Skocz do zawartości

Nowa Fedora I ... Lipa


linuxiarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemka - znowu jest to samo. Nie wykrywa mi sterów do karty graficznej, aktualizację robiłem jakiś czas temu - aż tu nagle nie ma sterów dzisiaj :/

 

Zrobiłem tak jak jest wyżej, ale mam taki komunikat :

 

[root@localhost ~]# uname -r

2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586

[root@localhost ~]# yum install kmod-nvidia-2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586.i586

Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Pakiet kmod-nvidia-2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586-185.18.14-1.fc11.5.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Nie ma niczego do zrobienia

 

Jak wchodzę na tą stronę, to jest ten sam komunikat

 

P.S - usunalbym te 2 puste posty, ale nie wiem jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S - usunalbym te 2 puste posty, ale nie wiem jak :)
A dlaczego są puste? Dlaczego chciałbyś skasować pierwszy post, rozpoczynający wątek, na który to post otrzymałeś w dodatku kilka odpowiedzi? Mówiąc kolokwialnie: odbiło Ci? Jesteś pewien, że wiesz do czego służy forum i jak się nim posługiwać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - coś mocno namieszałem. Chciałem skasować te dwa posty powyżej, ale nie wiem jak i przez przypadek oznaczyłem "post pusty" pierwszy post rozpoczynający dyskusję (namieszałem). A oznaczam je jako post pusty, ponieważ nie wiem jak skasować te posty - najcześćiej jest tak, że mam problem, pisze posta , ale potem sam sobie go rozwiązuję - a posty pozostają. Sorki :) Nie bulwersujcie sie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie wiem jak skasować te posty - najcześćiej jest tak, że mam problem, pisze posta , ale potem sam sobie go rozwiązuję - a posty pozostają. Sorki :) Nie bulwersujcie sie :)
A po jaką cholerę w ogóle je kasować? Jeśli rozwiązałeś problem, to raczej napisz co zrobiłeś żeby problem rozwiązać - zostanie ślad dla innych.

 

Właśnie taki jest cel istnienia forum - tworzenie pewnego rodzaju bazy wiedzy, z której korzystać będą mogli wszyscy a nie tylko zadający pytanie. M.in. dlatego nie powinno udzielać się pomocy na PW, GG czy gdziekolwiek poza forum, bo taka informacja ginie a za chwilę przychodzi kolejny pacjent i od nowa zadaje to samo pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, będę pamiętał i sorki, że namieszałem. Jednak ponawiam pytanie - czy istnieje tutaj opcja usuwania postów przez usera ? Z czystej ciekawości pytam.

 

Mam w tej chwili problem ze sterami do karty graficznej, po akutalizacji kernela nie widzi mi sterowników.

 

Już wcześniej miałem ten problem, ale zrobiłem tak jak radziliście :

 

1) Sprawdziłem jaki mam kernel

2) Ręcznie zainstalowałem pakiet :

http://ftp.tuniv.szczecin.pl/pub/linux/rpm...pdates/11/i386/

 

Tym razem, gdy wykonuje jeszcze raz te czynności, to mam komunikat, że dany pakiet jest zainstalowany. Ten sam efekt uzyskuję gdy próbuję zainstalować przez yuma sterowniki do mojej wersji :

 

[root@localhost ~]# uname -r

2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586

[root@localhost ~]# yum install kmod-nvidia-2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586.i586

Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Pakiet kmod-nvidia-2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586-185.18.14-1.fc11.5.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Nie ma niczego do zrobienia

 

A sterowniki nie działają poprawnie - system ich nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak w tej chwili problem ze sterami do karty graficznej, po akutalizacji kernela nie widzi mi sterowników.
Było dzisiaj - poszukaj. Musisz zaktualizować kmod-nvidia. Ten moduł pokazuje się niestety z pewnym opóźnieniem ok 1-3 dni po nowym jądrze.

 

[EDIT]

Co to znaczy "ręcznie zainstalowałem"? Ściągnąłeś pakiet RPM?

Nazwa to chyba nie kmod-nvidia-2.6.29.6-217.2.7.fc11.i586.i586 - szczególnie to powtórzone i586 jakoś mi dziwnie wygląda.

Podaj nazwę paczki z .rpm na koncu.

A najlepiej, to poczekaj aż moduł pojawi się w repozytorium a na razie pracuj na poprzedniej wersji jądra.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to znaczy - instalacja pakietu RPM ze strony, którą podałem. Drugi sposób to instalowanie z repo poprzez konsolę. Oba nic nie dały. Zrobiłem też update pakietu : kmod-nvidia poprzez konsolę i też lipa.

 

Na żadnym jądrze nie mam sterowników działających.

Obecny stan (proba instalowania sterowników z repozytoriów) :

 

[root@localhost ~]# uname -r

2.6.29.6-217.2.3.fc11.i586

[root@localhost ~]# yum install kmod-nvidia

Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Pakiet kmod-nvidia-185.18.14-1.fc11.5.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Nie ma niczego do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to do danych z konsoli używamy znacznika code, a jeżeli są dłuższe niż 5 wierszy to codebox

 

po drugie masz już zainstalowane stery z tego co widać. Wydaj poniższe polecenie jako root

nvidia-xconfig

to powinien Ci skonfigurować Xorg'a pod stery z nvidi'i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snaqu, nic to nie daje.

 

Mam Geforce 8800 GTS i chyba przeproszę się z Windowsem, lub przejdę na inną dystrybucję , jak tak dalej pójdzie - bo to są jakieś jaja. Z każdą aktualizacją systemu coś się dzieje. Wcześniej kadu nie domagało, czasami Smplayer się zwiesza. A miało być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdz na init 3, upewnij sie ze sterownik jest zaladowany lsmod | grep nvidia; jak nie to modprobe nvidia. usun /etc/X11/xorg.conf, wpisz nvidia-xconfig, init 5 i powiedz czy dziala...taa typowe: uzywam windowsa, sproboje linuksa to taki haxi00rski system. o nie grafika nie dziala, linux jest do bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa - był komunikat w stylu "unable to locate / open xconfiguration file". A z tym windowsem to była prowokacja :P

 

Teraz jak wklepię lsmod | grep nvidia to mam :

 

nvidia 9533992 20

i2c_core 18056 2 nvidia,i2c_i801

 

Narzędzia systemowe --> nVidia Display Settings :

 

NVIDIA Driver Version:: 185.18.14

Operating System: Linux-x86

 

Open Arena :

 

Your system currently is not capable of hardware accelerated 3D. Therefore openarena cannot run.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...