Skocz do zawartości

Sieciówka na nForce w Fedorze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już rozwiązał problem zintegrowanych sieciówek w Fedorze.

Pakiety z Nvidi, o ile się nie mylę, działały w jądrze 2.4.20

Grafikę Nvidii udało mi się zainstalować, a z sieciówką ni czorta.

Mam MSI K7N2 Delta ILSR, ale przypuszczam, że problem dotyczy wszystkich płyt na nForce2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Ja posiadam płytę główną Asus A7N8X-deluxe i nigdy nie miałem problemu z nForce,dlatego nie wiem skąd u Ciebie te problemy.

 

Instaluję bez żadnych dodatkowych sterów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym systemem, który wykrył u mnie sieciówkę sam z siebie jest Lindows Live.

Próbowałem Auroxa, Mandrake, Knoppixa no i ostatnio Fedorę - żaden system nie wykrywa. W Aurox'ie, ale z jądrem 2.4.20 dodałem ręcznie, ale na innych jądrach ni czorta.

Radzę sobie na okrągło - wsadziłem Realteka i za każdym razem zmieniam mu nr MAC (tak jestem rozpoznawany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy ktoś już rozwiązał problem zintegrowanych sieciówek w Fedorze.

Pakiety z Nvidi, o ile się nie mylę, działały w jądrze 2.4.20

Grafikę Nvidii udało mi się zainstalować, a z sieciówką ni czorta.

Mam MSI K7N2 Delta ILSR, ale przypuszczam, że problem dotyczy wszystkich płyt na nForce2.

Nie ma żadnego problemu sciagnij sobie źródła rozpakuja a potem "make" i "make install".

Restart i znajdzie ci karte sieciową bez problemu.

PS

Wszystko robiłem oczywiście na root :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - pomogło częściowo.

Próbowałem wg Waszych podpowiedzi, ale cos miałem pochrzanione, bo bezpośrednio po instalacji było ok, ale po następnym uruchomieniu nie chciało załadować modułu twierdząc, że nvnet.o jest failed.

Okazało się, że najszybciej i najprościej w moim przypadku było zainstalowanie wersji testowej Core 2 - nforce jest w kernelu.

Polecam - hula, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej wam jestem tu nowy i pewnie wcale was niezdziwi fakt ze jestem totalnie zielony jak wazywa Bonduel :P. Tak czy siak zainstalowalem fedorke. Co do tego powroce za chwile ... :) O co chodzi. Mam plyte epoxa na nforcie2 i wykrywa mi jedynie 2 karty sieciowe z plyty, ale karty sieciowej ktorej uzywam ( surecom czy cos takiego ) nie widzi. Chcialem mu dodac w "panelu sterowania", ale nie mam do wyboru nic co by chocby przypominalo maja karcioszke. Widze ze ktos tu sobie pomogl instalujac core2 test2. Bardzo zaluje ze tego nie zrobilem ale poniewaz mam napisac na Systemy Operacyjne program w bashu wiec nie mam czasu na resintalacje. Zobaczylem tez ze ktos tu podal jakis link z czyms co ma pomoc. I teraz tak: jestem na windzie (xp) i nie widze partycji linuksowych, ale sobie pomyslalem zciagne w mile miejsce na dysku i z linucha zgram sobie gdziekolwiek trzeba ten plik i tam sie z nim pomecze... Pytanie jak ja mam sie dostac na ten konkretny dysk (fat32) gdzie sobie zgralem ten pliczek ratujacy zycie :)? Dodam ze mam taki uklad na dysku :

 

|Fat16 SWAPWIN-768mb|SWAP LINUKSA-392mb|Linux reiserfs-5993mb|Fat32 C:XP-5000mb|F:Hangar-64GB| <--- i to jest jeden dysk 80GB

 

Mam jeszcze jeden malutki dyszczek 3gb gdzie jest D: -3gb(fat32)

