Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją F11


wicthorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Próbuję odpalić ściągnięty pakiet F11 przez USB. Robię liveusb-creatorem instalkę. Ustawiam odpowiednią kolejność bootowania dysków w biosie. Po restarcie BIOS bootoje USB. Wybieram język, potem ustawienia klawiatury. Klikam enter i pojawia się to:

 

img0001xih.jpg

img0002npe.jpg

 

sory za jakość ale ręce misię trzęsą a nie am statywu...

 

proszę o pomoc

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wyeliminowanie ewentualnych błędów podczas zapisu na płytkę, więc wrzuciłem instalator na USB.

Korzystając z okazji, chcę zapytać o to, czy mogę do fedory w wersji live dołożyć kolejne pakiety - chodzi mi głownie o program NET, dzięki któremu mogę bez cyrków korzystać z neostrady... Wtedy zainstalowałbym tą F11 live na kość, a nie bawił się w normalną wersją...

Być może lepiej ściągnąć jeszcze raz i zamienić pliki instalacyjne z którymi ma problem anaconda??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wyeliminowanie ewentualnych błędów podczas zapisu na płytkę, więc wrzuciłem instalator na USB...

Korzystając z okazji, chcę zapytać o to, czy mogę do fedory w wersji live dołożyć kolejne pakiety...

1. Nie wiem czy czuła na błędy anaconda ruszy z usb. Przeczytałeś gdzieś, że tak można? Robiłeś wg opisu/poradnika?

2. Tak, możesz dodawać pakiety do wersji live, ale tu też musiałbyś napisać jakim sposobem robisz tego live.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działam bez poradnika - pomyślałem, że jeśli BIOS widzi USB jaki zwykły dysk, to linux odpali...

2. CHodzi mi o fedorę live (~700mb), ale teraz patrzę i widzę, że nie ma wersji live pod i386:/ no to kaplica...

 

coś mi się wydaje, że zamówię płytkę z F11, którą mi przyślą pocztą... Obraz DVD ściągałem już chyba 5 razy i 5 razy wypalałem - zawsze jakieś błędy... :angry:

 

próbowałem też zainstalować (_linuxa_ → Linuksa) ORT na kość, ale też "żygał" błędami...

 

dzięki za próby ratowania usera... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działam bez poradnika - pomyślałem, że jeśli BIOS widzi USB jaki zwykły dysk, to linux odpali...

2. CHodzi mi o fedorę live (~700mb), ale teraz patrzę i widzę, że nie ma wersji live pod i386:/ no to kaplica...

1. http://fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD/USBHowTo

2. Można przyjąć, że i386=i586=i686.

Co do błędów to ściągnij z torrentów livecd i686 ( http://torrent.fedoraproject.org/torrents/...86-Live.torrent ), wypal na cd i nie sprawdzaj nośnika tylko zainstaluj (pewniejszej metody dla początkowego użytkownika nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, live nie chcę wypalać na CD, bo neta nie skonfiguruję:/ zobacze czy pójdze na usb
Robisz tak: ściągasz livecd, wypalasz na płytę cd, odpalasz płytę livecd i instalujesz z płyty na dysk. Po instalacji możesz robić z nowym systemem co tylko zechcesz. Tak to standardowo wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego masz netu nie skonfigurowac? musisz tylko zadbac zeby komp sie nie wylaczyl :) wszystkie zmiany przechowywane sa w ram, tak wiec masz pelen odczyt i zapis. nawet neo mozna tak zainstalowac. jak Ci wywala blad w anacondzie (co jest dosc powszechne) to sproboj moze plyte netinstall, wlacz instalator tekstowy i wybierz pakiety do zainstalowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...