Skocz do zawartości

[solved] Zatrzymanie Się Instalatora Na Wykrywaniu Sprzętu


Ktoso

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat w tym dziale mi właśnie przypomniał że miałem się zwrócić do Was o pomoc w podobnej sprawie...

 

Próbuję instalować fedory nowsze niż 10 na moim laptopie. Wszystko "po bożemu": Wkładam płytkę, wybieram instalację no i zaczyna się wykrywanie sprzętu... na czym się instalator zwiesza - w sensie że będzie wykrywał i wykrywał tak godzinami. Z tego co pamiętam, możliwe że upiera on się że mam floppy i go poszukuje - przy poprzedniej instalacji fedory na tym sprzęcie aby wstawał system musiałem dodać floppy do blacklist - jednak przy instalacji niezbyt zdaje się mam jak tego dokonać. Wiem że da się wyłączyć automatyczne wykrywanie sprzętu "całkowicie" podczas instalacji, nie do końca mnie to urządza ponieważ nie udaje mi się wtedy wykryć dysków itp. W razie jakiś pomysłów jakby tutaj zmusić instalator do "przejścia dalej" - chętnie przyjmę każdy, ubuntu mnie męczy ;-)

 

PS: Udało się zainstalować ubuntu 10.04, nie udało (analogiczny problem jak fedora) się zainstalować świeżego archlinuxa.

PPS: Na komputerze stacjonarnym wszystkie fedory włącznie z 13 śmigają mi sprawnie, więc płyty instalacyjne są wszystkie dobre.

 

Z góry dziękuję za pomoc/rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Popróbowałem z wszystkimi proponowanymi tam opcjami odpalać instalator ([tab] no i klepię opcje), niestety nie pomogło i nadal instalacja zatrzymuje się na "Detecting hardware...". Wpadłem jeszcze na pomysł sprawdzenia liveCD, może by si ę udało hm hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyłączać w BIOS-ie np. USB, WIFi, HDD (jeśli odpalasz LiveCD), po prostu wszystko co się da - ale to jest strzelanie w ciemno. Nie wiem czy jest jakaś "gadatliwa" opcja bootloadera, co wywala wszystko co się da na ekran, może warto poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

 

noapic nolapic acpi=off i czasem nodma
Sprawdzone - nie wpływa w żadnym stopniu na problem :-\

 

Sprawdziłem wspominany live-cd, FC13+KDE. Również nie startuje, ale jest chociaż trochę bardziej gadatliwy, może coś z tego wyczaruję... jakby co, dam znać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wybaczcie "post pod postem" w "starym kotlecie" ale chciałem się podzielić sposobem jakim ostatecznie rozwiązałem ten problem - w sieci wpadłem na sporo ludzi z podobnym ale jakoś nigdzie nie zapostowano rozwiązania.

 

Siedziałem ponownie na Fedorze11 (czyli najświeższej fedorze której instalator mi się bootuje na tym laptopie), i spod niej zrobiłem aktualizację do F13 przez yum upgrade (preupgrade się wieszał, jak pamiętamy) - brzydko? Prawda. Skutecznie? Zadziałało zaskakująco świetnie - nowe kernele pobrane z sieci przez yuma radzą sobie idealnie z tym laptopem i nie mam już żadnych "zwiech".

 

Polecam ten sposób na wypadek problemów z zabootowaniem instalatora nowszej wersji (odczekajcie kilka wydań kernela w nowym wydaniu dystro i gotowe). (Nie widzę jak miałbym dodać [sOLVED] to tematu...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiełem, istnieje problem, że nowe Fedory powiedzmy 13ka może się nie bootować???

Ano wypaliłem koledze 2ie DVD z Fc 13 x64 i u niego się nie bootuje.

 

Drugi temat, ja na Labtopie Acer'a instalowałem Fedory bez problemu. Za to na blaszaku musiałem 2 razy BIOS wgrywać aby się nie wieszał i chaczył przy instalacji/starcie systemu.

Jak się Fedora wieszała to zwyczjnie wciskałem kursorki celm odwieszenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...