Pliki o ktorych w innych postach przeczytalem ( do czytania ntfs ) i jakies tam inne sciagnolem na ten maly dysk 3gb i umiescjowilem w katalogu Lin. Gdy wpisuje z / komende ls /*/Lin nie znajduje mi nic gdy wpisuje ls /*/*/Lin nadal nic nie znajduje. Pomyslalem ze moze bedzie w katalogu mnt ale tam tylko floppy i cdrom jest. Na piechote odwiedzalem rozne miejsca i szukalem katalogu Lin i nie ma go nigdzie. W ogole wyglada na to ze jest tylko reiserfs. Pozostalych partycji Fat32 i Ntfs nigdzie ani widu ani slychu. Noi jest problem bo pod linuksem nie dziala karta sieciowa ( to wlasnie chce naprawic ) a wiec narzedzia ewentualne sciagam pod windowsem ale tu dostep mam tylko do Fat i Ntfs wiec zgrywam na D: i pod linuksem tego co zgralem nigdzie nie ma :(

 

Ewentualnie moze jakies inne pomysly? Czy fat32 tez musze montowac dysk czy cos? Bo o nfts juz przeczytalem.

 

Teraz co do instalacji: Gdy instalowalem zrobilem tak jak tu na forum wyczytalem. Przygotowalem sobie wolne miejsce ( bez partycji ). Podczas instalacji manualnie chcialem partycjonowac. I chcialem podzielic to wolne miejsce na 2 partycje. 200mb swap i okolo 6gb system. Mocno sie zdziwilem gdy okazalo sie ze moge tylko 1 partycje zalozyc bo gdy probuje druga walnac okazuje sie ze wyskakuje blad i mowi ze nie moze zrobic partycji na cylindrach czy cos takiego. Moglem albo swapa walnac z tego pustego miejsca albo systemowa. Ogolnie sobie jakos poradzilem, ale ciekawi mnie co to sie dziala i czemu to tak jakos windowsem zalecialo :).

 

Ale poki co moze lepiej skupmy sie panowie na tej sieciowce :)

 

Aha takie male pytanko... jak bede pisal moj program w bashu to mam tam w nim wysylac maile. Czy komenda na wysylanie maila to jest nazwa jakiegos programu mailowego? Czy jak to sie pod konsola odbywa? Bo z tego co rozumiem to w skrypcie po prostu wywolac bede musial program mailowy?!?

 

W ogole to czemu w terminalu pod oknami jak wpisalem shutdown exit quit i DieUBitch to pod zadnym z tych polecen nie wylaczyl sie kompik ? :P W sumie poradzilem sobie tak ze wylogowalem sie i tam takie mile menu jest i tam sobie po prostu kliknolem Shutdown. ALe to tak jakos mi sie nie podoba, bo dookola. W kapeluszu nic nie wiedzialem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I teraz tak: jestem na windzie (xp) i nie widze partycji linuksowych

Użyj pluginu do Total Commandera, albo programu explore2fs. Od razu mówię, że nie ma możliwości zapisu i nie czyta partycji xfs/jfs.

 

...ale sobie pomyslalem zciagne w mile miejsce na dysku i z linucha zgram sobie gdziekolwiek trzeba ten plik i tam sie z nim pomecze... Pytanie jak ja mam sie dostac na ten konkretny dysk (fat32) gdzie sobie zgralem ten pliczek ratujacy zycie :)? Dodam ze mam taki uklad na dysku :

 

|Fat16 SWAPWIN-768mb|SWAP LINUKSA-392mb|Linux reiserfs-5993mb|Fat32 C:XP-5000mb|F:Hangar-64GB| <--- i to jest jeden dysk 80GB

O montowaniu partycji windowsowych na tym fotum było wiele razy, więc mogłeś poszukać :| Podany rozkład partycji za wiele nie mówi, bo w Linuksie ważne jest, czy partycja jest podstawowa, czy rozszerzona. Wydaj polecenie spod konta roota

fdisk -l /dev/hda

i dopiero będziesz widział jaka partycja jak się nazywa. Oczywiści, jeśli dysk jest podpięty jako primary slave to zamień hda na hdb, a gdy secondary master - hdc, itd.

 

U mnie to wygląda tak:

[root@X root]# fdisk -l /dev/hda



Disk /dev/hda: 80.0 GB, 80026361856 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes



  Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System

/dev/hda1   *           1          15      120456    b  W95 FAT32

/dev/hda2              16        9729    78027705    f  W95 Ext'd (LBA)

