Skocz do zawartości

Linux Zasypianie Zamarzanie Compal


chcemieclinuxa

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z linuksami na swoim laptopie Compal JFL92. próbowałem instalować prawie wszystkie możliwe dystrybucje (Fedora, Ubuntu, Mandriva, Debian, Suse ... ) na wszystkich powłokach (Xfce, KDE, Gnome). Problem polega na tym, że podczas instalacji, komputer zasypia / zamarza i w tym momencie zostaje zatrzmana instalacja. wystarczy poruszać myszą, wcisnąć jakiś klawisz, a wszystko wraca do normy. Po zainstalowaniu próbowałem już wszystkiego związanego z zarządzaniem energią, ahci, acpi, sterownikami od CD, najnowszy bios 1.8 i nadal komputer ma takie objawy. wydaje się że mało denerwująca przypadłość, ale po ok. 15s komputer zasypia / zamarza i wszystkie aktualizacje, pobieranie plików, czy nawet obróbka grafiki czy cokolwiek wymaga mojego ustawicznego ruszania myszą... Dodam że wifi cały czas podczas instalacji było wyłączone mechanicznie. proszę o pomoc.

Specyfikacja kompa:

gf8600m gt

t8100

ddr2 4gb

wifi abgn

LiteOn Slimtype DS8A1P

brak blutucha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w GRUBa wybrać jakąś opcję

noacpi,acpi=off

lub

noacpi

lub

acpi=off

 

Wskazówka - podczas uruchamiania systemu wybierasz system (Linux oczywiście), wciskasz klawisz c (chyba). i na końcu root=.... wpisujesz jedno z powyższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr 2 - zainstalowany system.

 

Konsola i wpisujesz

$ top

$ free im

$ iostat

 

Może ściągnij sterowniki z nvidia.com (rozumiem że grafika to jest Nvidii;)

 

A jak z distro LiveCD poczynając od Gparted i np. na Fedorze kończąc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...