Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 11 Przy Win 7 Na Jednym Dysku


leymann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę sobie zainstalowac fedore 11, ale nie potrafię z uwagi na występujący błąd podczas tworzenia partycji. mój sprzęt to ASUS X52S Intel Core 2 DUO T5750 (Centrino) 2x2 GHz, Nvidia GeForce 9300MG (256 MB DDR2), 4 GB RAM, Seagate 250 GB SATA II 8 MB. Dysk jest podzielony następująco:

Partycja Systemowa, na której mam zainstalowany windows 7 rc 37 GB

partycja druga z dokmentami 78 GB

partycja 3 z zdjeciami 98 GB

obszar niepodzieloy na partycje 20 GB

fedore chciałem zainstalowac na tych 20 gb. Po włożeniu płyty dvd z Fedorą 11 64bit wszystsko odpala sie normalnie jednak przy podziale na partycje wybieram opcję wykorzystaj wolne miejsce klikam dalej i pojawia mi sie wiadomosc taka jak w załączniku, podobnie dzieje się, kiedy sam recznie tworze partycje, możecie mi powiedzieć co to jest i jak to naprawić? bo bardzo bym chciał mieć leonidasa. Nie wiem czy to ważne ale na dysku jest jeszcze jedna partycja przed tą z systemem która ma 100 MB i nosi nazwe system reserved, jednak nie jest widoczna w moim komputerze. Pozdrawiam

 

zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/599d2b04ebcab9f0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ważne ale na dysku jest jeszcze jedna partycja przed tą z systemem która ma 100 MB i nosi nazwe system reserved
Jeśli jest to partycja podstawowa to ważne. Poza tym jeśli inne partycje także są partycjami podstawowymi to nie zainstalujesz fedory, bo wykorzystałeś limit. W takim przypadku musisz usunąć jedną z partycji, w jej miejsce utworzyć rozszerzoną i w niej już dowolną liczbę partycji logicznych.

Napisz jeszcze z jakiej płyty instalujesz (livecd, dvd install) i czy masz internet po kablu (tzn. przez zwykłą sieciówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie, czy mogę to zrobic jakos w programie g-parted? bo na partycjach mam bardzo wazne zdjęcia i dokumety (matura w tym roku) a sa one bardzo duze zeby je przenieśc gdzies a płyte czy coś.

 

a co do pytanie to wydaje mi się, że jest to dvd instal, pełna nazwa to Fedora-11-x86_64-DVD zajmije 3.9 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam jeszcze co do tego limitu bo obecnie mam 4 partycje podstawowe, jeśli będę miał tylko 3 to juz wtedy zainstaluje fedore?

 

i jeszcze takie pytanie czy jest jakis program do zmiany rodzaju partycji? bo jak nie to będę musiał jedną partycję usunąc i strace wszystkie dane, a tak zmieniłbym tylko rodzaj partycji z podstawowej na rozszerzoną i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk moze miec 3 partycje podstawowe i jedną rozrzerzoną. Tak jak bedziesz miał 3 partycje podstawowe to nastepna bedzie rozszerzona i na tej rozszerzonej zakladasz sobie logiczna partycje z fedora.

Ad2. Nie .Tak jak wyżej powiedziałam rozszerzona partycja jest bazą dla logicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...