Skocz do zawartości

Podłączenie Dysku Zew Zawsze W To Samo Miejsce


digger123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak zmusic linuxa aby za kazdym razem podlaczal mój zew dysk w to samo urządzenie np /dev/sdb ?? mam zewnetrzna stacje dokującą dyski ( 2 sztuki ) i zalezy mi na tym aby DISC 1 zawsze byl /dev/sdb a DISC 2 /dev/sdc da rade cos takiego zrobic czy trzeba liczyc na szczescie ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz UUID w /dev/disc/by_uuid ( chyba) ( pwisz ls -l żeby zobaczyć do czego są tam dowiązania)
Do odnalezienia UUID służy polecenie blkid <nazwa urzadzenia>.

 

Można również montować przez LABEL, ale jak już kiedyś wspomniałem UUID zapewnia unikalność identyfikacji urządzenia.

 

Z drugiej strony nie mam czasu powalczyć z moim zewnętrznym dyskiem podłączanym przez USB, bo tego typu wpis w /etc/fstab nie podłącza dysku przy starcie. Po uruchomieniu systemu wydanie polecenia "mount -a" podmontowuje go bez problemu. Na razie obszedłem problem dodając wpis montowania w rc.local, ale to "brudny" sposób <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w etc/disk nie ma?
W /dev/disk/by-uuid. Jest, jest :) Pisałem tylko, że istnieje odpowiednie polecenie, które takie rzeczy wydobywa (zaglądając zapewne do ww. lokalizacji ;) ) i nie trzeba dłubać po katalogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...