Skocz do zawartości

Problem Z Rpmlib 5.2.1 I Kiconedit 3.5


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

1 problem dotyczy rpmlib.Zainstalowalem F10 Livecd i tyle.Reszta staje na niespełnionej zaleznosci rpmlib,nic nie moge zainstalować,aktualizowac.Wyszukiwarka forumowa zwraca zero wyników,tak samo jak google.Problem niby znany ale rozwiazania nie znalazlem.generalnie F10 jest fajna,tyle ze bez programów nic nie warta :P Prosze o nakierowanie co robic.

 

Drugie dotyczy kiconedit w wersji 3.5,nie wiem czy fedora tak ma,czy tez to przypadek,ale wszystkie mirrory znalezione albo byly 404 found,albo zawierały pakiet juz z wersji 4.x.Nie jestem jeszcze obeznany z F10 wiec nie wiem czy mam sam zrobic sobie rpm,czy tez z innej dystrybucji zainstalowac (wiem ze to niezalecane,ale jak nie znajde pakietu z fedory to chyba tak zrobie).jesli ktos zna aktywny link z kiconedit to poprosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis konkretny powod zainstalowania F10? F10 przestanie byc wspierana (End of Life = brak updateow) po okolo miesiacu od ukazania sie F12, czyli za niespelna 3 miesiace... nie lepiej - zamiast marnowac czas na walke z przedpotopowa wersja - zainstalowac cos nowszego, np. F11?

BTW - wraz z nowa wersja Twoje problemy prawdopodobnie znikna ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wersja 10 jest już przestarzała, ale nie zmienia to faktu, że gdybyś zamiast opisywać problem piękną prozą, wkleił tu kod z terminala podczas wykonywania aktualizacji czy instalacji czegoś (kod błędu) to byłoby zdecydowanie łatwiej pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry panowie,mój błąd,mam wersję F11 nie 10.

Co do wklejenia wyplutego błędu z terminala,to niestety nie moge teraz,dorwe sie do laptopa jutro,pisze wczesniej bo z rana chcialbym ruszyć z kopyta.

 

Wyglada tak,nawet znalazlem błąd ktory i mnie dotyczy,tyle ze firmware i kernel jest ciupkę niższej wersji i roznica ze ja mam x86 i pakiet jest dla wersji f11

 

Running rpm_check_debug
ERROR with rpm_check_debug vs depsolve:
rpmlib(PayloadIsXz) <= 5.2-1 is needed by kernel-firmware-2.6.31-0.112.rc4.git3.fc12.noarch
rpmlib(PayloadIsXz) <= 5.2-1 is needed by kernel-2.6.31-0.112.rc4.git3.fc12.x86_64
Complete!
(1, [u'Please report this error in http://yum.baseurl.org/report'])

 

reszta instalowanych pakietow tez zatrzymuje sie na podobnym błędzie,tyle ze zmieniaja sie nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na zaraz po instalacji sobie namieszałeś i włączyłeś jakoś repozytorium rawhide (testowe). Upewnij się, że w masz wyłączone te repo w pliku nano /etc/yum.repos.d/fedora-rawhide.repo (enable musi mieć wartość 0) oraz, że masz włączone stabilne repozytoria fedora.repo i fedora-updates.repo (pierwsze enable=1). Po tym yum clean all i yum update .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam testowe.Nie czaje co ma to do rzeczy,ale jak mówisz to ja ci wierze :)

Pytanko troche z pozoru głupkowate,co do błędów,czy w Fedorze jeśli znajdują błąd to kolejne wersje danego pakietu zawierają fixy? czy stosuje sie jakies konkretne,naprawiajace,cos w podobie łatek do kernela.

Musze was troche noobowskimi pytaniami zameczyć,by potem juz nigdy do nich nie wracać :P

 

A co z tym kiconedit? jesli starsze wersje są juz pomijane,mirrory znikają,to jak sobie z tym poradzić? gdzie można wybrac sie na wykopaliska po antyczne rpmy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam testowe.Nie czaje co ma to do rzeczy,ale jak mówisz to ja ci wierze :)
Rawhide jest niestabilny (i to bardzo).

 

czy w Fedorze jeśli znajdują błąd to kolejne wersje danego pakietu zawierają fixy?
Tak o ile autorom programu uda się poprawić błąd.

 

A co z tym kiconedit? jesli starsze wersje są juz pomijane,mirrory znikają,to jak sobie z tym poradzić? gdzie można wybrac sie na wykopaliska po antyczne rpmy?
Używać nowej wersji lub samemu skompilować/zbudować pakiet. Możesz też poszukać na http://rpm.pbone.net .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...