Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Kadu Pod Fedora 11


komar30

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałeś przez (_yum'a_ → yuma) ORT?

 

yum install kadu

 

u mnie się w ten sposób bezproblemu zainstalowało

 

Pozdrawiam

Buczo

u mnie tak sie nie dalo zrobic bo jest napisane ze musze zalogowac sie do roota zeby wykonac to zadanie co zrobic aby to zainstalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal konsolę, wpisz su i podaj hasło dla root jakie wprowadziłeś w czasie instalacji. Przejrzyj poradnik.

 

 

dzieki serdeczne bardzo mi pomogles wiesz jestem nowy na forum wiec jeszcze pewnie nie pierwszy raz bede sie odzywal z gory serdecznie dziekuje za pomoc jak sie troche naucze to bede tez innym pomagal jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kadu dostępne są dodatkowe pluginy, najprościej jest zainstalować graficzną nakładkę na yuma:

yum install yumex

Teraz sobie przejrzysz jakie pakiety są dostępne (yumex będzie w menu, albo Alt+F2 i wpisz yumex).

Pozycja obowiązkowa w poradniku - 2.11 rpmfusion. Skoro poznajesz Fedorę dość szybko przyda Ci się też rozdział multimedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadu i pluginy, najprościej

yum install kadu\*

yumex zgadza się. Może wygodniejszy w obsłudze, jeśli czegoś się szuka, ale do oczywistych rzeczy jednak yum z konsoli sprawniejszy.

 

Masz problem z kadu, to pewnie reszty,też nie masz. U mnie zawsze podstawa

 yum upgrade
yum install kadu\* xmms\* wine\* xine\* mplayer\* kaffeine

i VLC, ale to już od gustu zależy. Instaluje wszystko, bo u mnie 3-ch użytkowników na kompie i każdy co innego lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...