Skocz do zawartości

Wybór Monitora 22"


Jony

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna monitora LCD 22" tak do 1000 zł. Waham się pomiędzy dwoma modelami:

Iiyama Prolite B2206WS-1 i

LG Flatron L227WTP

W sumie oba monitory mają podobne parametry techniczne i cenowo też nie wiele się różnią, więc mam dylemat z wyborem.

Który z nich wybrać? Lub ewentualnie jaki LCD polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iiyamy to ja mam uprzedzenia, ale do trochę starszych i mniejszych modeli - działały bezawaryjnie, ale jakość obrazu była.... tylko była.

 

Proponuje udać się do "popularnych sieci RTV" i popatrzeć lub popytać się o przetestowanie monitora (kupić można go oczywiście gdzie indziej). Najlepiej zobaczyć samemu jak wygląda obraz. To co jednemu sie podoba, to drugiemu już nie koniecznie.

I nie radze uważać na parametry, bo i tak do końca ich wszystkich nie rozumiem - mogą być jedną wielką ściemą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pivota w swojej belinei 19" i jeszcze za bardzo go nie uzywalem ;). a LG ? kontrast 5000:1 - takie dane chyba mowia cos o firmie ... powiem ze nie warto, te z ktorymi mialem do czynienia nie wyswietlaly poprawnie czerwonego. zalezy jak stoisz finansowo. mozna by sie nad samsungiem zastanowic. tak sobie mysle nie wiem czy warto za wszelka cene kupowac panoramiczny monitor na tft jak mozna kupic z matryca mva (pva). nikt mi nie powie ze nie ma roznicy - ja po prostu widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnicę w matrycy widać, a jeszcze bardziej czuć jak po kieszeni daje ;)

 

Ogólnie to najlepiej doradził ra-v trzeba się przejść do sklepu i zobaczyć jak dany monitor świeci :] Ewentualnie zastanowiłbym się nad wyższą rozdzielczością matrycy tak żeby FullHD obskoczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na jakości obrazu, rozmiar monitora nie jest aż tak istotny, byle cena oscylowała w granicach 1000 zł. W moim mieście nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o LCD dlatego wolałbym kupić przez internet, problem w tym że w ten sposób nie da się sprawdzić jak dany monitor świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos takiego. ew cos drozszego taki samsung na przyklad. co do belinei to podobno firma ma jakies problemy finansowe. w kazdym razie polecam samsunga. znam kilka osob co go ma i sa zadowolone. poza tym ma pva wiec kolory beda lepsze niz tft. na monitorze nie warto oszczedzac tych 200zl, bo w koncu go sie kupuje na lata - komputer zawsze wymienisz, monitor rzadko -chyba ze sie zepsuje. jest jedna wada jesli chodzi o te belinee - elektronika. kolory sa poprawnie wyswietlane dopiero jak sie ustawi je recznie (suwaki RGB na 255 - max :) ), kontrast najlepszy na 62. podswietlenie w zaleznosci od pory dnia. tak 'w razie' jakbys sie zdecydowal kupic. jest teraz chyba inny model B2 ma zmieniona obudowe i cos elektronike ulepszona lekko - reszta ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na LG chociaż z doświadczenia wiem, bo chociażby sam niedawno kupowałem monitor 22calowy to proponował bym Ci samsunga, jest droższy ale jakoś obrazu jak dla mnie dwukrotnie większa. Bierz pod uwagę, że monitora nie zmienia się co miesiąc więc lepiej dołożyć i mieć na lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę, że monitora nie zmienia się co miesiąc więc lepiej dołożyć i mieć na lata :)

Cały czas mam to na uwadze. Zastanawiam się też nad tym samsungiem od fafiga, wyczytałem o nim, że ma tylko 1 rozdzielczość pracy i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, czy to jest raczej nieistotne. Ciekawi mnie też jak bedzię działał pod Linuksem. W niektórych sklepach widziałem ten model z matrycą tft - błąd w opisie, czy są dwie wersje tego modelu z różnymi typami matryc?

 

Znalazłem też takie testy:

Ranking Chip

benchmark.pl

Na stronach LG o tej 22" pisze, że dostała wyróżnienie produkt roku 2007 PCWK

 

BTW ciekawe czemu w testach jest tak mało monitorów LCD z matrycą PVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pva to jest patent samsunga, mva to jest jakis tam standard. testy testami, a rzeczywistosc rzeczywistoscia. lg robi masowki jako jedna z wielu firm, nie powiem nic dobrego na jej temat - ok nagrywarki jeszcze ujda, ale te starsze (cdrw 32x16x16 jeszcze mi dziala ;) ). patrz jaka ma matryce, potem na firme. tft ma blade kolory, ekran zolknie pod katem, pomijajac juz bardzo waski kat widzenia. a co do specyfikacji monitorow lg to powiem jedno - LOL :), z innych monitorow moge polecic nec'a jeszcze (tez na mva) tylko on troche drozszy. ja bym bral tego samsunga, ew ta belinee jakby Ci sie udalo dostac jeszcze. byl kiedys taki benQ, zdaje sie najtanszy monitor na mva, tylko ze jak tak przegladalem recenzje to jakies moze 75% bylo zadowolonych, reszta dostala wadliwe egzemplarze. ten samsung co Ci podalem ma pva na 100% (sprawdzalem w kilku sklepach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No offence ale samsung też wali masówką ;]

Ja mam jeszcze starego lcd LG 1730S (stara 17") i muszę powiedzieć że lepszego monitora nie widziałem ;P

Rodzicom kupiłem trochę nowszego LG 19cośtamcośtam (zapomniało mi się modelu :|) i też jest niczego sobie.

 

Rzecz jest jak ze wszystkim - trafisz na dupny model to nawet wydanie 1k Cię nie uratuje, będziesz się bujał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, zapomnialem na smierc o fujitsu. mi 2 cdromy lg padly ;). aha i sorki za pomylke - belinea 101920C (nowa numeracja 1980S2) ma matryce mva-premium. wlasnie o tego neca mi chodzilo - tyle ze samsung tanszy - zawsze na piwo zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do dyskusji ,też "zamierzam się" z kupnem lcd około 22cali chbya już full hd ,co polecacie panoramę czy standard.

Panowie ,a co sądzicie o benkach i asusach ,o lg niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...