Skocz do zawartości

Sieciówka na nForce w Fedorze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec poradzilem sobie z fatem32 i moge juz wklejac co wyswietla i tak dlaej :) Z ntfs-em jeszcze si enie uporalem ale to moze utworze nowy temat :)

 

poelcenie : dmesg | grep eth dalo rezultat

 

divert: allocating divert_blk for eth0

eth0: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09f2000, 00:00:21:02:84:a4, IRQ 5

eth0: Identified 8139 chip type 'RTL-8139B'

divert: allocating divert_blk for eth1

eth1: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09f4000, 00:04:61:4d:61:d9, IRQ 11

eth1: Identified 8139 chip type 'RTL-8101'

divert: freeing divert_blk for eth0

divert: freeing divert_blk for eth1

 

polecenie lspci -v dalo rezultat

 

 

00:04.0 Ethernet controller: nVidia Corporation nForce2 Ethernet Controller (rev a1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0, IRQ 11

Memory at ef000000 (32-bit, non-prefetchable)

I/O ports at d000

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

01:06.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Subsystem: Surecom Technology EP-320X-R

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 5

I/O ports at c000

Memory at ee011000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [50] Power Management version 2

 

 

01:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Subsystem: Unknown device 1695:9001

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 11

I/O ports at cc00

Memory at ee010000 (32-bit, non-prefetchable)

Expansion ROM at <unassigned> [disabled]

Capabilities: [50] Power Management version 2

 

czy to cos mowi pomaga ? Nie mam pojecia co z ta moja karta jest nie tak czemu nie widzi jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wreszcie mam czas odpisać. Ech, te laboratoria wykańczają...

Dyskietka naped nie dziala RIP.

Nie działa w ogóle, czy tylko pod Linuksem?

hwbrowser nie wiem za bardzo co to jak wpisalem w konsoli to nie ma takiego polecenia jak odpalilem moziile to oczywiscie nic nie chodzi :)

Sprawdź, czy masz zainstalowany pakiet hwbrowser poleceniem

rpm -q hwbrowser

Jeśli nie, to możesz doinstalować z płyty instalacyjnej. W sumie to podałeś już wynik lspci, więc ten krok możesz spokojnie pominąć :)

 

otoz poza roznym smieciem :) widzial 3 karty sieciowe !

Ale pomieszanie z poplataniem. Jedna karta widziana jako nforce2 thernet controller irq5 i nie znana technologia itd.

 

2 karta to UWAGA realtek ale oznaczenia w opisie mial tej karty o ktora mi chodzi. Tej ktora pod winda uzywam czyli opis byl taki . surecom technology Ep-320X-R odpowiada wlasnie to mojej karcie. Ale w opisie ta karta miala realtek a to sa karty na pokladzie plyty glownej wiec nic nie kapuje :) irq 11.

 

ostatnia karta rowniez widzial jako realtek w technologi realteka i uwaga tez miala irq 11.

Hmm... Problemy z przerwaniami? Dziwne. Jakby co, to ostatecznie przydzieli się ręcznie :cry: Zobaczymy jak to wygląda po zainstalowaniu sterowników do płyty głównej...

 

Bylem na stroce nvidii i sciagnolem do nforca drivery. Oczywiscie dla naszego jadra nie bylo ale dali jakia source rpm. No wiec chcialem zrobilc rpm --rebuild ale okazalo sie ze nie ma polecenia. W manualu znalazlem rebuilddb czy cos takiego. Cos tam przelecialo i bez efektu zaden nowy plik rpm specjalnie dla mojego jadra nie powstal zadnej sciezki nic poprostu #############100% no i klapa. Wiec drivery tez nie bardzo pomogly :)

Trzeba było użyć

rpmbuild --rebuild nazwa.src.rpm

A tak poza tym, to przeczytaj to. Sekcję dotyczącą przebudowy kernela możesz sobie podarować. Wiele fajnych artykułów dotyczących Fedory możesz włąśnie znaleźć na http://fedoranews.org - jak się uporasz już z sieciówką, to proponuję zacząć czytać zawarte tam tutoriale - ułatwi Ci to zapoznanie się z Linuksem i rozwiąże podstawowe problemy wynikające z nowego środowiska pracy.

