Skocz do zawartości

Pytania Związane Z Programami.


Morgoth_

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku godzin mam na swoim kompie 3. system operacyjny, którym jest Fedora. Po instalacji systemu, która była bardzo łatwa i automatycznym skonfigurowaniu połączenia internetowego miałem wrażenie, że siedzę przed open sourcową wersją Mac OS X. O ile Operę udało mi się bezproblemowo ściągnąć i zainstalować, to mam problem z odtwarzaniem mp3, avi i instalacją niektórych programów (np. 7-zip). W jaki sposób to się powinno instalować? Wcześniej pracowałem na prawie wszystkich wersjach Windowsa NT i 2 wersjach Mac OS X i nie miałem najmniejszych problemów z instalowaniem programów.

 

Prosiłbym również o informacje/nazwy/linki dotyczące odpowiedników programów z Windowsa - zależy mi na takim samym działaniu:

AllPlayer/SubEdit Player (do filmów DVD lub avi)

Winamp/JET Audio (mp3)

Gadu-Gadu

uTorrent (lub inny klient sieci torrentowej, potrzebny mi jest do ściągania nowych wersji RedSn0w'ów)

iTunes i Total Commander (do obsługi iPoda Touch)

 

Wiem, że moderatorów denerwują pytania w niewłaściwym dziale, ale sądzę, że ten jest właściwy (żaden inny nie pasuje mi do mojego pytania).

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to takie podstawowe problemy rozwiązuje szukanie na forum lub wiki (oba dostępne po prawej pod napisem fedora.pl).

ale odpowiadając na pytanie instaluje się zwykle za pomocą programu yum (yumex - nakładka graficzna).

 

AllPlayer/SubEdit Player (do filmów DVD lub avi) (VLC Totem itp)

Winamp/JET Audio (mp3) (xmms amarok audacious banshee i wiele wiele innych) (mp3 należy doinstalować tzw. niewolne kodeki więcej informacji da Ci google i szukanie na forum/wiki pod frazami "mp3" i "fedora")

Gadu-Gadu - kadu, pidgin i inne

uTorrent (lub inny klient sieci torrentowej, potrzebny mi jest do ściągania nowych wersji RedSn0w'ów) - Deluge , kget

iTunes i Total Commander (do obsługi iPoda Touch) - tutaj nie mam pojęcia.... itunes poprzez wine ?

 

edit:

 

7zip - w fedorze jest w paczce p7zip i oczywiście jest też odpowiednia paczka na stronie projektu 7zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego użytkownika. Dodam tylko żeby zainstalować programy o których napisał Ci Kowik koniecznie i na początku punkt 2.10 z poradnika (rozdziały 4,5,6 załatwiają Twoje pytanie) . Odpowiednik Total Commandera to krusader.

Aha, Twoje pytanie nadaję się w sam raz do "Oślej łączki" i tam pewnie też trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...