Skocz do zawartości

Upgrade F10 Do F10.92 I Kiszka


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie upgrade mojej F10 do F10.92 i mam problem:

podczas startu klawiatura działa (mogę np. nacisnąć F8 podczas startu Xów), ale jak system przejdzie w tryb graficzny to już ani klawiatura ani myszka nie działają. Klawiatura wbudowana (laptop), a myszkę próbowałem też na usb, bez zmian.

 

upgrade robiłem z płyty dvd F11 Preview

 

Mam wrażenie że coś mignęło na czerwono jak startowały procesy, ale nie mam pojęcia jak to zatrzymać a ekran przewija się w takim tempie, że nie wiem co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz z plikiem xorg.conf czy bez? Jak bez to spróbuj wygenerować np. X -configure , a jak z, to usuń :) Żeby wejść od razu do init 3 musisz dopisać do parametrów jądra cyfrę 3 w grubie.

 

Było bez xorg.conf, ale jego obecność nic nie zmieniła :-(

Zauważyłem że to HAL melduje NIEUDANY start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas startu klawiatura działa (mogę np. nacisnąć F8 podczas startu Xów), ale jak system przejdzie w tryb graficzny to już ani klawiatura ani myszka nie działają. Klawiatura wbudowana (laptop), a myszkę próbowałem też na usb, bez zmian.

 

Może podaj jaką masz kartę graficzną? Jak ATI to są z nią aktulnie problemy i to nawet duże, jest to naprawiane, no ale nikt tego w jeden dzień nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj jaką masz kartę graficzną? Jak ATI to są z nią aktulnie problemy i to nawet duże, jest to naprawiane, no ale nikt tego w jeden dzień nie zrobi.

 

no tak, ati redeon 3650, ale chyba na zwykłym sterowniku sterowniku powinno działać?

grafika w Xach uruchamia się dobrze (sądząc po ekranie logowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to bardziej problem na linii xorg i evdev. To, że akurat masz ATI to chyba nie ma znaczenia jeśli gdm jest poprawnie wyświetlany. Hal raczej też zajmuje się innymi sprawami. Mógłbyś w sumie spróbować uruchomić myszkę w ten sposób: sprawdź jak jest wykrywana w /dev/input/by-id/ i później w /etc/X11/xorg.conf wyedytuj sekcję Mouse0:

Section "InputDevice"
        Identifier  "Mouse0"
        Driver      "evdev"
        Option      "Device" "/dev/input/by-id/usb-A4Tech_PS_2+USB_Mouse-event-mouse"  # w tym miejscu zmień
EndSection

Potem reset X'ów, może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to bardziej problem na linii xorg i evdev. To, że akurat masz ATI to chyba nie ma znaczenia jeśli gdm jest poprawnie wyświetlany. Hal raczej też zajmuje się innymi sprawami. Mógłbyś w sumie spróbować uruchomić myszkę w ten sposób: sprawdź jak jest wykrywana w /dev/input/by-id/ i później w /etc/X11/xorg.conf wyedytuj sekcję Mouse0:

 

W trybie tekstowym myszka i klawiatura działała, ale nie wystarczyło mi cierpliwości - przeinstalowałem system, z tej samej płyty. I działa dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...