Skocz do zawartości

"aktualizacja" Opensuse 11.0 Do Fedory 11


eol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można "zaktualizować" openSUSE 11.0 do Fedory 11? Chodzi mi głównie o to, żeby użytkownicy, maszyny wirtualne i pliki użytkowników co były w openSUSE były również w Fedorze. Jeżeli można, to proszę napisać jak to zrobić.

 

Dane o openSUSE:

Jądro systemu: Linux 2.6.25.20-0.1-pae i686

System: openSUSE 11.0 (i586)

System plików: ext3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie da :D ale to wymagaloby sprawdzania kazdego pliku, polozen i uprawnien, ustawien libow etc. generalnie sie nie da :) bo to 2 rozne distra. nie latwiej przeniesc po prostu katalog home gdzies? chyba maszyny witrtualne sa albo w home, albo w var. zrobic backup jesli to mozliwe i postawic fedore. jak masz podzielone partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o za problem instalujesz F11 na partycji root i po ptakach. w homie masz wszystkie ustawienia do wszystkich aplikacji. nie wiem jakich maszyn wirtualnych uzywasz(vmware, vbox, xen, kvm?). pewnie bedzie konieczne zainstalowanie programow od nowa. tylko pytanie jesli to jest serwer dostepny dla innych to po co narazac uzytkownikow na przerwe techniczna bo zmieniasz system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to, żeby użytkownicy, maszyny wirtualne i pliki użytkowników co były w openSUSE były również w Fedorze.
Pytanie brzmi: czy to coś więcej niż domowy blaszak? Bo jeśli nie to:

1. zrób kopie:

* /etc ...itd. (im więcej katalogów tym lepiej)

żeby korzystać z tych samych użytkowników http://wiki.fedora.pl/wiki/U%C5%BCytkownik...ownik.C3.B3w.3F

* kopie bazy (o ile używasz jakiejś)

* maszynki wirtualne to zależy co. VirtualBox trzyma maszynki w ~/.VirtualBox albo tam gdzie przeniosłeś

 

2. skoro i tak się bawisz w wirtuala to proponuję Ci wszelkie bolączki przetestować na wirtualu (albo pomęcz się z chroot jak ja w linku wyżej ;), fajna zabawa ):

* postaw wirtualną F11 + udostępnij jej /home i zamontuj jako /home, przenieś loginy i hasła użytkowników jak podałem wyżej i przetestuj najlepiej na testowym użytkowniku.

 

3. przenieś wirtualny system do reala (albo postaw na nowo, tylko poco skoro już wypieściłeś)

* na wirtualnej maszynce kopiujemy cały system do celu:

! odmontuj /home inaczej będzie chciał go skopiować

cd /
find . -print0 | cpio -p0vumd /mnt/f11

gdzie /mnt/f11 jest istniejącym katalogiem udostępnionym maszynie wirtualnej. Jeśli masz przygotowaną partycję pod system to od razu na nią kopiuj

 

* jeśli nie miałeś partycji i skopiowałeś do katalogu to teraz usuń suse, odpal jakieś LiveCD i przekopiuj tym razem z /mnt/f11 na miejsce suse

 

* korekty w /boot i /etc/fstab może jeszcze coś, ale raczej nie, szudby work :) ale 3 razy przetestuj zanim wykonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...