Skocz do zawartości

Instalacja Cdemu


fantasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam problem z instalacją cdemu. W dodaj/usuń znalazłem libmirage 1.1 ale pozostałych pakietów już nie. Próbowałem zainstalować pozostałe ręcznie ale nie chce się u mnie zainstalować. Szperałem w google i jedyne co znalazłem to, że wersja 1.2 nie ma jakiegoś tam bug'a i powinna się zainstalować, więc poleciałem ze źródeł z tą wersją i przy pakiecie daemon wyskakuje mi brak libmirage 1.2, pomimo, że przed chwilką go zainstalowałem (./configure; make; make install; jako root). O co chodzi, czy brakuje mi pakietu "devel"? Zakładam, że to typowy błąd, ale nie wiem jak go rozwiązać, szukałem w necie i na forum, ale chyba nikt od dawna nie zadał takiego pytania.

Jeżeli ktoś może wskazać wygodnieszą formę instalacji cdemu to będę wdzięczny, ale wyjaśnienie co jest nie tak z tym pakietem (czemu system go nie widzi) też leży mi na sercu, zapewne nie raz jeszcze będę coś instalował "ręcznie" i chciałbym wiedzieć jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstaluj pakiet devel do tego liba, dla pewności uruchom jako root:

ldconfig

 

Pozdrawiam,

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety zabrakło podstawowej informacji. Poza podstawowymi operacjami na plikach nie znam zbyt wielu komend terminala. Poczytałem trochę o ldconfig, ale nadal nie mam pojęcia co miałbym z nim zrobić? Proste wykonanie w terminalu nic nie zmienia. Mam za jego pomocą zmienić PATH do katalogu ze źródłem biblioteki? Czy może mam go jakośc wkleic między "configure" a "make"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarcza. Potrzebuję zamontować "cue", a jedyny program jaki do tego odnalazłem to cdemu. Z resztą, to już nie jest problem z montowaniem, dlatego jest w tym dziale. Chciałbym się dowiedzieć, na przyszłośc, jak tego typu problem rozwiązać. Przeszukałem forum pod kątem ldconfig i próbowałem go zastosować analogicznie do zdobytych informacji ale żadnego efektu.

 

Czy jest możliwe, że coś poprzestawiałem na stałe "ldconfig", tak że nie działa mi WiFi? Bo dzisiaj od rana nie działą mi sieciówka, przeinstalowałem sterowniki dla broadcom'a ale bez efektu, system zachowuje się jakbym nie miał WiFi i klops, jestem przywiązany do kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fantasta: ldconfig Ci nie namiesza w wi-fi bo ten program przebudowuje tylko cache współdzielonych bibliotek. Co do braku wifi to sprawdź czy przez przypadek nie wyłączyłeś jej w Network Managerze (prawym na ikonke w trayu i zobacz czy jest wifi zaznaczona). Co do biblioteki, to po zainstalowaniu devela puść configure jeszcze raz. Jak nie pójdzie to w codeboxie wstaw wynik tutaj, coś będziemy dumać.

 

Aha jeszcze jedno może głupie pytanie, kompilatory masz oczywiście zainstalowane?

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esail, dzięki za wiarę ;)

 

Ale tak: kompilatory mam, w końcu inaczej nie skompilowałbym libmirage. WiFi sam spierniczyłem w prosty sposób, szukałem na forum jak dowiązać ręcznie biblioteki i po zastosowaniu jedengo z rozwiązań (dopisanie linijki w odp. pliku) wszystko runęło. Wystarczyło przywrócić pliczek do pierwotnego stanu i WiFi śmiga (jakieś 5min musiałem przewijać poprzednie komendy dla su żeby wszystko odkręcić, hiehie)

 

Teraz tak, zainstalowałem libmirage i nawet ldconfig go widzi o ile dobrze kombinnuję:

[root@lapik ~]# ldconfig -p | grep libmirage
    libmirage.so.2 (libc6) => /usr/local/lib/libmirage.so.2
    libmirage.so (libc6) => /usr/local/lib/libmirage.so

Teraz schody... Co z pakietem devel? Mam skopiować źródło które ściągnąłem do jakiegoś konkretnego katalogu? Ściągnąłem źródło, skompilowałem i zainstalowałem libmirage 1.2 jak mam zrobić z tego devel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a podczas instalacji liba nie zainstalowało Ci od razu plików nagłówkowych tam gdzie trzeba? Cóż jeśli nie to zawsze możesz wskazać katalog z plikami *.h jako parametr configure. Wtedy nie powinno być problemów.

A liba dobrze zainstalowałeś jak go ldconfig widzi. Poszukaj na koji gdzieś tam widziałem src.rpm do tego liba, nawet dla F12. A tak w ogóle:

[root@Ares ~]# yum list *mirage*                                                                                                                             
Wczytane wtyczki: fastestmirror, presto, show-leaves
Loading mirror speeds from cached hostfile
updates/metalink                                                                                                                      |  18 kB     00:00     
* fedora: sunsite.icm.edu.pl
* rpmfusion-free: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-free-updates: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-nonfree: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-nonfree-updates: ftp.icm.edu.pl
* updates: ftp.wsisiz.edu.pl
google-chrome                                                                                                                         |  951 B     00:00     
rpmfusion-free-updates                                                                                                                | 3.3 kB     00:00     
rpmfusion-free-updates/primary_db                                                                                                     | 228 kB     00:06     
rpmfusion-nonfree-updates                                                                                                             | 3.3 kB     00:00     
rpmfusion-nonfree-updates/primary_db                                                                                                  |  48 kB     00:01     
updates                                                                                                                               | 4.4 kB     00:00     
updates/primary_db                                                                                                                    | 4.2 MB     02:13     
virtualbox                                                                                                                            |  951 B     00:00     
Dostępne pakiety
banshee-mirage.x86_64                                                           0.5.0-5.fc12                                                          fedora 
libmirage.i686                                                                  1.1.0-5.fc12                                                          fedora 
libmirage.x86_64                                                                1.1.0-5.fc12                                                          fedora 
libmirage-devel.i686                                                            1.1.0-5.fc12                                                          fedora 
libmirage-devel.x86_64                                                          1.1.0-5.fc12                                                          fedora 
mirage.x86_64                                                                   0.9.3-5.fc12                                                          updates
[root@Ares ~]# 

Jak widać libmirage i libmirage-devel są w repo, więc jaki problem zainstalować jedno i drugie?

 

Pozdrawiam,

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest, tak właśnie próbowałem zainstalować, ale po zainstalowaniu libmirage 1.1 nie zainstaluję demona cdemu, a tam to już takie krzaki wychodziły... z tego co zrozumiałem musiałbym ingerować w kod aplikacji a z C rozstałem się wiele lat temu i nawet wtedy nie znałem go na tyle żeby grzebać w cdemu... Wersja 1.2 ma być pozbawiona tego problemu i powinna śmigać z nowszymi jądrami. Jakieś pomysły jak uzyskać z source devela? Bo jak do tej pory myślałem, że to dokładnie to samo, ale najwyraźniej tak nie jest, w ten sposób wychodzi, że instalacja ręczna zależności jakiegokolwiek pakietu nie ma sensu, bo za każdym razem zainstalowany pakiet będzie zagubiony...

 

Motyla Noga!!!

 

Próbowałem zainstalować wersję 1.0 co zakończyło się rozwaleniem systemu, WiFi oczywiście poszła na pierwszy ogień, a poza tym montowanie NTFS i bóg wie co jeszcze z czego nie korzystam. Nie ma dobrych wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...