Skocz do zawartości

Virtualbox Kopiowanie Ze Schowka


zomer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem polega na braku możliwości kopiowania tekstu ze schowka z Fedory 13 do gościa Windows 7. Sprawdzałem to na debianie i powiem że działa bez problemowo.

W VirtualBox`e ustawiłem dwukierunkowe dzielenie schowka, oczywiście zainstalowałem Guest Additions

Doszedłem do wniosku że to wina SELinux`a, więc go wyłączyłem

PLik: /etc/sysconfig/selinux
Zmieniłem wpis:
SELINUX=enforcing
na:
SELINUX=disabled

oraz wprowadziłem znak # przed:
SELINUXTYPE=targeted

To chyba znaczy że całkowicie wyłączyłem selinuxa, choć wolałbym tego nie robić. Niestety nadal: Kopiowanie ze schowka gość → host TAK.

Natomiast host → gość NIE.

Jakieś rady proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to jeszcze raz. Z edytora kate w Fedorze 13 do notepad`a w Windows 7 da się kopiować (tak samo jest z Vista 64bit i Xp 32bit), ale z notatek opery w Fc13 do notepada lub innego edytora NIE da się. Podobnie, prosto z przeglądarki nie da się kopiować tekstu. Wniosek z tego że VirtualBox wybiera sobie programy z którymi raczy dzielić schowek kopiowania. Pytanie tylko czy SELinux ma z tym coś wspólnego, bo jak wspomniałem na debianie ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notatki Opery i tzw. schowek to nie to samo ;) Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Nie mam najmniejszych problemów z kopiowaniem (Ctrl-C) pod Fedorą i wklejaniem (Ctrl-V) pod W7 na VB 3.2.6 (ze strony Oracle, nie z repo) i vice versa.

 

[EDIT]

Zauważyłem, że skrót Ctrl-C nie zawsze i nie we wszystkich aplikacjach odpowiada wybraniu PPM → pop-up menu → "Skopiuj" vel "Kopiuj"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...