Skocz do zawartości

Serwer Vpn


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Jak wiecie mam federę a na nim virtualboxa ( z zainstalowanymi dwoma systemami windowsami). I tu mam pytanie czy da radę skonfigurować na windowsach serwer openvpn żebym się łączył przez vpn z jednego windowsa na drugi?? , lub z windowsa z fedora??

Czy ktos próbował już się "bawić" w to....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Jak wiecie mam federę a na nim virtualboxa ( z zainstalowanymi dwoma systemami windowsami). I tu mam pytanie czy da radę skonfigurować na windowsach serwer openvpn żebym się łączył przez vpn z jednego windowsa na drugi?? , lub z windowsa z fedora??

Czy ktos próbował już się "bawić" w to....Pozdrawiam

 

Tak, można i w jedną i w drugą stronę - openvpn.

Tylko po co łączyć się przez vpn z wirtualną maszyną? W VirtualBoxie masz coś takiego jak współdzielone katalogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VirtualBoxie masz coś takiego jak współdzielone katalogi.
Właśnie, zauważyliście taką dziwną zależność, że jeśli udostępnimy jakiś folder z linuksa i w windowsie "montujemy" go jako zasób sieciowy, czyli "Moje miejsca w sieci" -> "Dodaj miejsce sieciowe" i tak dalej wybieramy udostępniony folder z "Cała sieć" i "VirtualBox Shared Folder" to wtedy przechodzenie po drzewie tak zamontowanego folderu trwa bardzo długo (nawet na zaznaczenie pliku trzeba czekać kilkanaście sekund). Natomiast jak w "Moim komputerze" wybierzemy "Narzędzia" -> "Mapuj dysk sieciowy" i wtedy ten linuksowy katalog podepniemy pod jakąś literkę to operacje na takim dysku są bardzo szybkie (jak na dysku lokalnym). W sumie dziwna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można i w jedną i w drugą stronę - openvpn.

Tylko po co łączyć się przez vpn z wirtualną maszyną?

Dla celów testowych-jak zwykle.....

A propo, mam jedno pytanie, zainstalowałem włsśnie na windowsie serwer openvpn, w ustawieniach sieciowych po instalacji utworzyłp mi się nowe połączenie (Tap-win32 adapter v8) ale przy nim mam komunikat ze kabel sieciowy odłączony!,? w folderze config mam plik serwer.ovpn i client.ovpn...., ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłeś serwer?

Serwer mam uruchomiony, ale w połaczeniu TAP-win dalej mam komunikat ze kabel mam odłączony......Czy to ma jakiś związek?,

Czy muszę mieć też certyfikat i klucz prywatny żeby się łączyć przez openvpn?

I ostatnie pytanie, w jaki sposób mogę zainicjować połączenie przez vpn z jednego windowsa(przykładowy adres: 10.0.0.1) na drugi windows(przykładowy adres 10.0.0.2)???Szukałem na google, ale wyczerpującej odpowiedzi nie znalazłem która by mnie satysjfakcjonowała.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te połączenie czasem nie jest pozostałością po jakimś hamachi ?

Klucz musisz mieć ale do jego generacji powinny być skrypty w openvpn.

 

Oto konfiguracja serwera:

proto udp  #protokół                                                                                                                                                                                                
dev tap                   #typ intefejsu                                                                                                                                                                                     
ca ca.crt  #certyfikat centrum certyfikacji (sam go generujesz)                                                                                                                                                                                                    
cert server.crt #certyfikat serwera   (sam go generujesz)                                                                                                                                                                                              
key server.key #klucz serwera    (sam go generujesz)                                                                                                                                                                                              
dh dh1024.pem   #parametry diffie hellman  (sam go generujesz)                                                                                                                                                                                             
server 172.16.0.0 255.255.255.0          # siec vpn-owa (z tej  puli są przydzielane adresy)                                                                                                                                                               
push "dhcp-option DNS 000.000.000.1" #adres serwera dns przesylany do klienta)                                                                                                                                                                         
push "dhcp-option DNS 000.000.000.2" #drugi adres serwera dns przesylany do klienta                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
push "route 000.000.000.0 255.255.255.192"   #ip i maska sieci ktora jest po stronie serwera VPN  (w twoim przypadku pewnie niepotrzebne                                                                                                                                                                                                                                                
push "redirect-gateway"  #przekierowywuje brame                                                                                                                                                                                      

