Skocz do zawartości

Fedora 10 I "wysypujący" Się Monitor


zal0st

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z instalacją Fedory 10 na moim komputerze: Abit AI7, Pentium 4 3.2, 1.5 GB RAMu, GeForce 6600.

Problem jest następujący, otóż gdy odpalam płytkę live cd, wybieram opcję "Boot" to wszystko się ładnie ładuje do momentu trybu graficznego wtedy wyskakują mi tzw. "krzaki". Wiem że podobnych tematów jest sporo ale w moim przypadku nie działa żaden ze sposobów, który był podany... udało mi się jedynie za pomocą komendy "vga=" ustawić rozdzielczość 1280x1024x24 (inne niższe lub wyższe nie działają wcale tzn. "krzaczą" się) ale wtedy właściwie nic nie widać, odświeżanie jest jakieś z d*** (to znaczy ekran jest w takie poziome paski) nawet zmiana w opcjach nic nie daje (doszedłem do niej w miarę intuicyjnie gdyż jak już mówiłem nic nie widzać) a instalacja w takim stanie jest niemożliwa (już próbowałem ;p). Domyślam się że to pewnie chodzi o grafę bo to się powtarzało dosyć często w poprzednich podobnych przypdakach, ale niestety wszystkie wymienione tam sposoby nie pomagają ;p (próbowałem już: xdriver, nomodeset, lowres, resolution, video=vesa, xdriver=vesa, xmodule=nvidia). Płyta jest dobrze nagrana a obraz też jest dobrze ściągnięty, sprawdzałem opcją "verify" czy jakoś tak. Moje pytanie brzmi czy jest jeszcze jakiś sposób na pomyślne zainstalowanie tego systemu.... anyone??....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy jest jeszcze jakiś sposób na pomyślne zainstalowanie tego systemu.... anyone??....
Z tematu i ostatniego zdania wynika, że chcesz zainstalować system tymczasem z pozostałej treści postu wynika brak możliwości uruchomienia LiveCD.

Jeśli chodzi o instalację, to możesz zaryzykować tryb tekstowy, ale jeśli faktycznie nie działa Ci tryb - nazwijmy to - bezpieczny xdriver=vesa czy video=vesa to jakoś tak nieciekawie wygląda. Z nvidia większych kłopotów nie było a i te z ati dało się obejść.

Może to kwestia monitora? Jaki masz? Zakładam, że to jakiś LCD bo 1280x1024 to natywna rozdzielczość w miarę nowych matryc. Masz podłączony przez VGA, DVI czy co tam jeszcze dają?

A jeśli chcesz zainstalować i masz przy tym w miarę przyzwoite łącze, to możesz spróbwać instalacji przez sieć. Wystarczy pobrać niewielki (coś chyba koło 200MB obraz netinst)

 

sprawdzałem opcją "verify" czy jakoś tak
Sprawdź również (przede wszystkim?) sumę SHA1 pobranego obrazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z instalacją Fedory 10 na moim komputerze: Abit AI7, Pentium 4 3.2, 1.5 GB RAMu, GeForce 6600.

 

ja jestem niemal pewien, ze to cos z monitorem albo sumami. mialem te karte przez kilka lat i instalowalem na kompie z ta karta wszystkie Fedory od 5. z zadna nie bylo absolutnie jakichkolwiek problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor to LG795FT, na VGA

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&l...sa=N&tab=wi

 

w windzie normalnie obsługuje takie rozdzielczości jak 1280x1024 czy 1600x1200;

 

a co jeśli po zainstalowaniu w trybie tekstowym uruchomię go w trybie graficznym i znowu będzie kaszana ?? (bo podejrzewam że tak właśnie będzie), łącze mam 2mb więc chyba wystarczy ??...

a co do SHA1 to też się zgadza...

 

hmm mam możliwość sprawdzenia na innym monitorze, ale czy to może być przyczyną ??... sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli po zainstalowaniu w trybie tekstowym uruchomię go w trybie graficznym i znowu będzie kaszana ?? (bo podejrzewam że tak właśnie będzie)
Na 100% nic Ci nie powiem, ale jednak inni (jak widać) nie mają problemów z tą kartą.

Ja mam ATI x1200 i u mnie bez "cudowania" żaden LiveCD nie startuje a i po starcie są problemy. Ale to ATI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.... Sprawdziłem disiaj na monitorze Samsung SyncMaster 943n i było to samo z wszystkimi rozdzielczościami oprócz 1280x1024, ale w tym przypadku wszystko wyświetliło się prawidłowo za to nie było myszki (kursora)..... ale

 

Sciągnąłem dzisiaj normalną wersję nie live na dvd i było to samo na moim monitorze, tylko że zadziałała opcja xdriver=vesa. Po uruchomieniu z "xdriver=vesa" wszystko się poprawnie wyświetlało... czyli podsumowując problem rozwiązany...

Dzięki za pomoc !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...