/dev/hda5              16         752     5919921   83  Linux

/dev/hda6             753        1357     4859631    7  HPFS/NTFS

/dev/hda7            1358        1812     3654756   83  Linux

/dev/hda8            1813        2119     2465946   83  Linux

/dev/hda9            2120        3098     7863786    b  W95 FAT32

/dev/hda10           3099        4143     8393931    b  W95 FAT32

/dev/hda11           4144        5188     8393931    b  W95 FAT32

/dev/hda12           5189        7518    18715693+   b  W95 FAT32

/dev/hda13           7519        9676    17334103+   b  W95 FAT32

/dev/hda14           9677        9729      425691   82  Linux swap

By widzieć partycje, trzeba je podmontować. Można to robić ręcznie za pomocą mount, ale jest to na dłuższą metę nurzące, więc robi się odpowiednie wpisy w pliku /etc/fstab. Mój wygląda tak:


/dev/hda5      /           jfs     defaults        1 1

none       /dev/pts        devpts  gid=5,mode=620  0 0

/dev/hda8  /home             reiserfs defaults        0 2

/dev/hda7  /mnt/jfs           jfs     defaults,iocharset=utf8       0 2

/dev/hda1  /mnt/FreeDOS vfat noauto,user,quiet,rw,umask=0000,utf8,nodev,noexec,nosuid  0 0

/dev/hda9  /mnt/download vfat noauto,user,quiet,rw,umask=0000,utf8,nodev,noexec,nosuid 0 0

/dev/hda10  /mnt/mp3       vfat auto,user,quiet,ro,umask=0000,utf8,nodev,noexec,nosuid 0 0

[ciach]

none   /proc   proc    defaults  0 0

none   /sys     sysfs   defaults    0 0

none   /dev/shm    tmpfs   defaults  0 0

/dev/hda14   swap    swap    defaults        0 0

/dev/cdrom  /mnt/cdrom     udf,iso9660 noauto,owner,unhide,utf8,kudzu,ro 0 0

/dev/cdrom1  /mnt/cdrom1   udf,iso9660 noauto,owner,unhide,utf8,kudzu,ro 0 0

/dev/fd0    /mnt/floppy    auto    noauto,owner,kudzu 0 0

Trochę się rozjechało :evil: , bo w pliku były tabulatory (tego ciach też tam nie ma :wink: ). Jak powpisujesz sobie wszystko do fstaba, to utwórz potem odpowiednie katalogi w /mnt (zgodnie z tym co wcześniej wpisałeś). Po zrestartowaniu lub wpisaniu mount -a powinieneś widzieć zawartość partycji w katalogu /mnt.

 

Mam jeszcze jeden malutki dyszczek 3gb gdzie jest D: -3gb(fat32)

W systemie będzie widoczny jako /dev/hdb/, /dev/hdc lub /dev/hdd. A tak poza tym to niepotrzebnie to wszystko piszę - przeczytaj to.

Ewentualnie moze jakies inne pomysly? Czy fat32 tez musze montowac dysk czy cos? Bo o nfts juz przeczytalem.

Musisz :D

 

Aha takie male pytanko... jak bede pisal moj program w bashu to mam tam w nim wysylac maile. Czy komenda na wysylanie maila to jest nazwa jakiegos programu mailowego? Czy jak to sie pod konsola odbywa? Bo z tego co rozumiem to w skrypcie po prostu wywolac bede musial program mailowy?!?

#!/bin/bash



PLIK_Z_TRESCIA_MAILA="/jakas/sciezka/do/plik_z_trescia_maila.txt"



if [ -s ${PLIK_Z_TRESCIA_MAILA} ]

    mail -s "temat" "lista odbiorców" <${PLIK_Z_TRESCIA_MAILA}

fi

Powinno działać :| Mail to programik idealnie nadający się do takich rzeczy - więcej na ten temat man mail ofkoz :wink:

 

Z kartą sieciową to Ci może ktoś inny pomoże, bo mi się już nie chce :wink:

 

A teraz tak OT: po co Ci taka wielka partycja 64GB (hangar) :?: . To się musi chyba defragmentować całą nockę :lol: Nie lepiej podzielić tego na kilka kilkunastogigabajtowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej teraz juz wiem ze fat32 tez sie montuje. I zaraz do tego przystapie :) A co do tego czytania na forum to przelecialem all i bezposrednio o facie 32 nic nie bylo tylko o ntfs, dla mnie zielonego to nie bylo oczywiste :) Aha no tylko zanim przystapie mam pytanie czy gdzies moge przeczytac co ribia kazde te znaczki w tej tablicy fstab ?

