Skocz do zawartości

Fedora 11 Pod Virtualbox 3.0.2


scoby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

To mój pierszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość .

Pod Ubuntu postanowiłem sobie zrobić Fedorę wirtualnej maszynie aby wyprubować ten system, zainstalowałem Fedorę 11

i zaczeły się schody, internet zrobiłem, problem pojawia się w tedy, kiedy instaluje dodatek od VirtualBox

czyli ; "Guest Addionals" , po restarcie wirualna maszyna się zawiesza , i nie mogę zwiększyć rozdzielczości ekranu

pulpitu Fedory - wirtualnej maszyny . Zwracam się z prośbą do bardziej zaawansowanych użytkowinków

systemu Fedora .

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc , i wysłuchanie mojego problemu

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wersja Fedory 32- czy 64-bitowa? Ile pamięci, jakiej wielkości dysk przydzieliłeś? Jak podzieliłeś na partycje?

2.Z której z dostarczonych paczek instalowałeś Guest Additions (Btw "Additions" a nie "Addionals")?

3.Kiedy system się zawiesza? Widac jakieś błędy na ekranie? Wrzuć jakiś screenshot? Oczywiście wcześniej usuń rhgb z parametrów jądra.

4.Próbowałeś uruchomić w trybie tekstowym?

Klika podpowiedzi do realizacji 3. i 4. → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Uruchomien...rybie_tekstowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam inne pytania :P

1. Czy VirtualBox nie wstrzymuje tej maszyny z braku RAMu?

2. Czy nie wyłączałeś ostatnio jakichś usług?

Ja wyłączyłem ich kiedyś za dużo i... zdecydowałem się na ponowny netinst ;) Maszynka od tego czasu(i po dokonaniu tych samych czynności, tylko na systemie z updatami z licpa 2009) spisuje sie bezproblemowo jako serwer WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Myślę, że nie chodzi o brak RAM, raczej by zaczęło włazić na SWAP wtedy i conajwyżej diabelnie wolno działać

Guest Additions, nie Additionals czy coś podobnego

Ufam, że scoby wiedziałeś, którą paczkę Guest Additions się używa do 32 bitowej Fedory, a której do 64?

Broń Boże nie uważam Cię za tumana czy coś, poprostu chcemy tu wszyscy jak mniemam, wykluczyć wszystkie możliwe opcje by została jedna rozwiązująca sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...