Skocz do zawartości

Błąd Podczas Instalacji Fedory 12


blancik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas instalacji fedory 12 wywala mi błąd:

"There was an error installing the bootloader. The system may not be bootable."

Czy ktoś może mi pomóc gdyż już dosyć długo szukam i nikt nie moze mi pomóc.

 

 

Dodam tylko że od wczoraj na moim komputerze nie można zainstalować zadnego systemu. Próbowałem już ubuntu, 2 windowsy, koppixa.

Przy wszystkich instalacjach wywala jakiś błąd.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak ; uszkodziła ci sie na dysku tablica partycji .

I teraz ani windows ani linuksy nie widzą dysku aby się na nim zainstalować .

Teraz musisz użyć jakiejś płytki typu "rescue-cd" uruchomić z niej program dio partycjonowania i

usunąć wszystkie partycje na swoim dysku , jak również nadpisać "partition table"

Spróbuj to zrobić przy pomocy Knoppixa którego masz .

Potem dopiero spróbuj zainstalować windowsa a jeśli się uda to po nim instaluj linuksa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Włożyłem płyte windowsa. (_usunolem_ → usunąłem) ORT wszystkie partycje, zrobiłem sobie C 10gb, i odziwo windows działa. Lecz ja już do niego wracac nie chce :)

A więc biorę się za instalacje fedory, wszystko ok (płyta live cd) wszystko ładnie sie skopiowało.

Na koniec niestety wyskakuje jakis warning

"No kernel packages were installed on the system. Bootloader configuration will not be changed."

Klikam ok. Instalacja jest zakonczona, "please reboot to use the installled system.Note that ....."

klikam close. Resetuje kompa, niestety wywala mi jakiś napis z krzakmi, "błąd ładowania systemu" czy cos takiego,.

 

 

Nie wiem albo ja coś źle robie, albo te linuxy nie są dla mnie stworzone. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie zależy Ci na danych to zrób to porządnie. Czyli na livecd doinstaluj gparted i w tym programie w Device masz opcję Create Partition Table... Potem jak już przejdzie to możesz sobie utworzyć partycje i w czasie instalacji wybierz układ niestandardowy i podmontuj utworzone partycje (/ i /home). Jeśli czegoś nie rozumiesz to zobacz http://wiki.fedora.pl/wiki/Strona_główna znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak powinny wyglądać partycje, jak się wypala płyty ja to wszystko wiem. Laikiem komputerowym jako tako nie jestem. Kiedyś miałem nawet pare lat pracować na linuxie- lecz na innym komputerze i dawno temu.

Tym razem cała ta sytuacja przerosła mnie.

Postanowiłem zrobić ostatnią próbę. Sam porozdzielałem partycje, pomontowałem /, home, boot.

Niestety nic nie pomogło. Błędy występowały dalej. (błąd był związany z kopiowaniem danych odpowiedzialnych za bootwanie systemu z dysku).

 

 

Niestety uległem, zainstalowałem znowu tego cholernego windowsa. 160 gb poszło się ... jestem bardzo zniesmaczony i nie wiem czy kiedyś wrócę jeszcze do instalacji Linuxa.

 

Dzięki wszystkim i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...