 

Np masz wpis o tablicy fatowej 32 :

/dev/hda9 /mnt/download vfat noauto,user,quiet,rw,umask=0000,utf8,nodev,noexec,nosuid 0 0

 

ale wiem tylko tyle ze user to mowi ze userzy tez maja dostep do tego chyba :P

quiet to wytlumaczone bylo pod linkiem ktory podales. Teraz (_linuks_ → Linux) ORT nie bedzie sie staral przydzielic na facie statusow czytania pisania itd.

umask to wyczytalem sobie ze to sa wlasnie te rozne przywileje tylko liczobowo i tu sie zaczynaja schody! Czemu 4 zera ? Czyz nie powinny byc 3 liczby ? np 777 ? dla roota dla grupy i dla innych a to czwarte to co to ? Noi jakby mi ktos wytlumaczyl reszte tych parametrow ? Te 2 zera na koncu itd...

 

60gb bo tam sa filmy.

 

Thx za pomoc :)

 

Ps. z tych pluginow nieskorzystam bo mi potrzebna opcja pisania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no tylko zanim przystapie mam pytanie czy gdzies moge przeczytac co ribia kazde te znaczki w tej tablicy fstab ?

man mount oraz man fstab :wink:

Jeśli używasz KDE, to w obojętnym jakim oknie w pasku adresu wpisz #fstab i będziesz miał dostęp do plików mana w ładnej oprawie - bardziej czytelnej niż w konsoli, bo z pokolorowaną składnią (a jakbyś chciał zobaczyć stronę info to wpisz np. ##grub).

Np masz wpis o tablicy fatowej 32 :

/dev/hda9 /mnt/download vfat noauto,user,quiet,rw,umask=0000,utf8,nodev,noexec,nosuid 0 0

 

ale wiem tylko tyle ze user to mowi ze userzy tez maja dostep do tego chyba :P

quiet to wytlumaczone bylo pod linkiem ktory podales. Teraz (_linuks_ → Linux) ORT nie bedzie sie staral przydzielic na facie statusow czytania pisania itd.

umask to wyczytalem sobie ze to sa wlasnie te rozne przywileje tylko liczobowo i tu sie zaczynaja schody! Czemu 4 zera ? Czyz nie powinny byc 3 liczby ? np 777 ? dla roota dla grupy i dla innych a to czwarte to co to ? Noi jakby mi ktos wytlumaczyl reszte tych parametrow ? Te 2 zera na koncu itd...

umask=wartość

Ustawia umask (maskę bitową praw, które nie występują). Domyślnie przyjmuje się wartość umask bieżącego procesu. Wartość jest podawana ósemkowo.

Zobacz jeszcze to (głównie na końcu). Z tym pierwszym zerem, to wydaje mi się, że to jest informacja, że liczba jest zapisana w postaci ósemkowej - przynajmniej tak się to oznacza w C (Linux w większości jest pisany właśnie w C :) ). Oczywiście mogę się mylić, bo nie studiuję Informatyki tylko Elektronikę i Telekomunikację :wink: .

 

Te 2 zera na końcu mówią odpowiednio, czy system plików nie ma być archiwizowany programem dump i czy ma być sprawdzana jego spójność programem fsck podczas uruchomienia komputera(0 - nie; 1 - w pierwszej kolejności - stosowane przeważnie dla głównego systemu plików / ;2 - w drugiej kolejności).

 

nodev,noexec,nosiud - to ze względów bezpieczeństwa - na podanym systemie plików nie ma plików urządzeń, nie można uruchamiać znajdujących się na nim programów i nie pozwala na działanie bitu SUID.

 

utf8 - żeby było dobrze widać pliterki :wink: W Fedorze wszystko jest kodowane w utf8, więc dlatego tak. Gdybyś używał innej dydstrybucji, to zamiast tego parametru powinieneś wpisać

codepage=852,iocharset=iso8859-2

bo normalnie wszystko kodowane jest w ISO-8859-2.

 

Oprócz podanych strona mana zajrzyj do katalogu /usr/share/doc/kernel-doc-2.6.5/filesystems (wersja kernela może się różnić no i musisz mieć zainstalowany pakiet kernel-doc).

 

60gb bo tam sa filmy.

No tak, ale po kilku miesiącach trzeba będzie w końcu zrobić defragmentację :twisted: IMHO jakbyś miał tak po 16 albo 32 GB to byłoby lepiej.

