Skocz do zawartości

Drukarka Na Sambie Nie Drukuje....


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam trzy komputery w sieci lokalnej(stworzone i skonfigurowane w virtualbox) wszystko ładnie chodzi server mam na linukxie fedora11(samba): Plik konfiguracyjny samby:

 

[global]
workgroup = DOM
server string = Komputer z Linuxem
netbios name = samba
guest account = nobody
security = share
password level = 8
username level = 8
read only = No
guest ok = Yes
browseable = Yes

[pliki]
comment = katalog udostepniony
path = /pliki
public = yes
writable = yes
guest ok = yes
[montaze]
comment = katalog udostepniony
path = /montaze
public = yes
writable = yes
guest ok = yes
[printers]
comment = All Printers
path = /var/spool/samba
browseable = yes
guest ok = yes
writable = yes
printable = yes	

Wszystko ładnie na dwóch systemach windows xp widzi tzn. łączy się z sambą bezproblemowo, widzi udostępnione folldery itp, a takze komputery w grupie roboczej....Problem mam z drukarką (xerox Phaser 3117), drukarkę pokazuje mi jako "phaser 3117 na samba...Sterowniki mam zainstalowane poprawnie na obydwóch windowsach do tej drukarki...Żadnego komunikatu o błędzie nie mam ale na początku jak włączam drukarkę w windowsie to się niby coś ładuje do drukarki ale za cholerę nie chce mi drukować ... Przeszukałem trochę na ten temat na forum itp.... ale dalej nie chce mi drukować na windowsach. Drukarkę udostępniłem we właściwościach drukarki na windowsie.. Nie wiem czy coś mam nie dopisane w pliku smbconf.????? Tak to drukarak chodzi mi na fedorze bez problemu, a tu na windowsie przez "sambę" nie chce mi drukować??? ..Pozdrawiam

 

P.S Sorki, jednak mam komunikat przy próbie drukowania: Odmowa dostępu połączenia...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarkę udostępniłem we właściwościach drukarki na windowsie..
Drukarka fizycznie jest podłączona do Windows? To po co udostępniasz przez sambę w Linuksie? :blink: A jeśli fizycznie jest podpięta do komputera z Fedorą to po co udostępniasz pod Windows zamiast podłączyć drukarkę jako sieciową?

Coś pokręciłeś albo w opisie powyżej na forum albo w konfiguracji w swoich systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka fizycznie jest podłączona do Windows? To po co udostępniasz przez sambę w Linuksie? :blink: A jeśli fizycznie jest podpięta do komputera z Fedorą to po co udostępniasz pod Windows zamiast podłączyć drukarkę jako sieciową?

 

Drukarka jest fizycznie podłączona do kompa z fedorą, chodzi mi zeby ta drukarka działała jako drukarka sieciowa, po prostu mi nie drukuje na windowsach...

Drukarkę udostępniam przez sambę żeby sprawdzić jak mi będzie chodziła, i czy dobrze to wszystko (konfigurację samby itd...) zrobiłem....

Wszystko już wiem co i jak, chodzi wszystko cacy, ale po prostu nie drukuje mi drukarka....hm...i nie wiem w czym problem jest.,....czy w konfiguracji smb.conf czy drukarce(choć drukarka mi drukuje na linuksie bez problemu)

Co dziwne na windowsach jak próbuję drukować wychodzi mi komunikat:

Strona jaest za mała aby wydrukować jeden wiersz. Spróbuj drukować uzywając mniejszej czcionki

Poszukałem trochę na google i wyczytałem że to moze byc wina zbyt małem pamieci w drukarce...Hm...ale na fedorze bez problemu mi drukuje, a na windowsach nie chce....

 

P.S Udostępnianie wyłączyłem na windowsach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...