Skocz do zawartości

Filtr Spamu Na Serwer


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o drogę pytam.

 

Dzisiaj admin z wydziału oznajmił, że nie wie jak sobie poradzić ze spamem i tu mi przyszła myśl do głowy.

Czy można korzystać z filtrów spamu np. gmaila lub jest jakiś ogólnodostępny porządny zestaw filtrów? Indywidualnie to mi gmail wszystko filtruje, a chodzi mi o rozwiązanie na serwer dla już istniejących kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o drogę pytam.

 

Dzisiaj admin z wydziału oznajmił, że nie wie jak sobie poradzić ze spamem i tu mi przyszła myśl do głowy.

Czy można korzystać z filtrów spamu np. gmaila lub jest jakiś ogólnodostępny porządny zestaw filtrów? Indywidualnie to mi gmail wszystko filtruje, a chodzi mi o rozwiązanie na serwer dla już istniejących kont.

 

można ale to niezbyt eleganckie rozwiązanie. zresztą google pewnie by się zorientowało że przez jakieś konto przechodzi wyjątkowo dużo poczty.

Poprawnie ustawiony spamassassin sobie radzi świetnie (jeśli nie radzi sobie świetnie to znaczy że jest źle ustawiony -u mnie zatrzymuje 99,5% spamu przy zerowym wspołczynniku błędu).

90% spamu zatrzymasz przez listy dnsbl o ile nie są wprowadzone, do tego razor / pyzor i pozamiatane.

 

Może ew. zastosować taki bardziej full-featured zestaw w postaci też darmowego Mailscanner`a bazowanego też na spamassassinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...