Skocz do zawartości

Problem Z Usbowym Instalatorem


Lukasz Omasta

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich użytkowników forum i mam nadzieję, że moje problemy nie staną się powodem śmiechu bądź irytacji.

 

Jestem człowiekiem nieobytym z Linuxem a ilość wiedzy zawarta w sieci powoli przeradza się w szum informacyjny, z którego nie da się nic wydobyć. Mój problem wygląda następująco.

Posiadam program, który chciałbym uruchamiać z poziomu Linuxa, gdyż pod MacOS'em jest niestabilny (z winy MacOS'a) a Windows jest Windowsem. Marzeniem jest Fedora 12 i tenże program jako jedyny zamulacz systemu. Komputerem, na którym instaluję jest laptop MSI GX 730.

Niestety z nieznanych przyczyn (prawdopodobnie nie najszczęśliwszy napęd) dowolna płyta działająca w desktopie burzy się w lapku (problemy z odczytaniem coraz to kolejnych plików). Gwoli uściślenia Fedora będzie drugim systemem. Na 320GB dysku 50 dostał WinXP reszta jest dla Fedory.

 

Przy użyciu programu LiveUSB Creator zamieniłem swojego 8GB pena w dysk Live z Fedorą. Po uruchomieniu Live systemu udało się go zainstalować na dysku i szczęście moje było niespożyte. Podkuszony tym sukcesem powtórzyłem operację z LiveUSB Creatorem jednak do pracy zapędziłem iso z pełną wersją systemu (Fedora-12-i386-DVD.iso).

Instalator odpala się bez problemu, prosi o podanie partycji z obrazem instalacji (sbd1) i przechodzi w tryb graficzny.

Po wyszukaniu pamięci masowych, identyfikacji w sieci, określeniu strefy czasowej i podaniu hasła roota przechodzimy do partycjonowania.

 

I tu pojawia się problem. Niezależnie od konfiguracji ustawień w menu, odznaczania i zaznaczania dysków użytych do instalacji, dysku, z którego instalacja ma być uruchomiona po stworzeniu systemu plików na dysku lokalnym pojawia mi się informacja:

 

"Brak obrazu iso 9660

Instalator spróbował zamontować obraz #1, ale nie mógł odnaleźć go na dysku twardym.

 

Proszę skopiować ten obraz na dysk i nacisnąć przycisk Ponów.

Można nacisnąć przycisk Zakończ, aby przerwać instalację. "

 

Czy ktoś byłby w stanie pokazać mi gdzie leży mój błąd i poprowadzić mnie przez proces postawienia "pełnej" Fedory z pendraka.

 

Pozdrawiam

 

Łukasz Omasta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu programu LiveUSB Creator zamieniłem swojego 8GB pena w dysk Live z Fedorą.
To jak już zainstalowałeś to po co drugi raz robić to samo? Różnica między Livecd a dvd instalacyjną jest mniej więcej taka, że... dla początkującego użytkownika nie ma żadnej różnicy, bo i tak nie zna nazw aplikacji :) Masz system na dysku to z niego korzystaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chciałbym mieć ten system na dysku laptopa a nie na pendrive. W tym cały dowcip.

Oczywiście jeśli rzeczywiście nie ma różnicy (poza niemożnością wbicia przy instalacji języka polskiego jako języka systemu)

to wrzucę ponownie wersję live i dołożę do niej w jakiś sposób polską lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałeś wcześniej, że zainstalowałeś z livecd. Jeśli usunąłeś to zainstaluj ponownie. Możesz wybrać język nawet przy uruchamianiu systemu z livecd tylko opcja wyboru języka pojawia się po wybraniu użytkownika podczas logowania (na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...