 

A powracając do karty sieciowej - mógłbyś podać dokładniej co to za karta: szczególnie na jakim jest chipsecie. Program hwbrowser ją widzi? Pokaż co pokazuje

dmesg | grep eth

Mógłbyś również pokazać wynik dotyczący danej karty po wydaniu takiego polecenia

lspci -v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi czegos nie rozumiem. Zainstalowalem sterowniki dla mojego jadra dla ntfs. Wpisalem w fstab :

/dev/hda3 /mnt/hangar/ ntfs onwer,quiet,umask=0222,ro 0 0

zapisalem

napisalem mount -a albo mount /dev/hda3

i otrzymuje blad:

 

mowi mi cos takiego mniej wiecej: wrong fs or wrong options or too many file system mounted.

 

i nie moge zamontowac u mnie ntfs-a. Udalo mi sie natomiast zamontowac fat32. Co ciekawe myslalem ze zamontowalem tego fata z mozliwoscia pisania, ale zdaje sie ze chyba to w ogole niewchodzi w gre czyz tak? niezaleznie jakie umask wpisalem niezaleznie ze dalem opcje rw ( domniemam ze to cos w stylu read&wright ) nadal nie moglem pisac po faciku moim. Doczego zmierzam...

 

Poniewaz nadal nie wiem jak poradzic sobie z karta sieciowa ( help anyone ? :) ) wchodze na forum przez winde czytam potem reboot i probuje pod linuchem i tak ciaagle kraze miedzy systemami.

 

chcialem tu wkleic to co mi wyswietla fdisk i co za blad wyskakuje w tym celu przekierowalem standardowe wyjscie do pliku ktory mial byc utworzony na facie ktory spokojnie bym sobie odczytal pod winda i wam tu wkleil. Tu wlasnie zaczely sie problemy z fat32 na ktory nie moge pisac. Czy to normalne? To ze ntfs jest tylko do czytania to wiem.

 

fdiskiem jak sprawdzilem jak byk stalo ze /dev/hda3 to jest ntfs i to wlasnie o to mi chodzilo. Zrobilem wszystko tak jak wyczytalem na forum i na linkach jakie tutaj ludziom podawaliscie i cosik nie bardzo :(

 

Zeby niezasmiecac forum to tu walne (_odrazu_ → od razu) ORT nastepne pytania :)

Otoz chcialem zminic sobie znak zachety na taki troche bardziej przydatny i rozbudowany. Wpisalem sobie co tam chcialem i wszystko cacy tylko ze wystarczylo ze przeszedlem na root-a ( su ) spowrotem na mojego usera i juz znak zachety sie zmienil spowrotem na stary. Pomyslalem pewnie gdzies w jakims pliku jest wczytywany i zakasowalo mojego starego. Wiec zaczolem grzebac i doszedlem do pliku profile gdzie jakies inne zmienne systemowe byly inicjalizowane tam wpisalem sobie przepis na moj znak zachety potem napisalem export PS1 zapisalem i ... lipa znak znowu sie zmienial. Co zrobic zebym mial na stale moj wlasny znak zachety ??

 

Ponawiam prosbe o pomoc z karta sieciowa ktora duzo przyspieszyla by nauke :) Poki co podziwiam windowsa za bezkonfliktowosc ( w moim przypadku ) (_linuks_ → Linux) ORT narazie przegrywa hihihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie jakie umask wpisalem niezaleznie ze dalem opcje rw ( domniemam ze to cos w stylu read&wright ) nadal nie moglem pisac po faciku moim.

Robisz to spod roota, czy zwykłego użytkownika? W opcjach ma być rw,umask=0000. Na dodatek dodaj katalogowi /mnt/katalog_z_windą prawa do zapisu. Co do ntfsa to pytaj innych, bo nie używam pod Linuksem :)

 

chcialem tu wkleic to co mi wyswietla fdisk i co za blad wyskakuje w tym celu przekierowalem standardowe wyjscie do pliku ktory mial byc utworzony na facie ktory spokojnie bym sobie odczytal pod winda i wam tu wkleil.

Zawsze zostaje dydkietka :twisted:

 

Zeby niezasmiecac forum to tu walne (_odrazu_ → od razu) ORT nastepne pytania :)

Proszę Cię, nie! Tak się okropnie odpowiada na pytania. Lepiej jest zakładać osobne wątki - jeśli ktoś przyjdzie na to forum z podobnymi problemami, to będzie mu łatwiej szukać informacji po nagłówkach wątków, a nie w takich długaśnych postach...

