Skocz do zawartości

DuŻa Katastrofa Po Preupgrade Do Fedory 13


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na moim dell studio zainstalowaną F12 i właśnie spróbowałem ją podnieść do 13. I chyba mi zamordowała lapka

Preupgrade ściągnął co trzeba, i puścił restart systemu

 

I teraz po włączeniu wyświetlacz pozostaje czarny (w ogóle nie podświetlony), system nie rusza, nawet logo della się nie pokazuje.

Nie mogę uruchomić systemu z CD/DVD, nie wchodzę do biosu (bo i nic nie widać)

 

Macie może jakiś pomysł jak uruchomić to draństwo? (raczej na razie rezygnuję z F13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i próbowałem naciskać różne rzeczy, ale nic się nie dzieje

 

 

A kontakt z serwisem? Dla mnie bardziej wygląda to na awarię BIOSU. Może wyjąć bateryjkę od Biosu. Albo uruchomienie laptopa bez RAMU. Pogrzeb po google. Nie sądzę aby była to wina Fedory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontakt z serwisem? Dla mnie bardziej wygląda to na awarię BIOSU. Może wyjąć bateryjkę od Biosu. Albo uruchomienie laptopa bez RAMU. Pogrzeb po google. Nie sądzę aby była to wina Fedory.

Dzwoniłem do serwisu dopiero dzisiaj, bo po 17 nie działają już

 

Powiedzieli że płyta główna do wymiany

 

Mogła się oczywiście zepsuć sama, ale trochę to dziwny zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze tak jak wcześniej pisałem:

 

1. Wyjmij RAM

2. Uruchom Laptopa

3. Wyłącz Laptopa

4. Włóż RAM

5. Włącz laptopa i sprawdź czy pomogło

 

Lub zresetuj ustawienia biosu poprzez wyjęcie bateryjki/zwarcie odpowiednich pinów.

 

Jeśli chodzi o to czy F13 zepsuła laptopa - jest to zbieg okoliczności moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła się oczywiście zepsuć sama, ale trochę to dziwny zbieg okoliczności
Preupgrade działa w ten sposób, że ściąga wszystkie nowe pakiety do cache'a na dysku potem zmienia wpis w grubie, żeby odpalić system specjalnie przygotowany do instalacji ściągniętych pakietów. U Ciebie po wybraniu tego zmodyfikowanego wpisu w grubie padł nagle komputer? Czy po restarcie nie uruchomił się już w ogóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie po wybraniu tego zmodyfikowanego wpisu w grubie padł nagle komputer? Czy po restarcie nie uruchomił się już w ogóle?

Stąd właśnie moje podejrzenia - preupgrade ściągnął co tam sobie chciał, puścił restart i na tym nastąpił koniec filma

Komp już nie wstał.

 

Oczywiście problem wygląda wprost na hardware, i serwis Della się zgodził - mają mi wymienić płytę główną, ale to taki dziwny zbieg okoliczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie moje podejrzenia - preupgrade ściągnął co tam sobie chciał, puścił restart i na tym nastąpił koniec filma
Aha, czyli wywołał reboot jak za każdym razem i potem komp nie wstał. Zbieg okoliczności. Miałeś pecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, nie udało mi się obudzić kompa

Ale na szczęście mam dobrą opcję serwisową - dell wymienił już mi płytę główną i sprzęt działa

 

Przyznam, że mimo że w grubie stoi sobie opcja "upgrade do F13", to na razie jej nie uruchomiłem. Żona i tak już się ze mnie śmieje, że za każdym razem jak upgrade'uję linuksa, to potem 2 dni walczę o to żeby sprzęt chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...