Skocz do zawartości

Fedora 3 - I Zostałem Odcięty Od Sieci.


grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem kilka razy Fedorę 3. Za każdym razem nie mogę pingnąć ani na bramę, ani na inne komputery w sieci.

Szybka konfiguracja zawsze działała - setup i Konfiguracja sieci.

Dane są poprawnie wpisane.

Z 4 razy to samo zrobiłem i odrzuca mi ping na inne komputery, nie mam też Internetu przez LAN. Włożę drugi dysk z Windows - taka sama konfiguracja i działa poprawnie.

 

Czy coś trzeba odhaczyć lub dopisać gdzieś?

 

Proszę o pomoc.

 

Grzes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam włączonego, już przy instalacji wyłączyłem go, i dodatkowo sprawdzając reguły iptables -nL -----nie ma włączonego żadnego łańcucha.

 

Też się temu dziwię, nigdy mi się wcześniej to nie zdarzyło.

 

Komputer zachowuje się tam, jakby był sam w sieci, jakby był odłączony.

Nie mogę Ci przesłać ifconfig, gdyż jestem na drugim dysku. Żeby wejść na (_linuxa_ → Linuksa) ORT muszę zmienić z Windowsa na (_linuxa_ → Linuksa) ORT dyski.

 

Myślałem, że w Fedorze 3 jest jakieś nowe zabezpieczenie i dlatego mi nic nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza SELinux chyba z zabezpieczen sieciowyc nie ma wiekszych zmian.

Ale od poczotku:

wg CISCO - ping 127.0.0.1, ping [ip NIC], ping [ip bramy]

Jesli wywala sie na ostatnim to albo jests odpiety fizycznie od sieci albo masz zla maske skonfigurowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem - na komputerze mam 2 karty sieciowe i w zadnej z nich nie świeci się dioda - dioda karty sieciowej.

 

Czy to może sugerować, że są złe sterowniki lub ich brak?

 

Jest ten sam komputer - na Fedorze 2 działało bez problemu.

W komputerze mam 2 dyski, na jedym Windows, a na drugim Fedorę 3. No i w Fedorze 3 nie palą się diody - jak komputer pracuje, zaś w windowsie - palą sie,

 

jaka może być tego przyczyna, jak to rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podczas instalacji byles zmuszony do konfiguracji karty sieciowej to fedora wykryla chociaz jedna z nich.

Swoja droga podaj chipset tych sieciowek. Jesli to przypadkiem realtek to nie wiem jakim sposobem to nie dziala, stawiam na to ze jest inny.

Jesli to sa takie same karty to podczas instalcji sprobowalbym wypiac jedna z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
juz wiem - na komputerze mam 2 karty sieciowe i w zadnej z nich nie świeci się dioda - dioda karty sieciowej.

Wg mnie jak nie świeci się dioda na karcie tzn. że nie ma linku do sieci.

Konfiguracja może być OK. W szczególnym przypadku, gdy adres jest przydzielany statycznie a nie przez DHCP, to nawet 'ifconfig' pokaże że wszystko OK.

 

Sprawdź kabelki po stronie swojego kompa, tzn. przede wszystkim dociśnij ;) albo wyjmij i wetknij ponownie. Nie znam Twojej konfiguracji, ale jak masz dostęp do "drugiej strony" kabelka, to też bym sie przyjrzał. Może ktoś po prostu po drugiej stronie wyjął wtyczki :)

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...