 

A tak przy okazji - nie możesz na ten czas przepiąć kable na inną kartę sieciową? Przecież masz jeszcze dwie :D

 

Coś mam ostatnio mało czasu - na resztę odpiszę za dzień, dwa. Jak zainstalujesz sterowniki do płyty głównej to się zorientujemy jaka jest sytuacja - poszukam potem jeszcze w necie co to za karta, na jakim w końcu jest chipsecie i się wszystko ustawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec poradzilem sobie z fatem32 i moge juz wklejac co wyswietla i tak dlaej :) Z ntfs-em jeszcze si enie uporalem ale to moze utworze nowy temat :)

Czy mógłbyś napisać co było źle, że nie chciało wcześniej działać? Jakbym kiedyś komuś jeszcze pomagał, to wiedziałbym na co mam szczególnie zwrócić uwagę.

 

Co do ntfsa - zastanowiłbym się, czy obsługa jest Ci napradę potrzebna (a szczególnie opcja zapisu), skoro możesz zapisywać wszystko na partycjach z fatem. Korzystanie z binarnych windowsowych plików wymaga legalnej licencji. W jądrach z serii 2.6 możliwość zapisu co prawda istnieje, ale jest ona ograniczona brakiem możliwości zmiany rozmiaru pliku (w sumie to i tak programiści wiele zrobili, bo musieli metodą prób i błędów rozgryźć ten system plików). IMHO najrozsądniejszą opcją wydaje się tryb tylko do odczytu - zapoznaj się z tym (a jakbyś chciał to zrobić trochę nietypowo to z tym) Dlaczego akurat ta? Bo jak Ci windows padnie, to i tak raczej go nie naprawisz (jak w rejestrze ze zwykłym edytorem tekstowym coś zdziałasz to zostaniesz moim guru :wink: ), a potrzebne dane zawsze można skopiować na inną partycję.

 

Domyślam się, że pewnie myślisz teraz, dlaczego trzeba tyle się narobić, żeby to działało. Nie mogliby tego od razu zrobić?. Wyjaśnienie jest proste - Fedora jest robiona w juesej - kraju z najgłupszym prawem patentowym. Developerzy dmuchają na zimne, bo nie chcieliby zostać pozwani przez pewną firmę na M (bynajmniej nie chodzi mi o McDonaldsa :wink:). Pewnie słyszałeś, choćby ostatnio MS rządał zapłaty od różnych firm produkujących pamięci, bo korzystały z obsługi długich nazw plików w systemie fat. Podobnych problemów jest więcej (ale znów nie aż tak dużo). Kolejnym, który napotkasz (jeśli oczywiście nie zrezygnujesz z przygody z pingwinem :wink: ), będzie brak obsługi mp3 - mało kto wie, że jest to płatny kodek. Takie pierdółki trzeba potem samemu rozwiązywać.

poelcenie : dmesg | grep eth dalo rezultat

 

divert: allocating divert_blk for eth0

eth0: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09f2000,

 

[ciach]

 

Capabilities: [50] Power Management version 2

 

czy to cos mowi pomaga ? Nie mam pojecia co z ta moja karta jest nie tak czemu nie widzi jej

Zobaczymy co będzie jak zainstalujesz sterowniki do płyty głównej. Podeślij potem znowu wynik użytych wyżej poleceń. Coś się wymyśli. Najlepiej jakbyś jeszcze na jekiejś stronie WWW umieścił wynik całego polecenia dmesg, bo już bym miał większe wyobrażenie o Twoim systemie. Z tego co widzę, to po rozwiązaniu problemu z przerwaniami nie powinno być problemu, bo karta jest oparta o chipset Realteka (zresztą na stronie producenta jest napisane, że karta działa pod Linuksem).