#no i reszta konfiguracja tunelu doczytaj w internecie jak potrzebujesz zmieniac                                                                                                                                          
ifconfig-pool-persist ipp.txt                                                                                                                                                                                  
keepalive 10 120                                                                                                                                                                                               
comp-lzo                                                                                                                                                                                                       
user nobody                                                                                                                                                                                                    
group users                                                                                                                                                                                                    
persist-key                                                                                                                                                                                                    
persist-tun                                                                                                                                                                                                    
status openvpn-status.log                                                                                                                                                                                      
verb 4                                                                                                                                                                                                         
tun-mtu 1500                                                                                                                                                                                                   
tun-mtu-extra 32                                                                                                                                                                                               
mssfix 1450                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
duplicate-cn

 

 

konfiguracja klienta

dev tap                                                                                                                                                                                                        
remote 000.000.000.000 1194 #zamiast zer ip serwera                                                                                                                                                                               
client                                                                                                                                                                                                         
ca ca.crt  #to juz powinienes miec                                                                                                                                                                                                    
cert certyfikat_uzytkownika.crt    # to sobie musisz wygenerowac                                                                                                                                                                             
key klucz_uzytkownika.key   #to tez                                                                                                                                                                                   
tls-client                                                                                                                                                                                                     
link-mtu 1542                                                                                                                                                                                                  
comp-lzo                                                                                                                                                                                                       
verb 3

 

I proszę Cię nie mów mi że nie ma w internecie bo jest mnóstwo. Przeczytaj najpierw uważnie jakiś tutorial i zobacz czy dobrze robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Klient swój plik, serwer swój plik, chyba że chcesz je zamieniać rolami.

Jestem zmuszony cię poprosić jednak o pomoc dalszą, choć i tak mnie "ignorujecie" ale zaryzykuję jeszcze raz....

Skonfigurowałem według podanych przez ciebie configów....wygenerowałem klucze itp.....ale mi nie uruchamia się openvpn jak go startuję , trzn:

[root@localhost piotrino]# service openvpn
Usage: openvpn {start|stop|restart|condrestart|reload|reopen|status}
[root@localhost piotrino]# service openvpn start
Starting openvpn:                                          [FAILED]
[root@localhost piotrino]# iptables
iptables v1.4.3.1: no command specified
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
[root@localhost piotrino]# cd /etc/openvpn
[root@localhost openvpn]# dir
ca.crt        easy-rsa        sample-keys    server.conf~
ca.key        ipp.txt        sample-scripts    server.crt
dh1024.pem  openvpn-status.log    server.conf    server.key
[root@localhost openvpn]# openvpn server.conf
Mon Nov  2 21:28:31 2009 OpenVPN 2.1_rc15 i586-redhat-linux-gnu [SSL] [LZO2] [EPOLL] built on Feb 26 2009
Mon Nov  2 21:28:31 2009 NOTE: OpenVPN 2.1 requires '--script-security 2' or higher to call user-defined scripts or executables
Mon Nov  2 21:28:31 2009 Diffie-Hellman initialized with 1024 bit key
Mon Nov  2 21:28:31 2009 TLS-Auth MTU parms [ L:1542 D:138 EF:38 EB:0 ET:0 EL:0 ]
Mon Nov  2 21:28:31 2009 TCP/UDP: Socket bind failed on local address [undef]:1194: Address already in use
Mon Nov  2 21:28:31 2009 Exiting
[root@localhost openvpn]#

tun0      Link encap:UNSPEC  HWaddr 00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00  
          inet addr:172.16.1.1  P-t-P:172.16.1.2  Mask:255.255.255.255
          UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:1035 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:100 
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:86940 (84.9 KiB)

To wszystko co mi się udało.....Pingowanie z windowsa na sever openvpn(na fedorze) 172.16.1.1 nie daje mi wyniku, pewnie dlatego że openvpn nie startuje mi na fedorze....Proszę Cię podpowiedz mi gdzie zrobiłem błąd w konfiguracji, przeszukałem google i starałem się robić według wskazówek tam opisanych, ale i tak wracam do punktu wyjścia. Myślałem o reinstalacji systemu, i od nowa wszystko skonfigurować, ale myślę ze to nie jest dobre wyjście....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...