Skocz do zawartości

Fedora 11 Beta


Resso

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie testuję, bardzo dopracowany system, chociaż nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem słońca.

Szybki, bezproblemowy, genialnie wykrywa sprzęt.

Oby tak dalej, ciekawe czy Fedora 11 będzie równie udana jak 10 (w sensie stabilności) bo ogólnie widać że panowie z ekipy Fedory przyłożyli się, jeśli tak dalej będzie Fedora przegoni Ubuntu, nawet w byciu user-friendly.

Narazie używam go drugi dzień, mam nadzieje że moja opinia nie ulegnie zmianie - bo Fedora 11 robi za główny system na moim laptopie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy ludzie mówią, żeby z ext4 za bardzo się nie podniecać chwilowo.

Osobiście na pewno nie polecałbym na przechowywanie danych, bo nie wiadomo kiedy mogą zniknąć. Jeśli lubisz nowinki, to można np. system trzymać na ext4 (jakby co to trudno - przeinstaluje się), ale /home zostawiłbym na ext3.

 

Co do możliwości: gigantyczna (petabajty chyba o ile pamiętam) pojemność, ale to chyba zwykłego użytkownika nie dotyczy :) Podobno potrafi tak umieszczać pliki, zeby nie były fizycznie pofragmentowane, ale na ext3 jakoś tej fragmentacji nie odczuwam (w domowym zastosowaniu).

 

Biorąc pod uwagę, że system jest uznawany za stabilny od kilku zaledwie miesięcy (koniec zeszłego roku?), to byłbym jeszcze ostrożny przez jakiś rok, dwa :rolleyes:

 

[EDIT]

Tutaj jest więcej na temat i z samego źródła :)http://ext4.wiki.kernel.org/index.php/Main_Page

W "niusach" piszą, że ext4 będzie domyślnym fs w F11, więc może moja wiedza jest nieaktualna. Albo jak zwykle Fedora jedzie po "bleeding edge".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...