Skocz do zawartości

Notebook


hello_world

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał już jakieś doświadczenie z używaniem notebooka o przekątnej 10.1 (coś w tym stylu).

Chodzi mi tu bardziej o ten procesor Atom. Synek wylał mi winko na lapka i zjadło lapka. Co prawda rozebrałem go na części i co mogłem to podczyściłem ale nie rusza tzn jest napięcie na płycie ale grafika nie rusza. Doczytałem że na takie sprawy po wylaniu izopropanol jest dobry ale coś nie wieżę że to pomoże. Płytka główna to dość spory koszt jeśli chodzi o lapka a i trudno dostać(jak na Allegro jej nie ma to raczej ciężko ).

No i pomyślałem że może Atom (no bo nie taki drogi) ale nie wiem jak zachowuje się np jak zapuszczę VirtualBoxa i jakieś dwa systemiki. Czy w ogóle taki procesorek da radę uciągnąć.

Zostaje mi jeszcze jakiś komis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapuszczę VirtualBoxa i jakieś dwa systemiki...
Do normalnego użytkowania to ok, ale już na takie zastosowanie to atom jest za słaby. Sam nie mam, ale widziałem u znajomych jak to działa i zniechęciło mnie do zakupu jakiegoś netbooka w niedalekiej przyszłości (chociaż fajna zabawka, mała i tylko 1kg wagi). Tu http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-proces...gow.4344.0.html znajdziesz porównanie mobilnych procesorów, a to, że najmocniejszy atom znajduje się za celeronem M powinno rozwiać wszelkie wątpliwości :)

EDIT: A i wcale te netbooki nie są takie tanie, bo Asus eee z tym najmocniejszym atomem i dobrą baterią to koszt ponad 1500zł, a za takie pieniądze można mieć normalnego laptopa z dobrym prockiem na karcie graficznej intela (ogólnie na całym chipsecie intela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...