziwne, u mnie zawsze działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Network Managera?

Jak tak to zmień w nim, jak nie to sprawdź czy na pewno masz następujące zmienne w tym pliku:

 

Jak sie chce używać skryptów w /etc/sysconfig/network-scripts/ to trzeba wyłączyć usługę NetworkManager i uruchomić usługę network, bo to ona odpowiada za używanie tych skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim jutro w pracy sprawdzę i dam znać co i jak. Teraz nie mogę sprawdzić ale usługa NetworkManager jest chyba wyłączona. Komputer startuje z ustawieniami /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0. Kilka razy zmieniałem IP na tej właśnie maszynie edytując plik zawsze działała.

Edytowane przez WalDo
literówki w ścieżkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...