Skocz do zawartości

Fedora 12 External Usb Hdd


Oil_Bench

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem sobie dziś F12 na dodatkowym HDD, wpinanym przez dwa porty USB,

sama instalacja przebiegła poprawnie, bez bledów, warningów itp. GRUBa również zainstalowałem na dysku zewnetrznym.

Dysk o którym mówię to 160 GB Samsung, nie dzialiłem go na zadne partycje, jedynie SWAP i "/".

Podczas bootowania lapka, wybieram start systemu z dysku USB, niestety dostaje błąd, ze nie ma systemu :/

 

 

Jak uruchomić ten system ew. jak instalować system na dysku USB?

 

TIA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czasami bywa. Może to być wina bootloadera. Z jakiś powodów grub nie sprawdza się na dyskach usb, dlatego zalecane jest używanie syslinuksa ( http://pl.wikipedia.org/wiki/SYSLINUX ). Innym powodem może być niedopracowany mechanizm bootowania z usb w biosie. U mnie na jednym z komputerów za każdy razem otrzymywałem "No operating system", pomimo że na innych było ok. Dopiero na systemie plików fat16 zaskoczyło. Dosyć popularny problem, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania poza zastosowanie archaicznego systemu plików, czyli fat16. Proponuję najpierw popróbować z syslinuksem, a potem ewentualnie zaktualizować bios, jeśli są jakieś poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czasami bywa. Może to być wina bootloadera. Z jakiś powodów grub nie sprawdza się na dyskach usb, dlatego zalecane jest używanie syslinuksa ( http://pl.wikipedia.org/wiki/SYSLINUX ). Innym powodem może być niedopracowany mechanizm bootowania z usb w biosie. U mnie na jednym z komputerów za każdy razem otrzymywałem "No operating system", pomimo że na innych było ok. Dopiero na systemie plików fat16 zaskoczyło. Dosyć popularny problem, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania poza zastosowanie archaicznego systemu plików, czyli fat16. Proponuję najpierw popróbować z syslinuksem, a potem ewentualnie zaktualizować bios, jeśli są jakieś poprawki.

 

kurde, szkoda,

nie mam jak potestowac F12 aby zrezygnowac z Ubuntu, i jeszcze jedno, ale tak troche ot, F12 ma madwifi w standardzie (DVD instalacyjne) , czy trzeba dociagac ? Problem w tym, ze mam utrudniony dostep do sieci inny niz wifi od czasu gdy padł mi switch w routerze adsl ...:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci madwifi? Linux się rozwija jeśli nie zauważyłeś :)

No właśnie nie miałem na hoscie F12, a z F11 były probley, chodzi mi o defaultowa instalkę, nie chce grzebac jak przy Archu, nie mam na to czasu, jak na razie,

a bez netu nie bede mogl pracowac:)

 

przepne pozneij hdd i zerkne czy F12 zlapie wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madwifi nie ma i nie będzie. Pewnie masz kartę broadcoma, wtedy wystarczy doinstalować sterownik http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fed...ew/kmod-wl.html z odpowiednim modułem dla Twojego jądra. Jeśli nie masz neta to musisz zrobić to offline. W razie problemów poczytaj wiki http://wiki.fedora.pl/

 

 

 

Atheros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda,

nie mam jak potestowac F12 aby zrezygnowac z Ubuntu, i jeszcze jedno, ale tak troche ot, F12 ma madwifi w standardzie (DVD instalacyjne) , czy trzeba dociagac ? Problem w tym, ze mam utrudniony dostep do sieci inny niz wifi od czasu gdy padł mi switch w routerze adsl ...:/

Potestuj Fedora na wirtualnej maszynie np :) Prawie jak system zainstalowany na hdd ale prawie robi wielka roznice. Powiem Ci szczerze ze przygode z linuksem zaczynalem od ubuntu , pozniej był debian teraz przyszedł czas na fedore. Generalnie nie narzekam na ten system chociaz do konca zadowolony tez nie jestem, Czas pokaze czy wroce do debiana albo zmienie na zupelnie inne distro, albo zostane na fedorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...