 

Otoz chcialem zminic sobie znak zachety na taki troche bardziej przydatny i rozbudowany. Wpisalem sobie co tam chcialem i wszystko cacy tylko ze wystarczylo ze przeszedlem na root-a ( su ) spowrotem na mojego usera i juz znak zachety sie zmienil spowrotem na stary. Pomyslalem pewnie gdzies w jakims pliku jest wczytywany i zakasowalo mojego starego. Wiec zaczolem grzebac i doszedlem do pliku profile gdzie jakies inne zmienne systemowe byly inicjalizowane tam wpisalem sobie przepis na moj znak zachety potem napisalem export PS1 zapisalem i ... lipa znak znowu sie zmienial. Co zrobic zebym mial na stale moj wlasny znak zachety ??

Zmienne środowiskowe wsadzaj do ~/.bash_profile, a dla wszystkich użytkowników do /etc/profile. Aliasy i funkcje do ~/.bashrc lub /etc/bashrc.

 

Poki co podziwiam windowsa za bezkonfliktowosc ( w moim przypadku ) (_linuks_ → Linux) ORT narazie przegrywa hihihi.

Do czasu reinstalacji windowsa i zamazania bootsektora :twisted:

Tak swoją drogą to (_linuks_ → Linux) ORT pokazuje dopiero skrzydła w rękach osób, które znają dobrze ten system (chciałbym się do nich zaliczać :roll: - jeszcze lata nauki przede mną, ale przynajmniej jest fajnie). Zresztą nikt nie mówił, że będzie łatwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wielkie przepraszam. Jak bede mial czas to skopiuje informacje i utworze wraz z informacjami oddzielne tematy.

 

Nie mam jak ci wklic tych wynikow polecen no chyba ze fat32 jakos zmusimy do mozliwosci zapisywania :) Dyskietka naped nie dziala RIP.

 

Opowiem co sie dzieje a dzieje sie ciekawie :

 

hwbrowser nie wiem za bardzo co to jak wpisalem w konsoli to nie ma takiego polecenia jak odpalilem moziile to oczywiscie nic nie chodzi :)

 

Ogolnie w panelu sterowania w sieci mam 2 urzadzenia eth0 i eth1 wyglada na to ze oba to sa realteka karty a to oznacza ze to sa karty sieciowe na plycie glownej.

 

Gdy wpisalem dmesg | grep eth otrzymalem informacje tylko o tych dwoch urzadzeniach ktore widac w "panelu sterowania" eth0 eth1

 

ale ciekawie zrobilo sie gdy ten skaning pci przeszedl. lspci -v

 

otoz poza roznym smieciem :) widzial 3 karty sieciowe !

Ale pomieszanie z poplataniem. Jedna karta widziana jako nforce2 thernet controller irq5 i nie znana technologia itd.

 

2 karta to UWAGA realtek ale oznaczenia w opisie mial tej karty o ktora mi chodzi. Tej ktora pod winda uzywam czyli opis byl taki . surecom technology Ep-320X-R odpowiada wlasnie to mojej karcie. Ale w opisie ta karta miala realtek a to sa karty na pokladzie plyty glownej wiec nic nie kapuje :) irq 11.

 

 

ostatnia karta rowniez widzial jako realtek w technologi realteka i uwaga tez miala irq 11.

 

Domyslam sie ze te rozne ciekawe jakze cyferki cie nie interesowaly tylko chodzilo o konflikt sprzetowy czyz tak ?

 

Bylem na stroce nvidii i sciagnolem do nforca drivery. Oczywiscie dla naszego jadra nie bylo ale dali jakia source rpm. No wiec chcialem zrobilc rpm --rebuild ale okazalo sie ze nie ma polecenia. W manualu znalazlem rebuilddb czy cos takiego. Cos tam przelecialo i bez efektu zaden nowy plik rpm specjalnie dla mojego jadra nie powstal zadnej sciezki nic poprostu #############100% no i klapa. Wiec drivery tez nie bardzo pomogly :)

 

Co z ta karta to nie wiem :( Nie widzi jej normalnie ale w pci siedzi niestety pod nazwa innej karty. Moze jakis konflikt irq ? Co robic :(

 

Tak w ogole to dzieki za dotychczasowa pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...