Skocz do zawartości

F11 Wyjście Z Terminala


stp

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji F10 do F11 zmieniło sie wyjście z Terminala, gdzie wcześniej byłem zalogowany jako root. Otóż przy próbie zamknięcia okna przez kliknięcie krzyżyka - "x" (tak to robiłem zawsze przy poprzednich wersjach Fedory) pojawia się ostrzeżenie cyt. "W tym terminalu uruchomiony jest proces. Zamknięcie terminala spowoduje jego zakończenie." Zamknięcie okna mimo ostrzeżenia spowodowało u mnie po restarcie pojawienie sie czarnego ekranu z migającym kursorem. Trzeba więc było instalować Gruba. Okazuje się, że gdy wpiszę "exit", to wówczas mogę spokojnie zamknąć okno terminala. Czy jest to cecha F11 czy trzeba coś zrobić by spokojnie zamykać Terminala przez kliknięcie "x"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tyle, że dziwne wydaje się kazdorazowe potwierdzanie. Komunikat wyskakuje nawet w sytuacji gdy nastąpi w Terminalu tylko logowanie roota. Nie jest to oczywiście bardzo uciążliwe. Może jest to konieczne dla wylogowania roota? Na to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to cecha F11 czy trzeba coś zrobić by spokojnie zamykać Terminala przez kliknięcie "x"?
Raczej cecha Gnome lub nawet samego gnome-terminal. Np. pod XFCE (z wykorzystaniem aplikacji Terminal ze środowiska XFCE) zamknięcie następuje bez ostrzeżenia.

 

Z drugiej strony zamknięcie gnome-terminal po takim ostrzeżeniu z zalogowanym rootem nie powoduje uszkodzenia systemu, więc u Ciebie musiał to być zbieg okoliczności - musiałeś coś innego zrobić co rozwaliło GRUBa. Radziłbym kilka razy przetestować, żeby się upewnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie zmieniałem w Grubie kolejność uruchamiania systemów przy uruchamiania kompa. To tez nie powinno byc przyczyną czarnego ekranu. Ale choćby z Forum wiem, że z Grubem zdarza sie taka sytuacja.

Myśle, że masz rację. Pojawianie sie ostrzeżenia pewnie rzeczywiście jest specyfiką gnome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...