Skocz do zawartości

Podłączenie "starego" Laptopa Do Tv Lcd


Piotr Pyclik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, w kwestii podłączenia laptopa do telewizora LCD. Telewizor to LG 32LF2510, laptop to Lenovo 3000 N200 ze zintegrowaną kartą graficzną Intel GM965. Laptop choć całkiem dobrze daje radę, to niewątpliwie nie jest najnowszy i nie posiada wyjścia HDMI. Telewizor z kolei wyświetla FullHD, więc od dłuższego czasu kombinuję, jak podłączyć laptopa do TV przez HDMI. Z tego co rozumiem, potrzebuję jakiejś przejściówki/konwertera. Czy ktoś orientuje się, czy takie urządzenia są dostępne? Gdzie ich szukać? Niestety zupełnie tego nie ogarniam... Pytam na forum Fedory, bo używam tej dystrybucji, może ktoś ma przy okazji doświadczenie, czy coś takiego można zmusić do działania na Linuksie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, tylko w ten sposób uzyskam obraz w niskiej rozdzielczości. Byłoby aż dziwne, gdyby nie było żadnego sposobu...

 

 

Moim zdaniem to tylko kwestia konfiguracji. Podłączyłem kompa też pod telewizor 32'' (tyle że nie FullHD, a jedynie 1366x768). Po samym podłączeniu, maksymalna rozdzielczość do ustawienia za pomocą xrandr to 1024x768. Wystarczyło tylko dodać odpowiednią rozdzielczość do listy i ustawić.

W dawnych czasach (jak nie było HDMI, a może i DVI) mogłem sobie ustawić w grze rozdzielczość 2048x1536 (co jest większe od FullHD). Monitor może nie wyświetlał tego najlepiej (chyba 14 czy 15'' CRT), ale się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie ; w ustawieniach sterów nvidii nie znalazłem opcji ustawienia innnej rozdzielczości dla telewizora a innej dla monitora . Czy telewizor FullHD nie uszkodzi sie jeśli będzie pracowałz rozdzielczością niższą niż normalnie powinien czyli

22" monotor LCD ma ustawione prawidłowo 1680x1050 .Czy telewizorowi obniżenie rozdziałki nie szkodzi :?:

I odwrotnie ; czy monitor kompa , nie wykończy się jeli mu ustawię 1920x1080 czyli więcej niż powinien mieć wg instrukcji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach sterów nvidii nie znalazłem opcji ustawienia innnej rozdzielczości dla telewizora a innej dla monitora.
W zakładce "X Server Display Configuration" możesz wybrać model i dla każdego ustawić osobną rozdzielczość. Właściwie to program sam powinien wykryć natywną rozdzielczość i tylko w takiej powinny pracować monitory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...