 

Aha, wcześniej pisałeś, że Ci się system nie wyłącza po wpisaniu w konsoli shutdown. Czy po wpisaniu poweroff jest tak samo? Jeśli tak, to są jakieś problemy z APM/ACPI . Czasami pomaga aktualizacja BIOSu. Jeśli to nie pomoże, to ten problem rozwiążemy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fata to po prostu katalog do ktorego montowalem fata nie mial uprawnien do pisania i to byl problem gdy zmienilem uprawnienia to juz bylo all ok i moge pisac. Co do ntfs-a to robie to dla nauki nie z potrzeby.

 

Otoz zrobilem tak jak mowiles z tym rpmbuild --rebuild bla bla i pomoglo. Znalazlem miejsce gdzie on to przebudowal i poszedlem tam okazalo sie ze w katalogu dla athlona nic nei bylo ( tu sie zdziwilem ) wiec zajrzalem do katalogu i386 i tam lezal sobie rpm. Wiec ja go ciachnolem i sie zainstalowal. Zrestartowalem linucha i zaczol widziec moja 3 karte jako sieciowke nforce2 ?!?!?!?!?!?!?!

 

Tak wiec teraz mam 3 sieciowki. Ta ostatnia najnowsza sam ustawil jako aktywna sam wypelnil niektore rubryki takie jak maska i brama, wiec domyslam sie ze to wlasnie ta jest bo skad by wzial te informacje. Potem podalem mu dns-y i ip. Noi niestety jeszcze nie dziala, choc juz cos ruszylo bo mam teraz eth0 eth1 i eth2. Z czego chyba eth0 to jest ta dobra karta. Nie wiem co dalej. Doszukalem sie pliku gdzie sie wpisuje ip noi all zrobilem, ale sieci nadal nie mam.

 

Co do zmiany sieciowki to wykluczone bo siec moja rozpoznaje tylko ta jedna ( jej numer ) oczywiscie moglym ten numer przypisac innej sieciowce, ale to nie rozwiazanie i zastosuje je ( nie wiem jeszcze jak ), jako ostateczna ostatecznosc.

 

Hmmm etam (_odrazu_ → od razu) ORT strone :P pozniej albo jutro wkleje to co teraz wyswietla dmesg i lspci :) a co do polecenia dmseg to wkleilem wszystsko tylko wyciolem wczesniej z polecenia lspci to co dotyczylo sieciowek.

 

Pozdrawiam i wielkie thx za twoja pomoc:) dobrze ze sa jeszcze dobrzy ludzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fata to po prostu katalog do ktorego montowalem fata nie mial uprawnien do pisania i to byl problem gdy zmienilem uprawnienia to juz bylo all ok i moge pisac. Co do ntfs-a to robie to dla nauki nie z potrzeby.

Aha, no to fajnie.

Otoz zrobilem tak jak mowiles z tym rpmbuild --rebuild bla bla i pomoglo. Znalazlem miejsce gdzie on to przebudowal i poszedlem tam okazalo sie ze w katalogu dla athlona nic nei bylo ( tu sie zdziwilem ) wiec zajrzalem do katalogu i386 i tam lezal sobie rpm. Wiec ja go ciachnolem i sie zainstalowal. Zrestartowalem linucha i zaczol widziec moja 3 karte jako sieciowke nforce2 ?!?!?!?!?!?!?!

Hehe. Standardowo wszystkie pakiety są kompilowane pod architekturę i386. Jeśli byś chciał żeby programy kompilowały się pod athlona, czyli były szybsze, mniejsze i w ogóle, to musisz zmienić odpowiednie ustawienia. Jeśliby Cię to interesowało, to przeczytaj to:

http://www.dobremiasto.net/~hoppke/too_muc...n/rpm/1_01.html

http://www.dobremiasto.net/~hoppke/too_muc...pm/2_intro.html

http://www.dobremiasto.net/~hoppke/too_muc...n/kompilat.html (to ostatnie odnośnie flag kompilatora).

