Skocz do zawartości

Problem Z Dyskiem Po Instalacji Fedory 10


iterhs

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem blaszak: płyta MSI 865 PE Neo2,Pentium 2,8, pamięć 1 GB,dysk 80 GB WD SATA.Trochę mnie zdziwił fakt,że BIOS nie widział dysku,ale podczas instalacji coś tam znalazło i zapytało,czy tam zainstalować. Moja wina,że nie doczytałem i mechanicznie dałem: "dalej". System zainstalował się ładnie,ale ponieważ była już późna pora,odłożyłem bliższy kontakt na jutro. Nazajutrz komputer nie widział ani dysku, ani systemu.Podpiąłem dysk pod komputer z Win XP,ale i ten nie widział dysku.Gdzieś czytałem,że niektóre Linuksy mogą uszkadzać dyski SATA z powodu nieodpowiednich (?) sterowników. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,że niektóre Linuksy mogą uszkadzać dyski SATA z powodu nieodpowiednich (?) sterowników.
To jakieś bajki czytałeś

Trochę mnie zdziwił fakt,że BIOS nie widział dysku,ale podczas instalacji coś tam znalazło i zapytało,czy tam zainstalować.
Impossible is nothing :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne systemy operacyjne same wykrywają dyski i nie zwracają uwagi na bios.

I właściwie tyle w temacie.

 

Natomiast jeśli chodzi o uszkodzenia dysków to mogą tak samo jak i windowsy i mac os x`y uszkadzać kiedy ktoś na pytanie "czy należy sformatować dysk" odpowiada "TAK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...