Skocz do zawartości

Obrazy Instalacyjne


sebmasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum.

 

Z góry przepraszam, jeśli odpowiedź na pytanie już gdzieś jest i tylko śmiecę, ale niestety nie udało mi się znaleźć, a że bardzo mnie to zastanawia, więc chciałbym zapytać.

Jaka jest różnica, czy ściągnę obraz instalacyjny DVD czy CD? Czy wersja CD jest jakaś niepełna, bądź ma mniej plików/sterowników lub czegoś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja DVD = CD1+CD2+CD3+CD4. wersja CD to chyba dla komputerow co nie maja DVD ( :) ). jak odpalisz instalke z CD1 i zaznaczysz wszystkie pakiety to sie zacznie zonglowanie plytami. najlepsze rozwiazanie to :

a ) jesli lubisz gui to sciagnij live cd: gnome lub kde wedle uznania

b ) jesli jestes oblatany w teminalu wystarczy netinstall

 

hope that helps:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iloscia pakietow. zalezy co Ci potrzeba. zawsze przeciez mozna dociagnac zaleznosci. wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie liveCD - zainstalujesz sobie latwo, potem update i to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosnik DVD i zestaw CD nie roznia sie zawartoscia a tylko uzytym nosnikiem (nosnikami). LiveCD to uruchamialny obraz w pelni funkcjonalnego systemu z opcja Zainstaluj na dysku... (w tym wypadku, co oczywiste, mamy do dyspozycji mniej pakietow wiec trzeba wiecej dociagac z sieci). netinstall to obraz minimalny pozwalajacy tylko na uruchomienie instalatora (wszystkie pakiety do zainstalowania ciagnie z sieci). Teraz jasne? :)

 

//=====

... zdaje sie ze ktos byl szybszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że LiveCd F11 (przynajmniej KDE) wymusza instalację na partycji ext4, więc jak wolisz inny system plików to zostaje DVD/CD.

 

zawsze mozna najpierw zrobic partycje a potem okreslic punkty montowania... co do tego czy wymusza to juz ktos o tym pisal ze sie dalo na ext3 to postawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy partycje już są, czy trzeba je tworzyć nie ma nic do rzeczy. Instalator wywala komunikat że należy utworzyć partycję / na ext4 i jedyne wyjście to nacisnąć "ok". Jeśli się komuś udało zainstalować LiveCd Kde na ext3 to chętnie poczytam jak (wydaje mi się, że czy to jest płyta LiveCd Gnome, czy Kde nie robi różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli się komuś udało zainstalować LiveCd Kde na ext3 to chętnie poczytam jak

No to raczej nie poczytasz ;)

Does Fedora still offer the choice of Ext3?

 

Yes. The regular CD/DVD install or network boot images still lets you choose either Ext4, Ext3 or XFS. The Live CD/DVD images however use Ext4 (except for /boot formatted as Ext3) and essentially transfer the entire image into the hard disk as part of the installation process and does not offer the ability to format the hard disk with any other filesystem. If you must choose a different filesystem, the regular DVD install or network boot images are the recommended alternatives.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie przymierzam na ext4. mialem chwile czasu partycje na ktorej sobie lezaly chunki z torrentow i nic nie zniklo poki co. ext4 ma byc w zalozeniu bardziej bezpieczny niz ext3 (dodatkowe sumy kontrolne), takze mozna uzywac tak sadze (choc tez nie jestem do konca przekonany). zwykle jak jest jakis wiekszy blad (a z wiekszych to byly 2 powazne), to prawie zaraz sa poprawki i to w podskokach:). teraz to wlasciwie wszystkie nowe dystrybucje proponuja instalacje na ext4 (chyba :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...