 

Tak się składa, że też mam athlona (AMD rulez!!!) i ustawiłem sobie coś takiego (pliki .rpmmacros i .rpmrc musisz samemu utworzyć w katalogu domowym):

~/.rpmmacros

%_topdir /home/y4kk0/rpm

%_tmppath /home/y4kk0/rpm/tmp

%packager gajownik

%vendor Replikatorzy szarej rzeczywistości 

W katalogu domowym mam katalog rpm, do niego przekopiowałem zawartość /usr/src/redhat i utworzyłem jeszcze katalog tmp.

 

~/.rpmrc

optflags: athlon -march=athlon-xp -mcpu=athlon-xp -Os -fomit-frame-pointer -s -pipe -DNDEBUG -DG_DISABLE_ASSERT -z combreloc -m3dnow -msse -mfpmath=sse -mmmx



buildarchtranslate: i386: athlon

buildarchtranslate: i486: athlon

buildarchtranslate: i586: athlon

buildarchtranslate: i686: athlon

buildarchtranslate: athlon: athlon

(optflags to jeden wiersz). Teraz budowane paczki będą lądowały do katalogu athlon (no oprócz tych, które nie zależą od architektury, np. dokumentacja).

 

Po co zmieniać katalog w którym się wszystko kompiluje? Najlepiej wszystkie takie normalne rzeczy nie związane z administracją robić spod konta zwykłego użytkownika. Już sie o tym przekonałem - raz, przez małą pomyłkę w pliku spec, podczas budowy pakietu usunąłbym sobie kawałek systemu :wink: A że robiłem to nie pod rootem otrzymałem tylko komunikat: brak dostępu/uprawnień, czy coś takiego. Mam nadzieję, że utworzyłeś sobie dodatkowe konto i nie robisz wszystkiego jako root.

 

Co do tej sieciówki, to podaj wyniki lspci i dmesg.

Tak wiec teraz mam 3 sieciowki. Ta ostatnia najnowsza sam ustawil jako aktywna sam wypelnil niektore rubryki takie jak maska i brama, wiec domyslam sie ze to wlasnie ta jest bo skad by wzial te informacje. Potem podalem mu dns-y i ip. Noi niestety jeszcze nie dziala, choc juz cos ruszylo bo mam teraz eth0 eth1 i eth2. Z czego chyba eth0 to jest ta dobra karta. Nie wiem co dalej. Doszukalem sie pliku gdzie sie wpisuje ip noi all zrobilem, ale sieci nadal nie mam.

Zobaczymy co i jak i się poustawia :D

 

Co do zmiany sieciowki to wykluczone bo siec moja rozpoznaje tylko ta jedna ( jej numer ) oczywiscie moglym ten numer przypisac innej sieciowce, ale to nie rozwiazanie i zastosuje je ( nie wiem jeszcze jak ), jako ostateczna ostatecznosc.

Zawsze można chamsko zmienić MAC karty sieciowej :D Tak jak u mnie w sieci administrator nie zrobił żadnych zabezpieczeń, to w arp-spoofing można bawić się bez problemu. Trzeba samemu robić stałe wpisy w tablicy arp, żeby mi jakiś 'chakier' nie snifował haseł (nawet switche nie pomagają) :evil:

[edit]

Właściwie to miałem na myśli arp poisoning.

Hmmm etam (_odrazu_ → od razu) ORT strone :P pozniej albo jutro wkleje to co teraz wyswietla dmesg i lspci :) a co do polecenia dmseg to wkleilem wszystsko tylko wyciolem wczesniej z polecenia lspci to co dotyczylo sieciowek.

Nie każę Ci od razu robić całej strony WWW - ołtarzyka Twojego komputera ze zdjęciami, spisem konfiguracji, itp. :wink: Chciałem, byś otrzymane informacje umieścił w jakimś pliku tekstowym i wrzucił to na jakiś serwer WWW/FTP, bo tego jest sporo i nie ma sensu wrzucać tu na forum. Jeśli tak zrobisz, to nic nie wycinaj - będzie łatwiej i dla mnie, i dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wiem ze napisalem ze dzis rano wkleje ale musialem duzo latac zalatwiac a potem sie uczyc. ( uroki bycia studentem przed sesja :P )

 

