Skocz do zawartości

Certyfikat Redhat Bez Kursu


rysic

Rekomendowane odpowiedzi

Czy robił ktoś z was certyfikaty RedHat, nie robiąć kursu? Myślę o ścieżce Red Hat Certified Engineer, ale sam kurs jest jak dla mnie drogi...

Ciężko jest się samemu tego wszystkieo nauczyć i ile czasu by to zajęło?

 

Za wszystkie rady z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robił ktoś z was certyfikaty RedHat, nie robiąć kursu? Myślę o ścieżce Red Hat Certified Engineer, ale sam kurs jest jak dla mnie drogi...

Ciężko jest się samemu tego wszystkieo nauczyć i ile czasu by to zajęło?

 

Za wszystkie rady z góry dziękuję!

W 3 miesiace przygotowalem sie i zdalem RHCE. Egzamin nie jest trudny i wbrew wielu opiniom na egzaminie jest wystarczajaco duzo czasu. Oczywiscie nie obedzie sie bez jakiegos ale!!! Musisz wiedziec co robisz (miec opanowany prep guide) i nie stawiac na szczescie ze sie uda

Mysle ze 3 miesiace sa optymalne na przygotowania a moja rada to nie zwlekac tylko zapisac sie na egzamin z wyprzedzeniem wtedy nie bedzie juz odwrotu i bedzie odpowiednia mobilizacja do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 miesiace przygotowalem sie i zdalem RHCE. Egzamin nie jest trudny i wbrew wielu opiniom na egzaminie jest wystarczajaco duzo czasu. Oczywiscie nie obedzie sie bez jakiegos ale!!! Musisz wiedziec co robisz (miec opanowany prep guide) i nie stawiac na szczescie ze sie uda

Mysle ze 3 miesiace sa optymalne na przygotowania a moja rada to nie zwlekac tylko zapisac sie na egzamin z wyprzedzeniem wtedy nie bedzie juz odwrotu i bedzie odpowiednia mobilizacja do pracy

 

A uczyłeś się z książek/neta? Jak mocne podstawy miałeś przed zabraniem się za naukę RHCE?

Dużo musiałeś siedzieć nad przygotowaniami? Boję się, że się nie wyrobię w 3 miesiące, bo sesja i praca magisterska cisną teraz... :unsure: a egzaminy RH jak by nie patrzeć drooogie... (np. w porównaniu do M$). Wprawdzie magisterka z bezpieczeństwa systemów Linux, ale tematyka raczej nie będzie się pokrywała z RHCE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uczyłeś się z książek/neta? Jak mocne podstawy miałeś przed zabraniem się za naukę RHCE?

Dużo musiałeś siedzieć nad przygotowaniami? Boję się, że się nie wyrobię w 3 miesiące, bo sesja i praca magisterska cisną teraz... :unsure: a egzaminy RH jak by nie patrzeć drooogie... (np. w porównaniu do M$). Wprawdzie magisterka z bezpieczeństwa systemów Linux, ale tematyka raczej nie będzie się pokrywała z RHCE.

Przygotowywalem sie z ksiazek i filmow video. Stworzylem sobie male linuxowe laboratorium na virtualizacji i tam sie szkolilem. Jesli chodzi o podstawy to sysadminuje juz jakis czas i wydaje mi sie ze linuxa znalem dosyc dobrze jednak mimo tego uwazam ze sporo sie nauczylem podczas przygotowan.

Tak jak pisalem wczesniej uwazam ze 3 miesiace sa optymalne na przygotowanie, to ile czasu musisz poswiecic na przygotowania zalezy od twojego obecnego poziomu, ja uczylem sie prawie codziennie co zaowocowalo bardzo wysokim wynikiem. Co do ceny za egzamin, zgadzam sie ze jest ona wysoka min ze wzgledu na to ze nie ma tzw 2nd shot tak jak to ma czesto miejsce w przypadku sciezki MS Jednakze aby uzyskac mocny cert od M$ np MCSE nalezy zdac serie kilku egzaminow (chyba 7) wiec mozna stwierdzic ze na obi sciezki certyfikacji wydaje sie podobne pieniadze.

