Skocz do zawartości

Na Jakim Xorg Pracuje Fedora 11?


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie może dość nietypowe. Chodzi o to, iż jestem administratorem-redaktorem jednego z serwisów o grach dla Linuksa. Oznacza to, że od czasu do czasu przychodzi mi coś opisywać. Do testów miałem opisać właśnie jeden tytuł...ale podejrzewam, że nie uruchomił się właśnie przez otwarte sterowniki. Także otwarte drivery ATi i gry...nieszczególne połączenie, choć i tak zdziwiłem się, że wiele na nich działa. Mam kartę ATi X1250, więc już niewspieraną. Sterowniki pracowały do Xorg 7.3 (nie jestem pewien, czy też nie do jajek poniżej 2.6.30 - w razie czego skompiluję starsze). Przez chwilę bliski byłem już zainstalowaniu Ubuntu 8.04, na którym własnościówki działają, nawet już zasysam...ale to nie jest rozwiązanie - raczej ostateczność. Nie chcę po prostu rozstawać się z Fedorą - jak już jej używam, to używam - a nie skaczę znów po distrach. Dlatego pytam - czy na Fedorze 11 działają jeszcze sterowniki własnościowe? Dobrze by było, gdyż 11 będzie wspierana jeszcze chyba do końca 13(?), więc jest dużo czasu na testowanie, a w międzyczasie rozwiną się sterowniki otwarte :-) Ktoś ma wiedzę w tej materii (odnośnie własnościówek na F11)? Jak już trzeba będzie, to zainstaluję te Ubuntu 8.04, choć nie widzi mi się to (nie jest to zła wersja, bo jest super - to raczej malutka niechęć do Ubuntu ogólnie). Fedora 10 pewnie działa na nim, lecz niedługo pewnie straci wsparcie, więc nie satysfakcjonuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nici z tego wszystkiego - zostaje Ubuntu :( Trudno się mówi :( Durna polityka ATi :angry: Po części winić można też same drivery otwarte, gdyż nie powstały wczoraj, a jakościowo nadal są gorsze od sterowników własnościowych. Ale może szukam winnego niepotrzebnie. W akcie desperacji...jak wygląda jeszcze wsparcie w Fedora 10? Znaczy do kiedy? Chociaż nie wiem, czy jest sens. Pewnie do Fedory 13, która wyjdzie jakoś w maju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-y nie wstawały - przerabiałem kiedyś to samo na Debianie i nie mogłem tego przeskoczyć. W chwili obecnej mam właśnie Ubuntu 8.04 i własnościówki działają, jednak nie pogniewałbym się, gdyby to była Fedora :P Jakoś zbyt bardzo odwykłem od Ubuntu i aż wstyd go używać, by ktoś nie wziął Cię za "dziecko Ubuntu", które mówi jaki to "Windows" nie jest zły, a Ubuntu cudowne :P Dlatego w about:config Firefoxa skasowałem wszędzie już Ubuntu :) Gdyby nie te dzieciaki, które swoją gadką tak nakręcają to Ubuntu, to nie byłoby to nawet aż tak tragiczne distro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...