Nie wiem czy nie lamie teraz jakis praw tego forum, a jun na pewno wszelkie konwencje ale here it goes :)

 

dmesg | grep eth :

 

 

divert: allocating divert_blk for eth0

divert: allocating divert_blk for eth1

eth1: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09fd000, 00:00:21:02:84:a4, IRQ 5

eth1: Identified 8139 chip type 'RTL-8139B'

divert: allocating divert_blk for eth2

eth2: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09ff000, 00:04:61:4d:61:d9, IRQ 11

eth2: Identified 8139 chip type 'RTL-8101'

divert: freeing divert_blk for eth0

divert: freeing divert_blk for eth1

divert: freeing divert_blk for eth2

divert: allocating divert_blk for eth0

 

 

 

lspci -v :

 

 

 

00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce2 AGP (different version?) (rev c1)

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0

Memory at e8000000 (32-bit, prefetchable)

Capabilities: [40] AGP version 2.0

Capabilities: [60] #08 [2001]

 

00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 1 (rev c1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

 

00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 4 (rev c1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

 

00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 3 (rev c1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

 

00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 2 (rev c1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

 

00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 5 (rev c1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

 

00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce2 ISA Bridge (rev a4)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0

Capabilities: [48] #08 [01e1]

 

00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce2 SMBus (MCP) (rev a2)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

I/O ports at e400

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4) (prog-if 10 [OHCI])

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: 66Mhz, fast devsel

Memory at ef003000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4) (prog-if 10 [OHCI])

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0, IRQ 5

Memory at ef004000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4) (prog-if 20 [EHCI])

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0, IRQ 11

Memory at ef005000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [44] #0a [2080]

Capabilities: [80] Power Management version 2

 

00:04.0 Ethernet controller: nVidia Corporation nForce2 Ethernet Controller (rev a1)

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0, IRQ 11

Memory at ef000000 (32-bit, non-prefetchable)

I/O ports at d000

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce2 AC97 Audio Controler (MCP) (rev a1)

Subsystem: Unknown device 1695:1001

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0, IRQ 5

I/O ports at d400

I/O ports at d800

Memory at ef001000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:08.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 External PCI Bridge (rev a3) (prog-if 00 [Normal decode])

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0

Bus: primary=00, secondary=01, subordinate=01, sec-latency=32

I/O behind bridge: 0000c000-0000cfff

Memory behind bridge: ee000000-eeffffff

 

00:09.0 IDE interface: nVidia Corporation nForce2 IDE (rev a2) (prog-if 8a [Master SecP PriP])

Subsystem: Unknown device 1695:1000

Flags: bus master, 66Mhz, fast devsel, latency 0

I/O ports at f000

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

00:1e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 AGP (rev c1) (prog-if 00 [Normal decode])

Flags: bus master, 66Mhz, medium devsel, latency 32

Bus: primary=00, secondary=02, subordinate=02, sec-latency=32

Memory behind bridge: ec000000-edffffff

Prefetchable memory behind bridge: e0000000-e7ffffff

 

01:06.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Subsystem: Surecom Technology EP-320X-R

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 5

I/O ports at c000

Memory at ee011000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [50] Power Management version 2

 

01:08.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Live! EMU10k1 (rev 08)

Subsystem: Creative Labs CT4832 SBLive! Value

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 11

I/O ports at c400

Capabilities: [dc] Power Management version 1

 

01:08.1 Input device controller: Creative Labs SB Live! MIDI/Game Port (rev 08)

Subsystem: Creative Labs Gameport Joystick

Flags: bus master, medium devsel, latency 32

I/O ports at c800

Capabilities: [dc] Power Management version 1

 

01:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Subsystem: Unknown device 1695:9001

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 11

I/O ports at cc00

Memory at ee010000 (32-bit, non-prefetchable)

Expansion ROM at <unassigned> [disabled]

Capabilities: [50] Power Management version 2

 

01:0d.0 FireWire (IEEE 1394): Lucent Microelectronics FW323 (rev 61) (prog-if 10 [OHCI])

Subsystem: Unknown device 1695:9015

Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 5

Memory at ee012000 (32-bit, non-prefetchable)

