Skocz do zawartości

Quo Vadis Ubuntu ?


qmic

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam jednak do was, w ubuntu jest tak samo ch...owo :)

 

Dziś mam trochę wolnego czasu może po drodzę trzasnę archa, ale wątpię abym się do niego przekonał i wracam do Fedory,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze sobie na centosie i o dziwo sie nie wiesza :D. ha juz wiem dlaczego fedora sie wieszala. winny jest modul kvm. pod centosem zainstalowalem najnowszy kvm (wersja fedorowa) od jakiegos kolesia z repozytorium -efekt 10s spinlocki na cpu raz 0 raz 1 :D i tak w kolko. zrobilem nawet fotografie pamiatkowa :) uklony dla gosci z centosa - na fedorze byl freeze i po zawodach - tutaj przynajmniej ostatkiem sil do konsoli sie przelaczylem :). a fedore sobie postawilem na xenie ;d chodzi szybko - za szybko -> bedzie poligon do testowania selinuksa :). jak to sie mowi nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze sobie na centosie i o dziwo sie nie wiesza :D. ha juz wiem dlaczego fedora sie wieszala. winny jest modul kvm. pod centosem zainstalowalem najnowszy kvm (wersja fedorowa) od jakiegos kolesia z repozytorium -efekt 10s spinlocki na cpu raz 0 raz 1 :D i tak w kolko. zrobilem nawet fotografie pamiatkowa :) uklony dla gosci z centosa - na fedorze byl freeze i po zawodach - tutaj przynajmniej ostatkiem sil do konsoli sie przelaczylem :). a fedore sobie postawilem na xenie ;d chodzi szybko - za szybko -> bedzie poligon do testowania selinuksa :). jak to sie mowi nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo

 

Ja na aktualnie skończyłem instalować archlinuxa w wirtualnej maszynie, czuję się młodszy o kilka lat, prawie jak gentoo, mam nadzieję że będzie podobnie jak tam - skonfiguruj raz i zapomnij na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie koncze konfiguracje Archa, po nieprzespanej nocy...

Jak narazie jest niezle, ale znajac siebie predzej czy pozniej wroce do Fedory.

 

Pozdro,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem najnowsze KUBUNTU 9.10 ALPHA 4 karmic koala .

Jest jądro

Linux kubuntu-9 2.6.31-5-generic #24-Ubuntu SMP Sat Aug 1 12:48:18 UTC 2009 i686 GNU/Linux

Domyślny system plików to ext4

Ale nie trzeba tworzyć oddzielnej partycji /boot ze starym systemem ext3

Instalator o troche innym wyglądzie niż dotychczasowy automatycznie tworzy partycje nr 5 i 6 . Ale bardzo źle , ociężale chodzi program TVTIME . :(

Również program KRADIO na najnowszym kubuntu i najnowszym KDE 4.3 działać nie chce

Błąd KRADIO 4 na Archu i Kubuntu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie koncze konfiguracje Archa, po nieprzespanej nocy...

Jak narazie jest niezle, ale znajac siebie predzej czy pozniej wroce do Fedory.

 

Póki co 4 odziny męczenia się aby raid zadziałał okazało się że hooks i modules musi być w jednej i odpowiedniej kolejności czego już oczywiście nie napisali nigdzie.

Za to miałem okazję nacieszyć się pracą w samym kinit :)

 

Do fedory natomiast wszyscy wracają :)

 

Ubuntu się nie rozsypuje, ale w wersji bez LTS ma niestabilne oprogramowanie, a w wersji z LTS też :). Jak można przez 2 lata nie poprawić starych błędów ?

Po takim czasie (od 8.04) powinno już wszystko śmigać i być zero poprawek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fedory natomiast wszyscy wracają :)
Niepotrzebnie uogólniasz :) Ubuntu - wiedziałem, że tak będzie, kiedyś już pisałem, że to dystrybucja nieciekawa, taka bezbarwna. Nie ma w niej chociaż jednego elementu, który wyróżniałby ją ponad inne (może poza większą liczbą ZU). Te ubuntu nie jest ani jakoś specjalnie stabilne, ani nowoczesne, takie nijakie. Fedora chociaż niestabilna (jak na linuksa) to przynajmniej nowoczesna dystrybucja. W sumie jaki problem zainstalować 10, gdzie większość działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co jest niestety przeykrym faktem wiekszosc kodow pochodzi od redhata novella , czesc od sun micro tudziez paru innych firm. to jest wlasnie jeden z zarzutow jakie wysuwano pod adresem prezesa canonical, ze uzywaja gotowych rzeczy a nie dodaja nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co jest niestety przeykrym faktem wiekszosc kodow pochodzi od redhata novella , czesc od sun micro tudziez paru innych firm. to jest wlasnie jeden z zarzutow jakie wysuwano pod adresem prezesa canonical, ze uzywaja gotowych rzeczy a nie dodaja nic nowego.

 

Hmm, ale to mowil chyba ktos z debiana :)

Gdzies byly zreszta statystyk i z ktorych wynikalo ze redhat najwiecej kodu wklada do jadra (_linuxa_ → Linuksa) ORT, poszukam.

 

Archlinux mi dziala, jestem pod wrazeniem jakie to szybkie jest ustrojstwo. Tylko polskich znakow nie mam jeszcze, za to filmy dzialaja i mam juz wszystkie potrzebne programy zainstalowane .

10 godzin meczarni, z czego 4 godziny problemy z Raid, i 3 godzin zanim sie domyslilem ze hal musi byc uruchomiony zanim sie zacznie uruchamiac xorg :) (zwis na twardo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna, przeciez zamiast poprawiac bledy mozna poleciec na orbite za 15 mln $ :)

Czyżby dali markowi jakiś rabat? Myślałem że taki lot kosztuje 45 mln $ :)

10 godzin meczarni, z czego 4 godziny problemy z Raid, i 3 godzin zanim sie domyslilem ze hal musi byc uruchomiony zanim sie zacznie uruchamiac xorg :) (zwis na twardo)

Dzięki, nie miałem go uruchomionego w Archu i się dziwiłem czemu się Iksy wieszają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko hal ale i dbus powinien byc uruchomiony. hal nie musialby byc jakby bylo wylaczone autowykrywanie urzadzen przez xserver typu mysz klawiatura, a tak to trzeba. i nie tylko w archu, we freebsd tez trzeba to odpalic ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...