Skocz do zawartości

Fedora Jako Serwer W średniej/małej Firmie?


Plu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciał bym powiedzieć, że zrobił bym sobie kurs Red Hat ale nie mam 4* więc sobie odpuszczę :rolleyes: .

Moje pytania:

Czy kurs red hat pomoże znaleźć mi pracę?

Czy na podstawie fedory mogę nauczyć się zarządzać siecią w małej, średniej firmie, proszę o podanie mi jakich programów używacie najczęściej pracując już w firmie i administrując siec Linux-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kurs red hat pomoże znaleźć mi pracę?
Nie chce mi się sprawdzać, ale założę się że te kursy wymagają na wstępie dobrej znajomości linuksa i tylko dodają elementy specyficzne dla redhat. Także proponowałbym najpierw linux, potem certyfikat. Inaczej pieniądze pójdą w błoto.

 

Czy na podstawie fedory mogę nauczyć się zarządzać siecią w małej, średniej firmie
Jak na prawie każdym linuksie.

 

 

A to do administracji siecią w linuksie potrzebne są programy? Myślałem, że "Plug And Play" :lol:joke of course

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to do administracji siecią w linuksie potrzebne są programy? Myślałem, że "Plug And Play" :lol:joke of course

Wiem, że programy "multimedialne" nie są potrzebne do administrowania, czy na Linux, Windows.

Chodzi mi o takie możliwości jak windows2003/2008 serwer, czyli podpięcie pod jedną domenę i zarządzanie komputerami udostępnianie zasobów sieciowych, drukarek itd.

Rozumiem, że jednym z rozwiązań jest prawdopodobnie Samba?

Ale chodzi mi też o inne programy, które są stosowane w firmach, które mogę testować w warunkach domowych.

Zależy mi na tym aby czegoś się nauczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa i szkolenia od podstaw (wymagana znajomosc jakiegos systemu operacyjnego na poziomie uzytkownika), wiec jak ktos chce to moze isc. Sam wybieram sie na takie szkolenie, bo tylko takie jest obecnie z doplata unijna i kosztuje 400zl zamiast 2500. Niestety wyzsze i ciekawsze jest 300km dalej, ale moze w nastepnym cyklu bedzie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek polecam wkuc na blache wszelakie manuale do redhata ze strony. szczegolnie deployment guide. potem mozesz sobie po kolei jakies uslugi testowe konfigurowac (najlepiej na maszynach wirtualnych zeby nie psuc glownego systemu). mi niby wyszlo ze sie kwalifikuje na 3 z 4 sciezek kursowych (wg testu na stronie rh - oprocz bezpieczenstwa/uslug sieciowych - me lame :) ), ale funduszy brak na szkolenia.... ale tak to jest jak chec i motywacja jest, to kasy brak, jak kasa jest to sie nie chce :). co do tematu w firmie centos, na desktopie fedora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...