Skocz do zawartości

Virtualbox - Bsieć Typu Bridge Pomiędzy Godpodarzem A Gościem


Pienia

Rekomendowane odpowiedzi

[...]widoczność pomiędzy np. Sambami gospodarza i hosta?
Jak masz Windows to nie masz Samby na nim. Jak masz Linuksa, to raczej NFS a nie Samba. Oczywiście przy założeniu, że gospodarz na Fedorze.

 

A w ogóle to o co Ci chodzi? Chcesz mieć dostęp do Internetu z gościa? Chcesz mieć połączenie między gościem i gospodarzem? Czy tylko dla sportu chcesz ustawić Sambę?

 

[EDIT]

Nota bene jak wejdziesz w ustawieniach maszyny wirtualnej na zakładkę "Sieć" i wybierzesz "Podłączona do... - Bridged Adapter", to pokażą się interfejsy, przez które można się mostkować.

A do zabawy z Sambą powinna wystarczyć opcja "Host-only Adapter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Windows to nie masz Samby na nim. Jak masz Linuksa, to raczej NFS a nie Samba. Oczywiście przy założeniu, że gospodarz na Fedorze.

 

A w ogóle to o co Ci chodzi? Chcesz mieć dostęp do Internetu z gościa? Chcesz mieć połączenie między gościem i gospodarzem? Czy tylko dla sportu chcesz ustawić Sambę?

 

[EDIT]

Nota bene jak wejdziesz w ustawieniach maszyny wirtualnej na zakładkę "Sieć" i wybierzesz "Podłączona do... - Bridged Adapter", to pokażą się interfejsy, przez które można się mostkować.

A do zabawy z Sambą powinna wystarczyć opcja "Host-only Adapter".

 

Myślałem, że z postu wynika, że gospodarz i gość to linuksy. Na obu Samba. Tak, chce mieć dostęp do Internetu z gościa. Dlaczego NFS? Co ma piernik do wiatraka? Obowiązkowo bridge. Wtedy mogę pingować z gospodarza gościa i na odwrót. No, ale żeby połączenie mostkowane działało muszę do eth0 mieć podłączony kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego NFS? Co ma piernik do wiatraka?
Bo bez sensu jest komunikować się na systemach uniksowych przez protokół Windowsa ;) Ale oczywiście wolny wybór.

Wtedy mogę pingować z gospodarza gościa i na odwrót.
Ja mam to samo wykorzystując NAT :)

[EDIT]Zresztą połączenie Host-only też to umożliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę użyć bridge?
Możesz. Czemu nie? Nie pomogę w tym względzie, bo robiłem to tylko raz i kierując się jakimś tutorialem z sieci.

Wszelkie połączenia pomiędzy gośćmi ustanawiam za pomocą NFS (Samby tylko raz jak sie niedawno bawiłem jakąś betą W7) a z hostem za pomocą folderów współdzielonych.

Co do aspektów poznawczych, to poszukaj, bo niedawno ktoś poruszał podobny temat na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę offtop. Ale mam taki problem. Na interfejsie eth0 (do eth0 nic nie jest fizycznie podłaczone kablem) zrobiłem bridge z intrefejsem br0. Internet mam poprzez ppp0. A jaki dac interfejs/IP Sambie, żeby nie wychodziła przez adres publiczny z ppp0? Próbowałem br0, ale polecenie nmblookup -B NAZWA_SERWERA_SAMBY __SAMBA__ wysyła pakiety właśnie przez ppp0 (IP publiczne) na porcie 137 i to przy wpisanych parametrach interfaces = br0 bind interfaces only = Yes w smb.conf. W lmhosts wpisałem ip z interfejsu br0 wraz z nazwą serwera SAMBY. Jeszcze jakieś pomysły? Uprzedzam, że to jest tylko i wyłącznie konfiguracja lokalna, testowa - do celów szkoleniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...