Skocz do zawartości

Czy Aktualizować Do 13 Poprze Yum Płytę Czy Czystą Instalacje ?


root4u

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam wersje 12 KDE. Jak jest lepiej zaktualizować po przez yum / płytę. Czy zainstalować na czysto ? Czy jak będę aktualizował po przez yum to nie zrobi się syf ? Czy opłaca się przesiadać z 32bit na 64bit ? Jestem początkujący więc się pytam, w 64 bit wersji nie będę miał problemów np z flashem kodekami albo innymi programami. Czy nadal będę mógł używać programów pod 32bit ?

To was zasypałem pytaniami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszystko co w repo ma wersję 32bitową jest też w wersji 64bitowej dla tego systemu. Czyli całe repo jest x86_64. A nawet jak coś, to Fedora jest bardzo tolerancyjna na paczki i686.

 

- nie aktualizuj poprzez Yum, choć można. Aktualizuj poprzez PreUpgrade - ja dziś dzięki niemu wskoczyłem z F12 na F13.

 

- czy opłaca się przesiadka...Jeśli masz procesor 64bitowy to czemu nie.

 

- nie będzie problemów - jest natywny flash i kodeki dla x86_64.

 

 

ps: co do płyty to szło chyba aktualizować tylko z wersji DVD, więc jeśli za każdym wydaniem ją właśnie pobierasz, to nie ma potrzeby męczyć się z PreUpgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Jeśli nie wiesz poco Ci 64bit to ich nie instaluj. Nadal aplikacje firm trzecich potrafią być tylko w wersji 32bit, więc uruchomienie ich na systemie 64bit ozn. dociąganie zależności. Podobnie jeśli chcesz używać programów z Windows pod wine.

* Upgrade przez yum sprawdza się na 95%, ale jak nie jesteś przygotowany na ręczne poprawki, to tego nie rób. Preupgrade jest aplikacją przeznaczoną specjalnie do tego celu. Jeśli nie robiłeś większych zmian w systemie to zwyczajnie zapisz listę zainstalowanych aplikacji: w taki sposób oraz zrób kopię ustawień z /etc

su -
cd /home/user
tar -cvf - $(find /etc) | bzip2 -9 - > etc.tar.bz2

i zainstaluj system na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłbym tego tak po prostu kopiuj-wklej. Kopiuj-wklej to można zrobić jak instalujesz tę samą wersję systemu. To jest nowy system, nowe wersje programów i nie wszystko musi być takie samo. Raczej selektywnie wybrać pliki o ile coś zmieniałeś w /etc, a zmieniałeś? Jak znam życie to /etc/fstab i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...