Skocz do zawartości

Linux Na Serwer Poczty


tomxx

Rekomendowane odpowiedzi

zrozumiałem że do celów komercyjnych. system właściwie jest bez znaczenia.

 

ważniejsze oprogramowanie.

 

jeśli chcesz bezpłatny system masz ubuntu, jak na mój gust świetny dla początkujących, dobre wsparcie i tak dalej, fedora u mnie przysporzyła mi więcej problemów. (wybaczcie entuzjaści fedory) (choć piszę to z fedory :) )

 

chcesz komercyjną wersję, to też bez większego znaczenia jaką, choć nowel jest chyba najbardziej rozwinięty. (z mojego punku widzenia)

 

a co do zimbry polecam ją przetestować

https://mail.nooutlook.pl/

możesz użyc mojego konta

login: [email protected]

pas: CapsLock123

ale z uwzględnieniem dużych liter.

 

jeśli chcesz własne konto to http://deltek.pl/zimbra/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] choć nowel jest chyba najbardziej rozwinięty. [...]
[flame]

Ale duże firmy (w tym banki) stawiają jednak serwery częściej na RH niż na SUSE, szczególnie jeśli mówimy nie o SUSE jako takim a o wersji SLES Novella.

A za darmo można mieć znakomity "klon" RH - CentOS.

[/flame] :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flame to to chyba akurat nie jest. Pan Baranowski opisywał na FODzie kiedyś udział RedHata na serwerach komercyjnych, i jakieś 60% to był RedHat w firmach. W bankowości zdaje się też w dużych ilościach.

 

Wsparcie jest drogie, ale dzwonisz, i naprawiają jak płacisz juz za full wypas wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flame to to chyba akurat nie jest. Pan Baranowski opisywał na FODzie kiedyś udział RedHata na serwerach komercyjnych, i jakieś 60% to był RedHat w firmach. W bankowości zdaje się też w dużych ilościach.

 

Wsparcie jest drogie, ale dzwonisz, i naprawiają jak płacisz juz za full wypas wsparcie.

ok, trzeba mieć zimbrę+licencje+linuxa?

ostatniego nie ma ja bym wziął red hat, suse, fedora, knoppix któreś z tych bo na tych pracowałem na łubuntu mi się nie udało pracować...

warto żeby ktoś w miarę możliwości się mógł ze mną spotkać i pomóc mi to doprowadzić do użyteczności(p.s. narazie trzeba dostać komputer którego nie ma w firmie;D)

 

znajomy poradził mi żeby Sendmail + Cyrus IMAP co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz suse lub red hat nie koniecznie w takiej kolejności.. są one najbardzie do tego przystosowane.

 

a jak doczytałemto red hat chyba naj bardziej..

 

//edit

 

licencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...