 

Ksiazki:

Michael Jang-McGraw.Hill.RHCE.Red.Hat.Certified.Engineer.Linux.Study.Guide.Exam.RH302 (5th.Edition)

Asghar Ghori - Red Hat Certified Technician & Engineer (RHCT and RHCE) Training Guide and Administrator's Reference

OReilly.LPI.Linux.Certification.in.a.Nutshell.2nd.Edition.Jul.2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Przeboleję sesję tylko i zapisuję się na egzamin! Szkoda, że nie ma 2nd shot-ów... <_<

Te książeczki też troszkę kosztują... Co jakiś czas egzaminy są pewnie uaktualniane, prawda? Rozumiem, że jeśli zapiszę się na jakiś, to ten sam będzie obowiązywał przy zdawaniu?

@jey, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Zmobilizowałeś mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! 29 październik Teraz do nauki! :lammer:

Jak by ktoś chciał, to jest to najbliższy termin w Altkom we Wrocławiu. Muszą uzbierać się min. 3 osoby. Co ważniejsze! Teraz jest promocja do września i egzamin kosztuje 990 zł, ale handlowiec proponuje tą cenę na 29 październik, jeśli wpłaci się do 3 września.

@jey Jeśli masz do odsprzedania książki, to chętnie się dogadam :) Chyba, że to elektroniczne wersje, to jeszcze chętniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jey Jeśli masz do odsprzedania książki, to chętnie się dogadam :) Chyba, że to elektroniczne wersje, to jeszcze chętniej ;)

Ja zdawalem swoj egzamin w UK wiec nie sadze aby oplacalo sie slac ksiazki, a tak nawiasem mowiac ksiazki mozna zdobyc w postaci elektronicznej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pytania! ;)

To jak się przyznałeś, to Cię pomęczę :)

Które materiały byś polecił?

Jak często aktualizowane są egzaminy RH?

Jaka jest zdawalność?

Egzamin oczywiście po angielsku?

 

Pytań nie dam.

Polecam oficjalne materiały, lub poprostu prep_guide: http://www.redhat.com/certification/rhce/prep_guide/

To jest tajemnica RH i nie mogę na to odpowiedzieć.

wg tego co powiedział mi kiedyś RH 44,5%

Po angielsku :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań nie dam.

Polecam oficjalne materiały, lub poprostu prep_guide: http://www.redhat.com/certification/rhce/prep_guide/

To jest tajemnica RH i nie mogę na to odpowiedzieć.

wg tego co powiedział mi kiedyś RH 44,5%

Po angielsku :)

 

Pozdrawiam

 

Z pytaniami żartowałem :) Mam ambitny plan się czegoś nauczyć a mając pytania raczej bym tego nie zrobił... ;)

Słabo orientuję się w temacie, więc może to głupie pytanie... Oficjalne materiały-oficjalne książki od RH?

Fajnie, że po angielsku, bo nie będzie jakichś dziwnych tłumaczeń :D (najlepsze, które znalazłem, to tłumaczenie w książce do certyfikatu Novell - quoty = kwoty).

Jako, że siedzisz bliżej źródła... jakie są szanse na zebranie tych min. 3 osób? Spore jest zainteresowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To tak na podsumowanie watku... po jutrze egzamin :unsure: Nie czuje sie zbyt pewnie, bo po drodze bylo sporo czasochlonnych projektór <_< mimo wszystko jakas tam nadzieja w czlowieku siedzi...

Obilo mi sie o uszy, ze zdajac egzamin RHCT, mozna go nie zdac, ale dostac certyfikat RHCE. Jest to w stanie ktos potwierdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zdać i nie zawracać sobie głowy problemami? :)

 

Nie wiem jak to jest z RH ale CISCO ma coś takiego że jak uczęszczasz na kursy i później podchodzisz do egzaminu to bez względu na to czy zdasz czy nie, otrzymujesz "certyfikat" ukończenia szkolenia.

 

Nie wiem czy takie coś jest przy przystąpieniu do samego egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...