Skocz do zawartości

Jak Zgrać Smsy Z Telefonu Na Komputer?


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telefon Nokia 2688.

Zainstalowałem sobie gammu/wammu, gnokii/xgnokii oraz kmobiletools.

Wszystkie powyższe programy łączą się z moim telefonem bez problemu. Mogę odczytać listę kontaktów, zadzwonić do kogoś czy wysłać SMS (gnokii/xgnokii, kmobiletools).

Niestety żaden z tych programów nie potrafi odczytać SMSów, które mam w telefonie.

Czy mogę więc zgrać je jakoś na komputer?

PC Nokia Suite niestety nie chce instalować się na WINE, a ustawiając telefon na przesyłanie danych kablem USB (system widzi wtedy telefon tak jak pendrive'a) mam dostęp tylko do karty pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wammu ma różne interfejsy przesyłania danych, może sprawdź różne. Jednak jak chcesz to zrobić jednorazowo, to najszybciej będzie jak zrobisz to u kolegi na PC Suite.

Jest jeszcze biblioteka GSM Comm, przykładowy program wykorzystujący jej możliwości i czytający sms`y powinien działać pod wine, sprawdź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wammu łączy się z moją Nokią tylko przy pomocy protokołu at115200, a ten widać nie obsługuje zczytywania wiadomości.

Natomiast GSMComm wymaga Microsoft .NET. Da się tego używać z WINE?

 

Aha, mam trochę za stary komp do wirtualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę takim lekkim offtopikiem:

 

Aha, mam trochę za stary komp do wirtualizacji...

 

Chipset płyty głównej VIA VT8753E (P4X266E)/VT8235; procesor Celeron 2,40 GHz; pamięć 768 MB DDR; karta grafiki nVidia GeForce 4 MX440 AGP 8x 64MB.

 

Bez przesady. Moja maszyna to:

 

P4/2.4GHz, Asus P4B533, 768 MB RAM, GF 6200/128MB AGPx4

 

i spokojnie mogę się w to bawić. Pojedyńczy system (nawet z 512MB przydzielone) chodzi nawet spoko. Mulenie zaczyna się przy dwóch, lub takiej krowie jak W7. W98 chodzi spoko, XP nie próbowałem, tryby tekstowe wymiatają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast GSMComm wymaga Microsoft .NET. Da się tego używać z WINE?

 

Może spróbuj uruchomić w Mono? Instalator też w .NET jest tego?

Jak nie, to może zainstaluj na WINE, a potem spróbuj uruchomić przez:

mono ./program.exe

 

Chociaż kiedyś próbowałem z ciekawości tak Paint.NET uruchomić i się nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...