Capabilities: [44] Power Management version 2

 

02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV10DDR [GeForce 256 DDR] (rev 10) (prog-if 00 [VGA])

Subsystem: Creative Labs CT6971 GeForce 256 DDR

Flags: bus master, 66Mhz, medium devsel, latency 32, IRQ 11

Memory at ec000000 (32-bit, non-prefetchable)

Memory at e0000000 (32-bit, prefetchable)

Expansion ROM at <unassigned> [disabled]

Capabilities: [60] Power Management version 1

Capabilities: [44] AGP version 2.0

 

 

 

 

 

plik /etc/modules.conf :

 

 

alias eth0 nvnet

alias eth1 8139too

alias usb-controller usb-ohci

alias usb-controller1 ehci-hcd

alias ieee1394-controller ohci1394

alias sound-slot-0 emu10k1

alias sound-slot-1 i810_audio

post-install sound-slot-0 /bin/aumix-minimal -f /etc/.aumixrc -L >/dev/null 2>&1 || :

pre-remove sound-slot-0 /bin/aumix-minimal -f /etc/.aumixrc -S >/dev/null 2>&1 || :

post-install sound-slot-1 /bin/aumix-minimal -f /etc/.aumixrc -L >/dev/null 2>&1 || :

pre-remove sound-slot-1 /bin/aumix-minimal -f /etc/.aumixrc -S >/dev/null 2>&1 || :

options 8139too irq=11

alias eth2 nvnet

alias sound-slot-2 nvaudio

alias usb-interface usb-ohci

 

Pozdrawiam gajownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wiem ze napisalem ze dzis rano wkleje ale musialem duzo latac zalatwiac a potem sie uczyc. ( uroki bycia studentem przed sesja :P )

Skąd ja to znam :wink:

Nie wiem czy nie lamie teraz jakis praw tego forum, a jun na pewno wszelkie konwencje ale here it goes :)

Najwyżej Moderator Cię zbeszta :lol: Mogłeś przecież sobie założyć konto na wp.pl albo interii

dmesg | grep eth :

 

 

divert: allocating divert_blk for eth0

divert: allocating divert_blk for eth1

eth1: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xd09fd000,

 

[wielkie ciach]

 

alias eth2 nvnet

alias sound-slot-2 nvaudio

alias usb-interface usb-ohci

Przestudiuję to później. Mógłbyś podać jeszcze nazwę płyty głównej (czy ona ma dwie wbudowane karty sieciowe?) oraz wynik polecenia dmesg (ale już bez grep itd. bo chciałem zobaczyć, czy nie ma jakiś konfliktów). Tylko nie na wrzucaj tego na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, myślałem i wpadłem na pomysł, że można by zrobić mały eksperyment:

 

Ściągnij uaktualnienie kudzu i hwdata.

Zaloguj się jako root:

su -

wejdź do katalogu z paczkami i wydaj polecenie

rpm -Uvh *.rpm

by je zaktualizować (jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o obsłudze rpm to polecam to). Gdyby wystąpiły jakieś problemy (niespełnione zależności), to daj znać.

Następnie wydaj te polecenia:

mv /etc/sysconfig/hwconf /root

mv /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth* /root

Usunie to informacje o zainstalowanym sprzęcie w Twoim systemie oraz konfigurację kart sieciowych.

 

Potem zahashuj następujące linijki w /etc/modules.conf

alias eth0 nvnet

alias eth1 8139too

options 8139too irq=11

alias eth2 nvnet 

Kolejnym krokiem będzie zrestartowanie komputera i trzmanie kciuków :wink: Jeśli wszysko dobrze pójdzie, to kudzu poprawnie wszystko poustawia. Jeśli nie, to masz kopię zapasową odpowiednich plików w katalogu /root.

 

Jeśli to nie zda egzaminu będziesz musiał spisać pod windowsem porty i przerwania kart sieciowych, a następnie wpisać je odpowiednio w /etc/modules.conf. Mam nadzieję, że ta ostatnia opcja będzie niepotrzebna :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...