Skocz do zawartości

Instalacja Ze Zródel


qwert45

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najważniejsze pytanie: co chcesz osiągnąć? Do nauki, z ciekawości, czy potrzebujesz wersji minimum.

 

* Pół roku temu bawiłem się chroot, a tu moje wypociny: http://wiki.fedora.pl/wiki/U%C5%BCytkownik:Borzole/chroot jednak potraktuj to z dużym przymrużeniem oka. System stawiany prawie od zera przez rozpakowanie podstawowych paczek (nie kompilowałem od zera). Jeśli coś miało by być całkiem od zera to różnica by była taka, że wszystko sam kompilujesz na jednym systemie, a potem wrzucasz do chroot'a. Każdy linux to tylko zbiór plików, kilka z nich jak zawartość /proc powstaje przy starcie, pozostaje tylko zabootować.

* febootstrap to taki skrypt do automatycznej instalacji w chroot dla fedory. Jak go używałem na wiosnę to był w powijakach i używał yuma, ale też ktoś próbował przeportować to na debina (nie wiem czy mu się udało).

* jeśli szukasz minimalnego obrazu to jest wersja netinstall do ściągnięcia

* gdzieś na serwerach PLD znajdują się minimalne obrazy m.in. fedory do uruchomienia na maszynach wirtualnych, można je uruchomić gdzie tam chcesz

* jest taki spin fedory AOS http://fedoraproject.org/wiki/AOS_Spin nie do końca wiem co to jest, ale chyba też jakiś minimalny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAREK WL.

Nie miałem nic takiego na myśli, kolega się pytał o instalację ze źródeł, więc odpowiedziałem jak umiałem. Skompilować programy na jakimś systemie i poukładać wraz z odpowiednimi plikami konfiguracyjnymi w odpowiednich folderach. Jak działa windows? Nie wiem, pewnie bardzo podobnie :unsure: , ale źródeł nie dają. qwert45 zadał takie pytanie jakby był zupełnie zielony w tej kwestii, a z autopsji wiem, że jak się czegoś nie wie to technologia wydaje się "magiczna" i nie wiadomo jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...