Skocz do zawartości

Fedora 12 - Instalacja Z Live Cd


Gość fox7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fox7

Witam wszystkich,

 

Właśnie pobiera mi się Fedorka 12 LiveCD. Już kiedyś próbowałem ją zainstalować, ale byłem zmuszony do pobrania wersji DVD, bo gdy próbuje zainstalować w sposób domyślny to Anaconda nie potrafi załączyć X-ów (prawdopodobnie przez kartę ATI). W wersji DVD jest coś takiego jak instalacja w bezpiecznym trybie graficznym lub instalacja tekstowa. I w zawiązku z tym mam pytanie: jakie parametry uruchomienia muszę wpisać, aby zainstalować Fedore z LiveCD w trybie bezpiecznym lub tekstowym?

 

Dla porządku podaję parametry laptopa:

 

Asus A6Rp

1,86 GHz Pentium D

1,5 GB Ram (DDR2)

ATI Radeon 200M (128MB)

 

Prosiłbym o możliwie szybką pomoc, bo chciałem zainstalować ją dziś wieczorem/w nocy, bo mam wtedy czas, a jestem studentem i ostatnio coraz mniej wolnego czasu zostaje:| I przepraszam za brzydki tytuł, ale jak się zorientowałem to już było za późno na zmianę.

 

PS: Ciekawa sprawa, ze tylko z Fedorą mam problem z instalacją, każdy inny Linux bezproblemowo się instaluje i to w trybie graficznym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka z identyczną konfiguracją sprzętową (też Asus) i nigdy nie miałem problemów z instalacją Fedory. W tej chwili mam na nim F12 instalowaną z LiveCD, wszystko odbyło się bez problemu. Możliwe że plik obrazu masz uszkodzony (sprawdziłeś sumy kontrolne przed wypaleniem?).

 

Pozdrawiam,

Es

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox7
Mam lapka z identyczną konfiguracją sprzętową (też Asus) i nigdy nie miałem problemów z instalacją Fedory. W tej chwili mam na nim F12 instalowaną z LiveCD, wszystko odbyło się bez problemu. Możliwe że plik obrazu masz uszkodzony (sprawdziłeś sumy kontrolne przed wypaleniem?).

 

Pozdrawiam,

Es

 

A jakiego konkretnie?

Tak, sprawdzałem i było okej. Z resztą z DVD też standardowo nie chciało działać. To nie jest dla mnie problem tylko potrzebuje instrukcji uruchomienia instalacji w trybie bezpiecznym lub tekstowym jak napisałem wyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa F5R: Celeron M 1.6 GHz, 512 Mb DDR2, ATI Radeon 200M. Na twoim miejscu spróbowałbym wyłączyć modesetting jądra, czyli parametr "nomodeset" u mnie to pomaga.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub tekstowym jak napisałem wyżej:)
W bootloaderze możesz do parametrów jądra dopisać cyfrę 3, aby uruchomić system tylko w trybie tekstowym, a potem o ile pamiętam instalację odpalasz /usr/bin/liveinst . Co do zarzutów, że inne dystrybucje instalują się prawidłowo w trybie graficznym to powód jest prosty, inne (oczywiście te z tych dla początkujących) najczęściej korzystają ze starszych sterowników kart graficznych i xorga, który jest dokładnie sprawdzony, a co za tym idzie stabilniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox7
W bootloaderze możesz do parametrów jądra dopisać cyfrę 3, aby uruchomić system tylko w trybie tekstowym, a potem o ile pamiętam instalację odpalasz /usr/bin/liveinst . Co do zarzutów, że inne dystrybucje instalują się prawidłowo w trybie graficznym to powód jest prosty, inne (oczywiście te z tych dla początkujących) najczęściej korzystają ze starszych sterowników kart graficznych i xorga, który jest dokładnie sprawdzony, a co za tym idzie stabilniejszy.

 

Dla początkujących czy nie (używałem też tych dla zaawansowanych, o ile można tak powiedzieć), wszędzie było tak samo. Ale zgadza się z Tobą w tej kwestii.

Spróbuje z "nomodeset", a jak nie pójdzie to zostaje chyba tyko ten runlevel 3:)

 

Dzięki za pomoc, dam znać jak poszło;)

 

Edit: Zainstalowałem. Poszło z opcją "nomodeset":) I powastała mała niedogodność - po uruchomianiu Monitora Systemu (GNOME) jestem wylogowywany. Wygląda to na problem X-ów. Od razu pusciłem aktualizację, może to naprawi problem. Jakby nie to będę pisać:)

 

Edit2: Jeśli komuś będzie się tak działo to aktualizacja pomaga:)

 

Temat do zamknięcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...