Skocz do zawartości

Katalog Domowy Użytkownika


Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

o takie funkcji nie wiedziałem, ja włączyłem tylko palimpsest i pokazał te badsectory. a tego badblocka wykorzystam, bo teraz patrzę że na stacjonarce mam jednego nienaprawialnego bada ;] (3 lata ma dysk) a na drugim dysku co będzie miał 10 lat teraz 0 badów ;] (poczciwy samsung ;])

 

-------------------------------------------------------- edit

miałem to wcześniej napisać, spod konsoli się dało wejść normalnie do ~/ co mi tera przysło do głowy to ta sugestia ze sprawdzeniem ile katalog zajmuje. Krusader i dolphin podliczają aktualne miejsce zajmowane przez pliki w danym katalogu, więc może o to chodziło. No jeszcez kwestia tego że jak odłączyłem dysk na usb to wyglądało na to że działa normalnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

głowy nie dam sobie uciąć, ale z XFS mogą być problemy (takie same jak przy brutalnym odłączaniu z prądu) jeśli nie będziesz tego odmontowywał. Za każdym razem gdy kończy się pracę powinno się poprawnie odmontować ten dysk, a nie od razu wyciągać kabel USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie dodać kilka szczegółów. Lap wrócił z serwisu, wsadziłem do niego nowy dysk (badsectorów nie ma, bo skanowałem) partycje / i /home mam teraz na ext4, więc się xfs'a nie czepiajcie ;p. Problem występuje dalej. Zainteresowałem się konsolą - gdy daję du ~/, ls -l to i konsola się zawieszała. Więc sprawdzałem po kolei na uzupełnianiu na jakim pliku się zatrzyma. Wyszło na to że zawiesza się na katalogu .gvfs/. Jak na razie usunąłem pakiety gvfs, w sumie nawet nie wiem co mi to daje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciezka sprawa... a moze to wina modulu kontrolera dyskowego. swego czasu wylaczalem modul ata_generic. wrzuc go na blackliste do jakiegos pliku w katalogu modprobe. pewnie gdzies tam juz wystepuje ,jesli nie stworz nowy plik conf i daj blacklist ata_generic. gvfs jest takim rozszerzeniem do gnoma co pozwala ci montowac z poziomu nautilusa wirtualne systemy plikow, tj samba, ftp i tym podobne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze to jedna z zaleznosci jakiegos modulu. tylko nie wiem czy w przypadku jesli ten modul bedzie wymagany przez inny, to zostana oba zaladowanem, czy nie. btw usuwales ten katalog .gvfs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ma byc blacklist ata_generic, probowales zupdatowac/wygenerowac nowy initramdisk? tylko mi powiedz czy usuniecie tamtego katalogu cos dalo, bo sie moze okazac, ze to blacklistowanie tego modulu jest zbyteczne...napisz zanim zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...