Skocz do zawartości

Virtualbox 3.012 I Kamera Internetowa


joorva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojawiła się u mnie potrzeba używania pod maszyną wirtualną kamery internetowej. (BisonCam montowana w laptopie MSI). Pod fedorą 11 ładnie zainstalowana, współpracuje i działa i w ogóle. Na Vboxie mam zainstalowanego XP, ale to chyba nie ma znaczenia, bo sam VBox (rpm ściągane ze strony virtualboxa, nie wersja OSE), jak mu kamerkę dodaję na liście urządzeń USB, mimo że ma ją na tej liście, nie widzi jej na odpalonej maszynie (w menu urządzeń maszyny jest checkbox dla kamerki, ale szary i po najechaniu kursorem pojawia się napis "status:niedostępne"). Nie wiem za bardzo co z tym zrobić, kamerka na linuksie działa, vbox ją widzi, ale nie potrafi uruchomić na działający gościu. Nie wiem za bardzo ocb.

 

EDIT:

Sorry, jak skończony głąb spojrzalem teraz dopiero do Wiki. Temat do wywalenia, przepraszam za zamieszanie.

 

EDIT 2:

 

Jednak nie, problem nie znika po wykonaniu kroków opisanych w Wiki. Dalej potrzebuję pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hmmm primo sprawa szarych nazw to dodanie użytkownika do grupy vbox, do tego chyba dochodzi wpis w /etc/fstab ale może został stworzony już automatycznie

Zawsze możesz spróbować na momencik zalogować się na root (graficznie) i zobaczyć czy się uda (normalnie Cię nie przepuści musisz wyłączyć mu to sprawdzanie, ale lepiej żeby nie trzeba było w ogóle tu wchodzić, zostaw to jako wyjście awaryjne/kuchenne :P)

Jak tylko odblokuje się pozycja na liście, po podłączeniu (i pewnie ze dwóch komunikatach ostrzegających o stanie urządzenia :D) powinno działać jakoś, tak myślę

Na ostatecznego możesz poszukać w internecie VMware (na stronce ich oficjalnej jest chyba opcja ściągnięcia 30dniowego DEMO) i zobaczyć czy VMware to zgryzie, preferuję tą virtualną maszynę bo nie robi takich blokad i generalnie do niektórych rozwiązań lepiej się moim zdaniem nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...