Skocz do zawartości

Forbidden Problem Z Apache


mat89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skonfigurowalem sobie apachae i działa ale nie do konca w var/www/html apache normalnie wyświetla stronę ale gdy ustawiam sobie

virtualhost żeby strona mieściła się w katalogu home to wyskakuje

 

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

 

Apache/2.2.13 (Fedora) Server

 

Myślałem ze to coś z uprawnieniami ale zmieniałem na rożne sposoby i dalej to samo

 

może ktoś z czymś takim się spotkał już

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z czymś takim się spotkał już
Oczywiście, że tak. Proszę poszukać na forum. Temat był omawiany najdalej w ciągu ostatniego miesiąca (wcześniej również). Przed rozpoczęciem przeszukiwania forum polecam zapoznanie się z moją sygnaturką - to może ułatwić odnalezienie odpowiednich wątków.

Przypominam, że również Ty jesteś zobowiązany do przestrzegania regulaminu forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Proszę poszukać na forum. Temat był omawiany najdalej w ciągu ostatniego miesiąca (wcześniej również). Przed rozpoczęciem przeszukiwania forum polecam zapoznanie się z moją sygnaturką - to może ułatwić odnalezienie odpowiednich wątków.

Przypominam, że również Ty jesteś zobowiązany do przestrzegania regulaminu forum.

 

dzieki za informacje biore sie za szukanie:)

 

kurde tak czytam te tematy i większość porusza temat Selinux tez to próbowałem wyłączyłem i nic proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdziłem to mam tak

home/stronki

drwxr-xr-x. 3 root root 4096 10-30 10:07

home/stronki/test/

drwx------. 3 test users 4096 11-03 09:36

home/stronki/test/www

-rwxrw-rw- 1 test users 460 2008-08-27 index.html

 

/home/stronki 711

/home/stronki/test 755 w sumie to i 711 wystarczy pod warunkiem ze wirtualny host jest ustawiony na /home/stronki/test/www

home/stronki/test/www 755

 

To wszystko pod warunkiem ze wylaczyles SElinuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz problem. Tylko "test" ma dostęp.

 

[EDIT]

Przestań pisać posty pod własnymi - korzystaj z przycisku [EDYTUJ] pod postem

 

ok no mam wyłączony selinux ustawiłem chmody jak wyżej i dalej nic to samo jak test ma tylko dostęp to jak to powinno wyglądać tak myślałem ze może w httpd coś mam źle ale nie melduje on żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok no mam wyłączony selinux ustawiłem chmody jak wyżej i dalej nic to samo jak test ma tylko dostęp to jak to powinno wyglądać tak myślałem ze może w httpd coś mam źle ale nie melduje on żadnych błędów
Nie ukrywam, że niewiele zrozumiałem z tego co napisałeś. W języku polskim, podobnie jak w wielu innych, istnieją znaki przestankowe takie jak kropka, przecinek, średnik itp

 

Co do tematu: jeśli do katalogu ma dostęp tylko użytkownik test, to czy myślisz, że przeglądarka dostaje się do strony jako ten właśnie użytkownik? Zmień prawa dostępu do katalogu /home/stronki/test

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...